FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
24-06-08 23:33  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
MBig 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 5
Galerie - 4
 

Popieram OzzY'ego. Zamiast sie cieszyc, ze maja wybor, to wybrzydzaja. AAAA FFFFEEEEE. Beda na pewno w roznych malowaniach, w roznym stopniu skaplikowania, wiec kazdy, powtarzam KAZDY, bedzie sobie mogl wybrac model w zaleznosci od doswiadczenia i checi. Nie kazdy skleja modele na konkursy. sa modelarze, ktorzy chca skleic model na poleczke. Nie wszyscy maja czas i ochote na sklejanie tysiecy czesci. A poza tym sa tacy, ktorzy sa fanami danego samolotu. Zbieraja i kleja modele tylko tego jednego. Wiec dla nich to gradka. Ja sie ciesze z wiekszej ilosci P-38. Jak bede w Polsce na urlopie, to sobie kupie wszystkie. Moze Orlik wyda jeszcze jednego??
Pozdrawiam ze Szkocji. MBig
PS. A moze se zaprojektuje w wersji PR??

--
Aberdeen Modellers Society member since 2007. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------
Skończone: Zlin 42M , Kondor D-6 , SG-38 , Stridsbat 90 H , Monitor rzeczny z wojny w Wietnamie CCB , Ironclad z wojny secesyjnej USS Carondelet , Tkp30


Jak ogarnie mnie pracowity zapał, siadam sobie cichutko w kąciku i czekam, aż mi przejdzie.

Jestem KARTONHOLIKIEM. ;)

 
25-06-08 09:15  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja się cieszę. Nie wiem czy koledzy pamiętają jakim rarytasem był pierwszy Lightning z MM-a, dlatego zawsze będę miał sentyment do tego samolotu. Poza tym ten z WAK i AH to dwie różne wersje i obie mi się podobają. A na obecnym poziomie pozostała dyskusja wydaje się raczej czysto akademicka.

--

 
25-06-08 09:21  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Ucieszyłem się z Lightninga WAK-u, ciesze się i z tego.
Rozważania o podkradaniu/dublowaniu pomysłów, może nawet ciekawe, ale zupełnie bezproduktywne. Wydawca i tak zrobi to co podyktuje mu rachunek ekonomiczny.
A tak na marginesie, marzy mi się analogiczny wysyp np. Hellcatów :)

 
25-06-08 11:55  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

Po co te nerwy? Są wątki z relacjami, galeriami, poradami, życzeniami, zapowiedziami itd., to czemu nie ma być wątków na tamat "polityki wydawniczej"? Temat tak samo "modelarski" i "kartonowy" jak pozostałe, może odrobinę mniej "produktywny", ale tylko może....
Jeśli czyjaś polityka wydawnicza zostanie wypunktowana (wyśmiana nawet), to może ten ktoś zechce ją zmienić. A to już może pewne korzyści przynieść...

MBig napisał: Beda na pewno w roznych malowaniach, w roznym stopniu skaplikowania, wiec kazdy, powtarzam KAZDY, bedzie sobie mogl wybrac model w zaleznosci od doswiadczenia i checi.
Tak, masz rację, pod warunkiem, że KAŻDY będzie chciał sklejać Lightinga! To tak jak z tym słynnym Fordem T i jego paletą barw ;-)

Jeśli ktoś nie klei samolotów, to takie oglądanie jak wydawcy bawią się ze sobą nieładnie, raczej nie cieszy.

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
25-06-08 12:08  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Waldek K - mało modeli na rynku? Do wyboru do koloru. Ja mam niewielki ułamek % wydanych modeli, a i tak pewnie do emerytury nie skleje.
Wyluzujcie.
Wydawcy proponują nam towar, my kupujemy albo nie. Bawią mnie texty o drenażu portweli, o niezrealizowanych zapowiedziach, kolejnych Spitach, Meśkach itp. Komuś się nie podoba, ale może komuś się podoba?? I dlaczego akurat ma kogoś obchodzić to że nie podoba mi sie wydanie X Lightningów? Coś mi się nie podoba to nie kupuje, nie bije piany, nie narzekam na cenę/powtarzalność tematów/błąd malowania. Bo i tak nie kupie, po co tracić czas. No i dlaczego mam uważać że moje zdanie kogoś obchodzi, szczególnie że mnie samego nie dotyczy.. Pamiętajcie że dla nas to HOBBY. Chcemy coś skleić, to przeglądamy oferte wydawnictw, albo sami projektujemy. A wydawnictwa?? To ich BIZNES, KASA, CHLEB, UTRZYMANIE RODZIN itp. Skoro sa na rynku jakiś czas, to może nie uczmy ich jak ten biznes ma wygladać, bo jak widać chyba wiedzą co robią. Wysłuchają naszych sugestii to dobrze, ale to ich sprawa co i jak robią byle w granicach prawa :-).

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
25-06-08 12:43  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Waldku, nikt tu się chyba nie denerwuje :)
Skoro tak sobie rozmawiamy na luzaka o meandrach wydawania modeli kartonowych, to uwierz mi: wypunktowanie, czy nawet wyśmianie polityki wydawnictwa nie będzie wiarygodne (a zatem i nie będzie skuteczne) jeśli wynik sprzedaży takiego zdublowanego modelu będzie dodatni. Tak naprawdę, w tym wypadku, głosujesz portfelem a nie krytyką na forum :)
A samo dublowanie nie przeszkadza tak bardzo, gdy podpasuje tematem do "konika" modelarza. Ja np. nie miałbym nic przeciwko wydaniu wszystkich lotniskowców klasy Essex (było ich ze 24). Dla wielu temat byłby nudny jak flaki z olejem, a ja pewnie w miarę mołżiwości finansowych kupiłbym wszystkie. Choćby tylko na półkę biblioteczną ;)



Post zmieniony (25-06-08 12:44)

 
25-06-08 14:32  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

To że wydawnictwa dublują, "podkradają" sobie pomysły itp czy jak to tam inaczej nazwiemy. To nic innego jak walka o klienta między wydawcami. Dla nas korzyść bo mamy w czym wybierać.
Dla nich (wydawców) model to pieniądz. A na rynku są teraz to lepsze modele i większa konkurencja. I robią wszystko aby klient kupił ich model, a nie konkurencji.

Dla przykładu mamy to co teraz sie dzieje np:
W zapowiedziach firmy AAA był Spitfire Mk Vb/trop, to odpowiedzią tego był model tez w zapowiedziach wybawcy BBB (wiele przykładów tak można mnożyć)

Wniosek jest taki. Jeśli są/będą dwa i więcej modeli tego samego lub podobnego modelu na rynku. To kupimy ten lepszy do którego jesteśmy przekonani.
Bo jeśli modele by sie pojawiły w różnych odstępach czasu. To kupując model wcześniej wydany, w większości rezygnujemy z kupna z modelu wydanego z późniejszym okresie czasu.

Co nie znaczy ze taka walka nie boli klientów którzy czekają na inne tematycznie modele gdzie brakuje na rynku (a jest ich dużo) ciekawych tematów na model.

 
25-06-08 14:54  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Don Sebo Maffion   

Kolejna "Błyskawica". Cieszyć się, nie wybrzydzać!;)

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
25-06-08 14:58  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

A nie sądzicie, że tu tak naprawdę nie poszło o dublowanie tematów i wydawanie przez kilka wydawnictw "jednego" modelu. To na przykład dla mnie nie jest problemem. Mi się nie podoba to, że pewne modele są zapowiadane tylko by dokopać konkurencji narobić zamieszania, a potem się nie ukazują wogóle. To nie jest dla mnie poważne traktowanie mojej osoby. Bo skoro czytam, że dany model ukarzę się u takiego a takiego wydawcy, w domyśle niedługo, a potem mija rok z okładem i go nie ma to nie drę szat ale czuje się zniesmaczony. Niech by został chociaż odwołany.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
25-06-08 15:00  Odp: BIG COMEBACK [zapowiedź] Lightning z wydawnictwa AH
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Piterski - TEN model się ukaże;-)

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024