FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
26-06-08 09:12  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Oświęcim i okolice już Go ma;-)

--

 
26-06-08 09:20  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Prof. Volta, jeden.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
26-06-08 14:24  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Przed chwilą kupiłem. Piękne kolory. Z pobieżnej obserwacji wydaje mi się, że wystarczy skopiować wręgi i ostatnią stronę i będą dwa modele. Chyba, że się mylę.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
26-06-08 16:32  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Roman, tez dziś kupiłem. Wnioski mam podobne. Model jest rozrysowany na 3 arkuszach kartonu, z czego 2 są zdublowane (jako części, nie jako malowania), wręgi i tak dokupię laserowe, i zostaną do dorobienia elementy podwozia i wnętrza kabiny, czyli ostatnia strona (a i to niepełna, bo śmigła też są dwa - kompletne).
EDIT: przeoczyłem jeden z wcześniejszych wpisów na ten temat. Kupiłem wprawdzie dwa egzemplarze, ale wniosek, że jeden zostanie do archiwum / na części.
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (26-06-08 20:50)

 
26-06-08 20:44  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
superman2   

Niewiecie kiedy będzie w salonach Kolporter w Ostrołęce.Bo sprawdzam i nie ma nic.Pytałem się-ma być w tym tygodniu ale nie wiedzą dokładnie kiedy.

 
26-06-08 21:38  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Niewiecie kiedy będzie w salonach Kolporter w Ostrołęce

W Szczecinie jeszcze nie wiedzą kiedy będzie w Ostrołęce ;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
27-06-08 19:17  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
kari   

... no i wydaje się, że dolne powierzchnie obu płatowców mają bardziej prawidłowy odcień "lazurowego błękitu" w porównaniu z wcześniej wydaną "IX" z 145 sqn,
----------------------------
Ps ... a może stanie się to regułą, wydawanie "wycinanki" :-) w wersji "combo" ... praktycznie za cenę jednego :-)

 
27-06-08 19:25  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

kari - ten kolor jest trochę wyblakły, czy raczej: wg brytyjskich producentów farb "autentyków" Azure Blue był wyraźniej nasycony :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
28-06-08 12:14  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

No i ja też dołączyłem do grona posiadaczy tego modelu. Jak dla mnie ( i niech inni sądzą co innego ) model jest wspaniały i moim zdaniem należy do kategorii modeli które już na pierwszy rzut oka zachęcają do chwycenia za nożyczki. Niech to będzie i "odgrzewany kotlet", sposób na "drenaż kieszeni", czy jakiś inny powód "walki wydawniczej" to jednak za te pieniądze rzadko które wydawnictwo potrafi zaoferować coś o podobnej jakości zarówno opracowania jak i druku.

Mam nadzieję że podwójne malowanie stanie się nowym standardem w modelach ze Stegny. Poza tym że daje możliwość bardziej zróżnicować kamuflaż ( nie tylko w formie dwóch lub trzech elementów zamieszczonych w wycinance, a noszących dumny dopisek "Dwa malowania" ) a co najważniejsze nie podwyższa ceny wycinanki.

Tak więc czekam na kolejnego Spita tym razem Mk. XVI z obniżonym kadłubem i owiewką kroplową, a także na nowe opracowania Hurricane'a ( chociaż te stare jest niczego sobie, chociaż o wiele lepsze niż obecne opracowania znajdujące się na rynku ) w kilku wersjach, Wildcata, Hellcata, ew. nowego He 219.

Tak więc Panie Andrzeju do dzieła niech konkurencja dostaje zadyszki w próbach dogonienia w jakości.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-06-08 08:59  Odp: [Nowość] KA 2/2008 Spitfire V Trop
Viper 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Ja też już go mam i wbrew temu, że to już trzeci spit, to podoba mi się on niesamowicie. Z niecierpliwością czekam, aby się za niego zabrać.
Pzdr:)

--
Lotnictwo, czołgi

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024