FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
25-06-08 15:04  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Łukaszu specjalnie pisałem ogólnikowo bo ta sytuacja miała miejsce w kilku wydawnictwach. Dzięki temu każdy może odnieść to do swojego faworyta :-))
Ja już się przekonałem ze nawet te mało prawdopodobne marzenia modelarskie sie spełniają watro tylko na nie cierpliwie zaczekać a i tak jest co kleić, byłe tylko czasu i życia starczyło ;-)

--

4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.


Post zmieniony (25-06-08 15:05)

 
25-06-08 15:17  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja tam wole jak nawet zapowiedź jest rok przed ukazaniem się, byle wyszło.
W momencie kiedy wydawnictwo AAAA zapowiada model i go nawet od razu wydaje, a wydawnictwo AAAH ( ;-) ) zapowiada zaraz taki sam, ale pisze że wyda za kilka miesięcy, to dla mnie jest OK bo:
a kiedy jestem za cienki na AAAH to i tak kupie szybciej AAAA
b kiedy chce jakikolwiek model to biore pierwszy
c jesli chce AAAH bo jestem wymiataczem to poczekam nawet rok. I tak kolejka modeli jest na tyle dluga że nie siedze bezczynnie czekając na model
d kupie i AAA i AAAH

zapowiedź jest istotna tylko dla przypadku C. I to prawda że AAAH wtedy podbierze klienta, ale chyba dla klienta to dobrze, bo w tym konkretnym przypadku po prostu wie, że dostanie taki model na jaki czeka. Z punktu widzenia AAAA to może nie fajne, ale z mojego punktu widzenia tak.

A z dwojga złego to pewnie wybiore tego co szybciej, za cienki jestem na AAAH:-)

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-06-08 15:58  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Widzę, że udało mi się wsadzić kij w mrowisko ;-)
Łosiu, jest całe mnóstwo modeli na rynku, ale znajdź mi między nimi małe okręty w skali 1:100. Gdyby nie WAK ze Schnellbotem i Pomorzaninem (WAK - niech żyje!!!), to nie byłoby nic od bardzo wielu lat. Nic nie poradzę, że mnie takie "niszowe" modele interesują. Naście lat temu skala ta była popularna, teraz zanika i dlatego pozostało mi radzić sobie samemu bez oglądania się na wydawnictwa.

No i na koniec naszła mnie taka myśl, że zdrowa konkurencja jest jak najbardziej potrzebna, ale ma być ZDROWA!. Jeśli za jakiś czas, 2-3 największe wydawnictwa zniszczą pozostałe, to nie wiem czy nadal będziemy zadowoleni.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-06-08 16:26  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Biznes is biznes. Nie wyobrazam sobie że wydawcy się dogadają "wiesz co, ja wydam TO, Ty wydaj TO, nawzajem się uzupełnimy i wszyscy będziemy szczęśliwi" - każdy chciałby być lepszy od konkurencji, dlaczego miałoby być inaczej. Wiadomo że każde z nich chciałoby przejąć pieniądze które klient chce wydać na konkurencje. To chyba naturalne. A o zniszczenie któregoś tam wydawnictwa bym się nie martwił - każdy ma swoje sympatie (spory fanatyków Answer vs fanatycy AH to już prawie jak Canonierzy vs Nikonowcy :-))) ), są różne "targety" dla różnych wydawnictw, te które są warte kupowania poradzą sobie. A tych które wydają same knoty jakby mniej by mi było żal.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-06-08 17:46  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Marcin G. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6
 

Wojna wojną, ale rację ma Waldek - wciąż mało jest modeli "niszowych", na które i tak byłby popyt. Osobiście czekam na samoloty cywilne. Te małe (np. Bombardier Cl 604, Avro RJ85), które w skali 1/33 nie będą przerażać wymiarami tylko cieszyć oko brakiem uzbrojenia i pięknym malowaniem :) Taki OT mi się napisał...

--



Pozdrawiam!
------------------------------------------------------------------------------
"Nie możesz w życiu mieć wszystkiego. Gdzie byś to trzymał?"

 
25-06-08 18:34  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Co prawda wątek o niczym, bo o modelu nie, o zapowiedzi też raczej nie, bo tak naprawdę to jest "półzapowiedź" ( model pewnie będzie we wrześniu i tyle).
Ale nikt nie może zakazać nikomu pisania i paplania o czym chce, każdy ma swoje zdanie i ma prawo je wypowiedzieć. Kto jest zażenowany , oburzony niech nie czyta i kropka.
Jest demokracja i nie mieszkamy w Indiach. Tu nie ma świętych krów, których nie można dotknąć i trochę wypomnieć im "grzechy".
A prawda jest taka, że wiadome wydawnictwo ma kilka lotniczych projektów, które jedynie co jakiś czas ponownie wydaje ( w innym malowaniu , poprawione lub nie, itp). w kolejności Zero, Buffalo, Spit, Mustang, Lightning, Bf-109, Huraś i tak w kółko.
Jakiś ciekawy i nowatorski projekt pokazuje się rzadko.
Są tacy co to lubią i tacy którzy tego nie trawią. Obie strony mają prawo mieć takie poglądy i je wypowiadać. Nikt nie musi się z nimi zgadzać.
Ja wybieram modele mniej "komercyjne", mało popularne konstrukcje i malowania. Mogę ?

O podchodach wydawnictw nie będę pisał, dla klientów to z jednej strony dobrze bo jest wybór. Ale nikt mi nie powie , że te gwiazdy amerykańskie w Spicie nie mają specjalnej "dedykacji" skierowanej do konkurenta, oraz zaskakująca "zapowiedź" Lightninga nie została "sprowokowana" przez model WAK.

--


 
25-06-08 21:38  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Waldek. Odezwij sie na GG.

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
26-06-08 08:49  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Pewnie że można mieć swoje zdanie :-) Szkoda tylko że niektórzy swoje zdanie sprzedają jako ostrą pretensję do wydawnictwa, dziwiąc się że Ich wymysł nie jest realizowany. Sam czekam cierpliwie na pare tematów, ale nawet jak wydawca wyda ntego Spita zamiast wymarzonego ISE czy PT-22, to nie rzucam się że z tekstami o drenażu kieszeni, oszustwie i teoriach spiskowych, bo zdaje sobie sprawę że mimo, że mi się nie podoba, to znajdą się osoby którym sie to podoba i to szanuje.
Własne zdanie OK, ale chciałbym żeby w rozmowach o zapowiedziach, nowościach i życzeniach było mniej negatywnych emocji w stosunku do projektantów i wydawnicw (jakichkolwiek) a więcej konstruktywnej rozmowy.

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
26-06-08 11:14  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Witold   

Trochę dziwi mnie ta dyskusja. Przecież takie sytuacje trwaja już od lat i zawsze ktoś prognozuje błędy wydawcy i upadek firm. Tymczasem rynek się rozwija, firm coraz więcej i o bankructwie jakoś nie słychać. Może zmartwienia zostawić wydawcom i cieszyć się dużym wyborem, bo prognozowanie i darcie szat coś marnie wychodzi.

 
26-06-08 11:51  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Bardzo się cieszę ze pojawi sie P-38. Będę miał na półce trzy wersje "Błyskawicy"
1. P-38 J (pierwsze wydanie Halińskiego)
2. P-38 H (model z WAK-u)
3. P-38 G (zapowiadany model Halińskiego)

:-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024