FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-05-08 08:08  [Relacja/Galeria] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Witam serdecznie!
Nadszedł wreszcie czas i pora aby rozpocząć kolejną moją relację na forum. Głównym bohaterem będzie Marder, podobnie jak u kolegi Demona. Trochę się obawiałem dublowania tematu, ale koledzy naprowadzili mnie na słuszne tory i powstaną dwie sztuki. Na dzień dzisiejszy mam sklejony szkielet.Trochę go przerobiłem w celu lepszego odwzorowania wnętrza przedziału kierowcy i przeniesienia napędu. Mam nadzieję że jakoś dam radę z tymi detalami wewnątrz. Przy okazji dziekuję serdecznie QNiowi za przesłanie mi materiałów o Marderze, bardzo się przydadzą. Pierwszy raz robię pojazd z wnętrzem, także myślę że sposób wykonania przeze mnie szkieletu będzie optymalnym do zabudowy wnętrza. No ale dość przynudzania, a oto fotki aktualnego stanu prac.







Post zmieniony (26-12-09 08:37)

 
28-05-08 09:45  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Khem, khem ja tak z pewną dozą nieśmiałości, ale jako, że jestem z tym tematem na czasie....
Nie wiem, czy nie jest błędem dodanie tych wręg w przedziale bojowym. Taki kształt zabudowy był w Marder III Ausf. H (Sdkfz. 138) (wg. materiałów zamieszczonych przez StuGa w moim wątku) - w wycinance również jest ta część, zakończona łukiem w dół (wloty powietrza?)

Marder III Sdkfz 139 ma przedział bojowy dwupoziomowy - środek z uchwytem mocującym działo jest wyżej, boczne części są poniżej - ta część również jest w wycinance.

oraz strona 63, 71, 72 Nuts&Bolts
Dlatego na razie ominąłem ten fragment i obudowuje model naokoło.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
28-05-08 12:00  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Dzięki za naprowadzenie na dobre tory Demon, już poprawione, mam nadzieję że teraz będzie już raczej dobrze. Nawet nie pomyślałem przy składaniu szkieletu że tam coś może być źle, mówię usztywnie w tym miejscu konstrukcję, a tu kicha. Jednak każdy aspekt trzeba konfrontować z fotkami oryginału co by uniknąć później przeróbek.

A tak to wygląda teraz.

 
28-05-08 12:14  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

To się nazywa błyskawiczna reakcja! Ledwo posta napisałem, a tu już poprawka wprowadzona : )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
30-05-08 15:12  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Po tej poprawce szkieletu zacząłem to miejsce również oklejać. Ciekawy byłem jak to się będzie miało do części poszycia tych okolic. Trochę docinania ale jakoś to wyszło. Zabrałem się również pomału za wnętrze, jedną ze ścian pomalowałem szarą Pactrą, chyba się nada ten kolor do wnętrza? A oto aktualny stan prac nad Marderem.



 
31-05-08 09:47  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Ażeby chociaż trochę dorównać kroku Demonowi to dzisiaj kolejna aktualizacja wątku. Mam gotową jedną stronę zasobników na amunicję do uzbrojenia głównego Mardera. Również wykonana podstawa pod armatę, coby nie wyszły jakieś kruczki że coś mi się gdzieś nie zmieści.



 
01-06-08 14:05  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Hm,hm.....a masz te zasobniki rozrysowane gdzieś w kompie, czy było hand-made? Pytam z taką pewną dozą nieśmiałości......bo może byś podesłał jakby co........? ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
01-06-08 22:44  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

Demon jak to fajnie nazwałeś było hand-made. Nie posiadam drukarki i nie jestem orłem w zabawie na kompie więc pozostaje kartka i coś do pisania. Wymiary możesz śmiało ściągnąć z modelu bo widać na fotkach co i jak, a same tuby na naboje zwijam na patyczku o średnicy 3mm.

 
10-06-08 22:05  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
kujot666 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 3
Galerie - 6
 

No i nadeszła kolejna aktualizacja, co prawda wiele nie przybyło ale zawsze coś. Zaczynam się martwić czy dam radę z moimi założeniami co do tego modelu, no ale jeszcze jestem dobrej myśli. W dalszym ciągu trwa walka z wnętrzem, a poniżej to co udało mi się zrobić.



 
11-06-08 07:58  Odp: [relacja] Marder III (SdKfz 139)
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Przecież wszystko pięknie wychodzi. Gdyby tylko mi się tak chciało bawić... :(
Kilka rzeczy będę musiał do siebie odgapić.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 14Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024