FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
08-03-08 22:03  [Relacja/Galeria] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam,

Parę dni temu wziąłem się za klejenie następnego samolociku z papieru: Ła-5FN z Modelika, opracowany przez Łukasza Fuczka. Tym razem spróbuję zrobić relację :)
Model w 2D zrobił na mnie dosyć korzystne wrażenie - ładny druk, uszczegółowienie w sam raz, samolot śliczny. Minus jak zwykle za bardzo skrótowy opis budowy i nieco chaotyczne rysunki montażowe (choć to moje subiektywne odczucia). W budowie korzystam z laserowo wyciętego szkieletu (jakość bez zastrzeżeń).
Oto co do tej pory zlepiłem, na razie bez żadnych ingerencji/poprawek w projekt (wszystko schodzi się ładnie):




Pozdrowienia,
Paweł

--

Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

Post zmieniony (15-11-08 20:17)

 
08-03-08 22:12  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam
ładnie ci to jak na razie wychodzi.
W jaki sposób wycinałeś otwory w tablicy?

--

 
08-03-08 22:14  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

A zrobiłem sobie wybijak z igły do strzykawki fi2mm i drugi z kawałka anteny teleskopowej od radia - średnica około 3mm.

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
09-03-08 02:40  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Ryszard Borowiak   

Fajny przypadek bo zamowilem ostatnio Ła i ciekawe jak bedzie sie sklejał dalej.

--

 
09-03-08 05:58  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Cieszę się że powstaje Ła5 w Twoim wykonaniu. Kibicuję z samego "przodka";-)

pozdr. Łukasz

--

 
09-03-08 18:25  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam,
Dokleiłem orczyk i fotel. Wszystko prosto z wycinanki, bez kombinowania.
Zwłaszcza nie wyszedł mi fotel, no ale jakoś nigdy nie miałem serca do detali wnętrza kabin...



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
10-03-08 21:34  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Witam,
Dzisiaj kilka pokręteł/dźwigni w kabinie, oraz półfabrykat drążka sterowego:


Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
12-03-08 18:12  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Niewielkie uaktualnienie. Drążek w wersji finalnej i uchwyty do karabinów.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
12-03-08 18:42  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo przyjemna robota!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-08 21:32  Odp: [Relacja] Ła-5FN Modelik
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Dzięki :)
Dzisiaj jeszcze segment kabinowy sklejony do kupy. Wszystko jak na razie pasuje do siebie idealnie.



Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024