FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-06-08 20:12  [Galeria] CWS T-1 Modelik nr 10/06
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Witam. Chciałem tu zaprezentować model, nad którym "męczyłem" się przez ostatnie siedem miesięcy. Jest to polski bankowóz marki CWS T-1 wydany przez wydawnictwo Modelik. Autorem opracowania jest Kierownik, czyli Jan Kołodziej. Skala, to oczywiście 1:25
Sklejanie modelu wspominam bardzo mile, nie natknąłem się na błędy w opracowaniu. Wszelkie niedokładności, niniejszego pojazdu są raczej spowodowane moim pośpiechem i niedokładnością, no może i brakiem należytego doświadczenia ;)
Autor opracowania uwzględnił możliwość wykonania otwieranych drzwi do szoferki, a także tylnej części wozu, uchylanej maski silnika, oraz ruchomego układu kierowniczego. Od siebie dodałem jedynie oszklone: reflektory i tylne światło.
Zapraszam do oglądania. Mam nadzieję, że poniższe zdjęcia nie przyprawią nikogo o ból głowy, ani o żaden oczopląs :) Na początek widok ogólny.

Teraz może przejdźmy do obejrzenia jednostki napędowej, oraz wnętrza pojazdu.

Chyba nie jest tak źle. Jeszcze jedna porcja zdjęć. Ostatnia fotografia może i nie jest najlepsza, ale zwróćcie uwagę że widoczne na niej reflektory sprawiają wrażenie jakby były zapalone i się świeciły. Bynajmniej tak mi się zdaje :)

To tyle. Fotek z budowy nie mam, ale w kilku relacjach ze spotkań Wrocławskiej Anarchii Kartonowej znajdują się zdjęcia obrazujące model we wcześniejszych stadiach budowy. Dodam jeszcze, że jestem zadowolony z tego modelu. Jest, co prawda, daleki od ideału, ale osobiście odczuwam w nim pewien rozwój(jak kto woli to może być i progres :D) moich skromnych modelarskich umiejętności. W dodatku jest to mała odmiana w pojazdowym świecie czołgów i wozów pancernych :) Czołem.

PS. Chciałem jeszcze podziękować Janowi Musiałłowi - Janek - za skan części składowych chłodnicy. Gdyby nie On, nie byłbym w stanie pokazać tu i teraz tego modelu. Wielkie dzięki

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (08-11-08 12:36)

 
02-06-08 21:04  Odp: [Prezentacja] CWS T-1 Modelik nr 10/06
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

A czy przypadkiem tylne resory nie "siadły"od nadmiaru pieniędzy na pace?;)

--

--------------------
W budowie: Lxd 2

Post zmieniony (02-06-08 22:34)

 
02-06-08 21:49  Odp: [Prezentacja] CWS T-1 Modelik nr 10/06
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Ładnie!

 
02-06-08 21:55  Odp: [Prezentacja] CWS T-1 Modelik nr 10/06
k 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

naprawdę fajny model, gratulacje

--
Pozdrawiam serdecznie

 
02-06-08 23:08  Odp: [Galeria] CWS T-1 Modelik nr 10/06
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Model bardzo fajny, w wersji 2D jeszcze niedawno mnie bardzo kusił - wszakże jest dośc oryginalny:-) Ale powiedz Duźgu, co się stało z lewym przednim kołem i dlaczego nie pomalowałeś mocowań przedniej osi? Czyżby jakiś kataklizm nawiedził ten ambulans?;-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
03-06-08 07:59  Odp: [Galeria] CWS T-1 Modelik nr 10/06
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Bardzo fajny modelik, jest bardzo wysoko w mojej kupce do klejenia.
A Twoja galeria tylko go przeniesie wyżej.
Gratulacje
Pozdrawiam

--
KMH Sokół Radom

 
03-06-08 17:56  Odp: [Galeria] CWS T-1 Modelik nr 10/06
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Pawelewap, resory faktycznie trochę siadły po zamontowaniu kompletnego tylnego zawieszenia do pojazdu. Widocznie za mało je wygiąłem, zresztą tył pojazdu jest dosyć ciężki. Wszakże cały szkielet budy to karton 1mm.
StuG, kataklizm to może i nie, ale w sobotę trochę mi się ten przód rozkraczył :) Primo, klej nie wytrzymał ciężaru i puścił - potem całą niedzielę składałem wszystko na nowo,a także kombinowałem co i jak zrobić, aby mi się to nie powtórzyło. Secundo, nie udało mi się wystarczająco ciasno skleić zwrotnic i teraz nie przylegają należycie do sworznia - jest niestety lekki luz. Tercjo, zdjęcia nie były wykonywane na idealnie płaskiej powierzchni, posłużyły mi do tego seryjne fotele od Polskiego Fiata 126p, na które rozścieliłem idealnie czyste prześcieradło. To też mogło pogłębić wrażenie pokractwa przodu ;)
A tak poza tym to dziękuję za uwagi. Czołem :)

--

Syn ciężkostrawny.

Post zmieniony (03-06-08 18:01)

 
03-06-08 20:25  Odp: [Galeria] CWS T-1 Modelik nr 10/06
Piterpanzer 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 9

Gratulacje ,ładny pojazd i do tego nieźle zapakowany pieniedzmi ,aż usiadł na resorach.
Może mała diorama dla niego ?

--
Pozdrawiam i zapraszam 1-25 SCALE ARMOR FORUM oraz akcesoria i modele pancerne
PITERPANZER

 
07-11-08 22:54  Odp: [Galeria] CWS T-1 Modelik nr 10/06
Warszawiak   

Witam po bardzo długiej przerwie.

Wybrałem ten model na rozruszanie sztywnych palców, jednak z góry proszę o radę dla wieloletniego hobbysty ale wciąż laika modelarskiego:

Czy macie dopasowany kolor farbki odpowiedniej do retuszu nadwozia? ;)

Pozdrawiam

--
POLONIA WARSZAWA
Czarne Koszule, kultura i smak

 
08-11-08 12:33  Odp: [Galeria] CWS T-1 Modelik nr 10/06
Duźgu 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 13


 - 4

Ja swój model retuszowałem temperami. Zmieszałem niebieski z czarnym w proporcji oko na oko i jakoś wyszło :)

--
Syn ciężkostrawny.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024