FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
09-06-08 22:24  [R/G] Kubuś
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć, po wcorajszym meczu już mogę kontaktować więc coś napiszę

długo zastanawiałem się czy zamieścić na forum zdjęcia gotowego modelu czy roztworzyć trzecią już relacje. Ostatecznie - jako że nie doszukałem się na forum relacji postanowiłem to zrobić.

Coś odnośnie modelu - kupiłem go w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie oczywiście. Autor stwierdził że model jest dosyć prosty. Mi osobiście nie pasują dwie rzeczy, mianowicie bardzo proste koła (z tyłu bliżniaki są połączone w jeden pasek) oraz brak "żaluzji" z przodu.

Postanowiłem że z kołami nie będe nic robił, a jeżeli chodzi o waloryzację to pojawi się wyżej wymianiona żaluzja, zawiasy oraz nitowanie.


Mało



--



Post zmieniony (29-06-08 20:42)

Post zmieniony (26-05-10 12:36)

 
10-06-08 07:53  Odp: [R] Kubuś
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Krzysiek napisał:

> Autor stwierdził że model
> jest dosyć prosty. Mi osobiście nie pasują dwie rzeczy,
> mianowicie bardzo proste koła (z tyłu bliżniaki są połączone w
> jeden pasek) oraz brak "żaluzji" z przodu.

Ten modelik (jak i pozostałe z serii, może poza Liberatorem) jest adresowany do troszkę innego odbiorcy niż większość użytkowników tego forum, czyli do ludzi którzy nie mieli jeszcze styczności z modelarstwem kartonowym. Więc kilka rzeczy musiałem w nim uprościć, min. koła czy bryłę "karoserii" ;-) a konstrukcja podwozia została odwzorowana tylko w 2D na spodzie kadłuba. Poza tym kół praktycznie nie widać ;-]

Nie wiem jakim cudem w czasie przygotowywania okładki "wyparowały" gdzieś grafikowi składającemu zeszyt rysunki montażowe, które powinny wyglądać tak:



Miło mi zobaczyć że ktoś się za Kubusia wziął.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
10-06-08 08:43  Odp: [R] Kubuś
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dzięki za rysunki Qrchak. Dziś podrzucę kolejną partię fotek z budowy :)

--
Pozdrawiam serdecznie

 
10-06-08 20:05  Odp: [R] Kubuś
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Jest to temat pominięty w modelarstwie kartonowym moze Qrchak opracował byś ten model dla bardziej wymagających modelarzy.

 
10-06-08 21:16  Odp: [R] Kubuś
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Jak to pominięty ? A GPM ?

--


 
11-06-08 20:38  Odp: [R] Kubuś
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Jeżeli widziałeś KUBUSIA z GPM-u to wstaw link. nIE PRZYPOMINAM SOBIE ABYM GO TAM WIDZIAŁ

 
11-06-08 20:47  Odp: [R] Kubuś
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

TAM to znaczy gdzie , bo nie rozumiem sensu pytania.
http://wsmk.konradus.com/f1m.php?model=gpm060
http://www.1-25saf.com/viewtopic.php?p=783
itd.
Kiedyś nawet go kleiłem.
I dlaczego krzyczysz ?

--


 
11-06-08 21:20  Odp: [R] Kubuś
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Kubuś z GPM-u już swoje odsłużył, opracowanie było jakie było ;o) teraz jest już praktycznie niedostępny. O opracowaniu nowego bardziej złożonego myślałem, ale jakoś nie do końca chce to wyjść.
Ale odbiegamy od tematu ;-)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
11-06-08 21:43  Odp: [R] Kubuś
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Sam czekam na jakieś nowe wydanie naszego Kubusia lecz proszę uprzejmie o nie zaśmiecanie tego wątku kłótniami :)

--

Pozdrawiam serdecznie


Post zmieniony (16-03-09 01:48)

 
12-06-08 12:32  Odp: [R] Kubuś
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Trochę się zagalopowałem wczoraj i nie zrobiłem zdjęć z klejenia tylnej części kadłuba. Relacja więc będzie trochę nie pełna :) Przegapiłem też jeden otwór na karabin którego autor niestety nie zamieścił w wycinance - szkoda.
Jeżeli chodzi o walorkę to zrobiłem dwie okiennica kierowcy.



Jednocześnie mam prośbę do Qrchak'a - czy mógłbyś podrzucić mi część 9? Chciałbym wykonać te 'żaluzje' a najlepszym sposobem na to będzie dosztukowanie sobie ich z tej części. Dzięki z góry

--
Pozdrawiam serdecznie

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024