FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
11-02-08 10:11  Odp: [Zapowiedź] PZL-62 wyd. Answer
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

To ja zapytam o uzbrojenie:
Przewidywano działko 20mm Hispano-Suiza w wale śmigła i 6 lub 8 (zal. od źródeł) k.m. 7,9 mm typu PWU.
Czy przyjęto w modelu, z tego co widzę, wersję przejściową (?) uzbrojenia, ale bez karabinów w kadłubie (planowane 2)?
Czy też po prostu przyjęto taki wariant za jednym ze znanych dziś źródeł?

Przyglądałem się też jak jest "rozwiązane" działko i porównując do konstrukcji Arsenal-39/39bis (kóremu chyba najbliżej do PZL-62, patrz: silnik), to powinno odpowiadać tzw. ew. (!) prawdzie historycznej ;). No, moooże o ten milimetr lufę można by wysunąć z kołpaka ;) choć z drugiej strony... na znanych rysunkach PeZeteLki tego nie widać.

O zaczepy do 500 kg bomb już nie będę się, nomen omen, czepiać, bo to miała być jedynie "możliwość" ;)

--
...to ja idę sklejać pierogi :)

 
11-02-08 10:34  Odp: [Zapowiedź] PZL-62 wyd. Answer
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Yeti śmigło nie - zrobione autor twierdzi że tak ma być, a jeżeli chodzi o zestaw uzbrojenia spytam się autora ,samodzielnie nie będę tego modyfikować.
Pozdrawiam Tomasz.



Post zmieniony (11-02-08 10:46)

 
11-02-08 15:12  Odp: [Zapowiedź] PZL-62 wyd. Answer
Dixie 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Tu już nawet nie chodzi o poprawianie "bo coś tam gdzieś wyczytałem", tylko o wyjaśnienie, czy autor przyjął któryś ze znanych wariantów uzbrojenia, czy też jest to bardziej wariacja na temat. A nuż-widelec posiada dokumentację (wiem, marzenia :) ) lepszą, niż ta w internecie i wydanych do tej pory książkach.
Po prostu zastanowiła mnie rozbieżność w źródach i te 6 km-ów w skrzydłach modelu bez km-ów kadłubowych.

PS. ciekawe, czy ten projekt będzie opisany w III tomie Polskich Konstrukcji Lotniczych. Taki PWS-41 w t II jest...
PS2. poza tym s-f, to s-f i wiele rzeczy ujdzie. To kwestia wyobraźni, tudzież prawdopodobieństwa :)
--

...to ja idę sklejać pierogi :)

Post zmieniony (11-02-08 15:13)

 
11-02-08 15:26  Odp: [Zapowiedź] PZL-62 wyd. Answer
Yeti 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 6

Oki, nie ma problemu. Pozostaje więc już tylko czekać na efekt końcowy.
Pozdrawiam!
PrzemekK

--

 
11-02-08 23:41  Odp: [Zapowiedź] PZL-62 wyd. Answer
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Oj Mikoaj68 nie ładnie ukrywać drugą niespodziankę.;-)
Na innym forum już wiedzą.
Też będzie z Answer, czy w końcu z długo oczekiwanego wydawnictwa autorskiego ?

--


 
12-02-08 12:44  Odp: [Zapowiedź] PZL-62 wyd. Answer
mikoaj68 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1


 - 4

Mogę przedstawić zapowiedź zapowiedź PZL-P7a (autor Marek Pacyński wyd.Answer) ale nie wiem kiedy sie ukaże drukiem i chciałem skończyć model testowy aby się pochwalić dajcie mi proszę jeszcze2 dni,model jest w zasadzie gotowy .

 
19-06-08 13:06  Odp: [Zapowiedź] PZL-62 wyd. Answer
Monster sQbee   

Kiedy ?

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024