FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
14-06-08 11:08  [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
Dziadek-Tadek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Mam pytanie do Kolegów którzy sklejali/sklejają "Łosia" w 1/50 z WIR-a: czy również u Was wręgi kadłuba są za małe w stosunku do obwodu sklejki?

--
Co by tu jeszcze ... skleić panowie?

 
14-06-08 14:19  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Jeśli autorem tego opracowania jest Pan Pacyński, to przygotuj się że nie tylko wręgi będą nie pasować ... :(

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
14-06-08 15:55  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Kopajt , Dziadek-Tadek prosił o opinię kolegów, którzy "sklejali/sklejają" ten model.
Czytając Twoja wypowiedź mam wrażenie że Ty tego nie robiłeś bo nie jesteś pewny projektanta.
Nieco retorycznie spytam, mylę się ? ;-)

--


 
14-06-08 21:33  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Raduss - tego opracowania nie sklejałem, jednak popełniłem kilka innych projektów tego projektanta i biorąc pod uwagę że tamże problem niepasujących wręg występował mogę stwierdzić że to nie tylko przypadek ;)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
14-06-08 22:27  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
drakon1     

Witam. Jestem tu nowy. Od 3 lat kleję modele WiR i jestem z nich zadowlony. Myślę, że Kopajtowi chodzi o pierwsze modele tego wydawnictwa, w których były problemy. Ale też kleiły się bardzo dobrze. Kopajt trochę przesadza ze swoją opinią. Autor jest bardzo dobrym projektantem i z tego co już zauważyłem bardzo lubianym przez młodych i początkujących modelarzy. Sam zacząłem od modeli KEL, ale w zeszłym roku kupiłem model "Jastrzębia", a potem RWD-14 "Czaplę". Kleiłem te modele z dużą przyjemnością i nie miałem żadnych problemów. Modele 1:50 WiR to jedno z ciekawszych zjawisk modelarskich na naszym rynku. Modele są tanie i proste.
Z Łosiem nie miałem problemu, ale zauważyłem, że części do naklejania są drukowane metodą kserograficzną i trochę różnią się. Kupiłem dwa "Łosie" i dlatego mogłem wręgi porównać. Pisałem już do autora i wydawnictwa. Wydawnictwo oferuje wręgi wycinane laserowo, które mogą rozwiązać problem. Od autora dostałem plik z wręgami, które mogłem sobie wydrukować.
Ocena Kopajta jest niesprawiedliwa i mam wrażenie, że nie miał on do czyniena z nowymi modelami.

 
18-06-08 10:27  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

drakon1 - cofnę swoje słowa jeśli zobaczę Twoje sklejone modele - te które bardzo dobrze się kleiły... a najlepiej będzie jeśli dasz zdjęcia samego Łosia... z którym nie miałeś problemu.
Co do drukowania metodą kserograficzną - pierwszy raz o czymś takim słyszę i wątpię żeby ktoś myślący o sprzedaży modeli brał pod uwagę taki proces drukowania, w którym nie może kontrolować jakości modelu... - a co gorsze - żeby taki wyrób kierował na rynek...

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 
18-06-08 14:08  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
Bratek   

Przepraszam Administratora. Pomyliłem się podczas rejestracji i zrobiłem to dwa razy. Drakon1.

Nie rozumiem sensu wpisów Kopajta. Sam jak do tej pory pokazał na innym forum tylko jeden model z KEL, a jest to LWD Zuch. Nawet tu jest duża ilość modeli projektu Pana Marka Pacyńskiego. Modele są jak widać chętnie klejone. Chętnie umieszczę już niedługo zdjęcia kilku modeli przeze mnie sklejonych. Planuję zakup apataru cyfrowego na zakończenie roku szkolnego.
Z korespondencji z Panem Markiem wynika, że to taka "moda" u wielu członków tego i nie tylko tego forum, by czepiać się jego modeli o rzeczy, które w przypadku innych modeli uchodzą za normalne. Z wielką przyjemnością kleję modele tego projektanta. Jego modele należą wg. mnie do najprostrzych modeli na rynku polskim nadających się idealnie dla początkujących modelarzy. Zacząłem od kilku modeli 1:50 i byłem bardzo zadowlony. Na forach modelarskich w innych krajch krajach te modele też mają swoich wielbicieli i zwolenników.
Model Łosia kleiłem nie tak dawno więc mogę napisać, że klei się bardzo dobrze. Miałem problem z przodem kadłuba i gondolami silników. Kopajt piesz o modelu, którego nie widziałeś i nie kleiłeś. Pan Marek dobrze mi ciebie opisał. Muszę się z nim zgodzić, że kierujesz się widocznie prywatnym uprzedzeniem, a nie wiedzą o modelu. Nie umieszczę zdjęć by Ci coś udowodnić tylko by pochwalić się swoją pracą.
Wysłałem zamówienie na kolejne modele w KEL.

 
18-06-08 14:43  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Może ja odpowiem zamiast Kopajta, a co mi tam, nie obrazi sie pewnie.
Mam model Łosia, na razie w wersji 2D i na pewno go skleje. Bez względu na możliwe problemy.
Odnośnie modeli p. Pacyńskiego z WiR-u. Kleiłem ich sporo, żeby tylko wymienić: Airacobra, Hurricane, Spitfire, Hellcat, Me-109f, Karaś. Niektóre z nich zdobyły kilka medali na różnych konkursach, a relacje z ich klejenia można znaleźć nie tylko na tym forum. I z przykrością muszę zauważyć, że żaden z tych modeli nie kleił się bezproblemowo, a praktycznie w każdym z nich był problem w wielkością wręg. Dało się to zamaskować, w ten lub inny sposób, ale problem był.
Nie jest to żadna "wycieczka osobista" względem osoby projektanta, tylko stwierdzenia faktu.
"Łosia" na pewno skleję i na pewno będzie relacja, bo lubię skalę 1:50. I jeżeli będą błędy to na pewno o nich napiszę.
Pozdrawiam
klejący właśnie "cichaczem" w pracy pulpetto

--
KMH Sokół Radom

 
18-06-08 15:40  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
Bratek   

Wymieniłeś tylko te starsze modele, które Pan Marek wykonywał jeszcze ręczną metodą. Kleiłem z nich tylko Karasia i Hellcata. Trochę było problemów z wręgami, ale nie takich, które różniłby te modele od innych wydanych w tym samym czasie. W obu tych modelach więcej wręg szlifowałem, bo używałem zgodnie z zaleceniem tekturę od 0,5 do 0,8mm. Zawsze wybierałem jak najgrubszą.
Sam kleję te nowsze projekty. Kleją się bardzo dobrze. Pan Marek na forum gryfhobby umieścił zdjęcia modeli przez kogoś sklejonych, ale je skasowano. Był tam mój ulubiony IAR-80. Czysta przyjemność klejenia.
Na pewno są błędy, ale przecież są też błędy i u innych projektantów, a tylko ten jeden jest traktowany jako szczególny przypadek.
Napiszę jedno. Pan Marek ma już swoje miejesce w historii modelarstwa i to właśnie za projekty modeli w skali 1:50. Pojawiło się kilka firm produkujących te modele, a tylko jego modele okazały się wzorcowe dla tej skali. Kupiłem na Allegro modele Orlika w tej skali. Są za skomplikowne i raczej przypominają pomniejszone modele 1:33.

 
18-06-08 16:44  Odp: [Pytanie] PZL 37B "Łoś" 1:50 (problemy z wręgami)
kopajt 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


 - 1

Bratek - Zuch był modelem który pokazałem na forum, bo jakoś mi wyszedł... pozostałe które kleiłem nie nadawały się do pokazania bo ich po prostu nie kończyłem.

Nowszych modeli tego projektanta nie kleję, ponieważ zraziłem się do jego projektów właśnie poprzez niepasujące wręgi oraz poszycie. Na razie nie widziałem aby ktoś przeprowadził relację ze sklejania tych nowszych modeli o których piszesz, więc nie mam podstaw do twierdzenia że coś się mogło zmienić... dlatego moją reakcją na pytanie zadane przez Dziadka-Tadka była właśnie taka odpowiedź jakiej udzieliłem.

Pan Marek mógł sobie mnie opisywać jak chciał - ani mnie nie widział, ani ze mną nie rozmawiał :) tak więc jego słowa mogą być takie jak jego modele - mało dokładne :)

--
Pozdrowionka - najlepsze modele dopiero przed nami
w produkcji: TITANIC 1:50, NAGATO 1:100, CHINOOK 1:16 i co sobie jeszcze wymyślę ;)
Radomski Klub Modelarsko - Historyczny SOKÓŁ

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024