FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-05-08 10:38  [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Hej! Udało mi się właśnie ukończyć mojego 'pierwszego hala' - Hellcata z KA! Model kleiło się przyjemnie, najwięcej kłopotu miałem z wklejeniem wnęki kółka ogonowego do segmentu oraz z wnękami podwozia głównego - ściany wnęki nie pasowały do "podłogi". Gdzieniegdzie występują przesunięcia kamuflażu i linii podziałowych, ale na pierwszy rzut oka ich nie widać, więc jest OK! Hellcata mogę polecić każdemu kto już skleił jakiś model wcześniej, a na 'pierwszego ah' jest w sam raz - dokładny, ale nie aż tak szczegółowy jak obecnie wydawane modele. Model polakierowałem lakierami w spray'u - najciemniejszy niebieski na błysk, reszta na mat. Z ogólnego efektu jestem zadowolony, tak czy siak najlepsze modele dopiero przed nami ;-) Relację z budowy można pooglądać tutaj, a poniżej zamieszczam jak zwykle kilka fotek. Pozdrawiam!


















Post zmieniony (27-08-18 21:20)

 
16-05-08 13:24  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Gratulacje!!!!- Nieźle Ci wyszedł...- myślałem że plastikowca nam tu pokazujesz...
Pozdrawiam.

 
17-05-08 09:22  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
kari   

dwie uwagi (obie mogą być wynikiem przekłamania "cyferki" lub ustawienia modelu ?) :
- centropłat delikatnie nie trzyma "linii" (fot. 4 od końca) ;
- "ogumienie" kół jakieś takie wątpliwe; na kilku fotkach świeci się jak przysłowiowe "jaja" :-) a na innych jest matowe z odcieniami szarości (np. fot. 3 od końca); ... no, chyba że mocno waloryzowane :-)
Gratuluję ukończenia modelu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
17-05-08 12:16  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Hej! Centropłat najpierw lekko opada, następnie wznios jest lekko dodatni - jak patrzyłem na rysunki to mniej więcej tak ma być. Co do ogumienie to racja - mogłoby być lepsze, to że raz się świeci, a raz jest matowe zawdzięcza też temu że fotki były robione podczas schnięcia lakieru właśnie. Po sesji trysnąłem jeszcze raz matem i są już w miarę jednolicie matowe. Pozdrawiam!

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
17-05-08 23:36  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
kari   

Kroolu, konkretnie chodziło mi o "nietrzymanie linii" dolnych powierzchni centropłata, a górne pow. są ok. No, ale jak sam piszesz; cyt: <... to mniej więcej tak ma być.> to ja nie będę dalej drążył tematu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
17-05-08 23:53  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Czemu nie podrążyć? :-) Nie wiem czy dobrze rozumiem - chodzi Ci o to że dolne powierzchnie centropłata powinny być być w jednej, poziomej linii? U mnie one również opadają ku dołowi - niby na fotkach i rysunkach wygląda to podobnie, a i sposób zaklinowania wzajemnego położenia płatów powinien uniemożliwić odchyłkę. A jak to powinno wyglądać wg Ciebie?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
18-05-08 00:01  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Hej! Świetny model - nie spodziewałem się że wyjdzie aż tak efektowny - gratulacje!
Co do "trzymania linii" to akurat zdjęcie nr 4 od końca jest wykonane z bardzo "krótkiej" perspektywy i ocena równoległości/symetrii linii i płaszczyzn modelu jest conajmniej bardzo utrudniona (żeby nie powiedzieć niemożliwa). Trzeba by spojrzeć na model od przodu lub od tyłu z nieco większej odległości aby móc coć w tym temacie powiedzieć.

Pozdrowienia,
Pawel

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
18-05-08 12:29  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
kari   

Kroolo, rzut z przodu.





Post zmieniony (18-05-08 12:55)

 
18-05-08 15:53  Odp: [Galeria] F6F-3 Hellcat - KA 3-4/2000
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Dzięki za rysunek! Jak się patrzy na model to faktycznie wygląda jakby centropłat opadał ku dołowi (a'la Corsair), ale chyba tylko tak się wydaje - oto jak płaty są połączone:



Widać, że jakby nie zrobić to muszą być w jednej linii - luzu w tych szczelinach nie miałem. Dzięki za czujne oko i liczę na pomoc w relacjach! Pozdrawiam!

PS: przydałoby się nowe opracowanie Hellcata, nie sądzicie?

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024