FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
30-04-08 22:19  Odp: [Nowość] USS Iowa JSC
Wacek   

A oglądałeś Robercie Belfasta? Z tego co widziałem przekroje dziobu charakterystyczne dla angielskich krążowników załatwiono kreską na poszyciu

 
30-04-08 22:42  Odp: [Nowość] USS Iowa JSC
Saburo 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5
 

Nie oglądałem Belfasta.

--
Pancernik Nagato
Superpancernik GrossDeutschland
Pancernik Bismarck

 
01-05-08 11:56  Odp: [Nowość] USS Iowa JSC
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Niestety ten element kuleje nie tylko na Belfaście ale także na Norfolku, Sheffieldzie, Siriusie............

O ile brak podziału deskowania pokładu pod względem długości desek ( deska leci od dziobu do rufy ) mogę jakośc ścierpieć ;-) ( choć np. w wielu siedemsetkach jest ) to brak owej charakterystycznej krzywizny na dziobie z miejsca dyskwalifikuje w.w. modele do kategorii zabawek lub "jak z 5 metrów jak jedno oko przymknę to ok................"

 
01-05-08 12:03  Odp: [Nowość] USS Iowa JSC
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Wracając do tematu, opracowanie USS Iowa zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie, a jeszcze bardziej elementy wycinane laserem, min siatki montowane wokół lądowiska na rufie, oraz siatka do łapania samolotów bezpilotowych.
Model wydany jest w 2 wersjach: 1984r i wersja bogatsza w wyposażenie, czyli 1989 r. Jeżeli ktoś będzie chciał to można model wykonać z częścią podwodną wykorzystując pomniejszone elementy opracowania USS Missouri z GPM.

--
Sven

HMS Ark Royal

 
01-05-08 14:12  Odp: [Nowość] USS Iowa JSC
kari   

Foty szkieletu części dziobowej. Standard (patent) typowy dla Wyd. JSC



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ps. ... przy tej skali (dechy pokładu, "załamanie" burty w dziobowej części,..., itp problemy) to wybacz(cie) chyba ściąganie przysłowiowej "skórki" z przysłowiowego ... wiecie czego"

 
02-05-08 14:27  Odp: [Nowość] USS Iowa JSC
Janisz 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

I tu się Kari mylisz.............no chyba że oceniasz modele względem pierwowzoru tylko na podstawie zgadzającej się ilości kominów lub wież działowych, pomijając już ich kształty ???? Hę ???

Te załamania na dziobach brytolskich krażowników są dla tych jednostek tak charakterystyczne jak np krzywizna pokładu Yamato czy też kształt wież Bismarcka i dlatego jestem mocno "zdegustowany" pomijaniem tak charakterystycznego elementu kadłuba na brytyjskich krążownikach !!!
Dla mnie to zbyt wielkie uproszczenie ................

 
02-05-08 15:26  Odp: [Nowość] USS Iowa JSC
kari   

Janisz, napisz o swoich frustracjach do Wyd. JSC, może przy okazji projektowania kolejnych "brytoli" (i nie tylko) autor uwzględni ważne i na pewno cenne uwagi.
-------------------
Ps. ... z moją oceną produktu(ów) JSC nie musisz się zgadzć.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024