FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-04-08 21:04  [galeria]Hawker Hurricane mk II C - Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Witam;-]
O tytułowym modelu było już trochę napisane, na forum jest nawet całkiem niezła relacja, więc ja ograniczę się tylko do krótkiego komentarza i kilku zdjęć;-)
Modelik postanowiłem skleić głównie dlatego, że posiadałem do niego wycinane laserowo wręgi, a bardzo chciałem twór ów przetestować;-) Wybór ten jak się okazało był bardzo dobry. Co prawda model posiada pewne błędy, ale są one łatwe do wychwycenia i poprawienia, tak więc sklejenie go nie powinno przysporzyć problemów nawet średnio zaawansowanym sklejaczom;-) Ostateczny efekt psują nieco różnice odcieni poszczególnych elementów. Bardziej dopracowana mogłaby być instrukcja, niektóre elementy zostały w niej pominięte (ten błąd został poprawiony w Hurricanie tego samego autora wydanym w wyd. Orlik.). Moim błędem było natomiast użycie do retuszu farb plakatowych. O ile przed lakierowaniem wszystko wyglądało w miarę przyzwoicie, to po chlapnięciu modelu błyszczącym revellem kolor czarny zrobił się bardzo intensywnie czarny, przez co wszystkie retuszowane miejsca stały się bardzo widoczne. Matowy lakier niestety nie zamaskował tego "efektu". Reasumując - brawa dla autora, czekam na następne ciekawe tematy:-)









--
pozdrawiam
Piotr


 
19-04-08 21:12  Odp: [galeria]Hawker Hurricane mk II C - Answer
kari   

"Hurraś" OK, tylko kółeczka jakieś takie cieniutkie :-) jakby tekturki zabrakło :-), powinny być szersze o jakieś 25-30%.
Gratuluję ukończenia modelu.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
19-04-08 21:17  Odp: [galeria]Hawker Hurricane mk II C - Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Kółeczka są z "firmowych" części laserowych;-) może to kwestia tego, że nie nakleiłem na nie części z wycinanki. Poprawię przy okazji następnego hurricanea;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-04-08 09:13  Odp: [galeria]Hawker Hurricane mk II C - Answer
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Gratuluję ukończenia Hurricane'a. Model wygląda świetnie, choć zgodzę się z Kari - oponki winny być ciut grubsze.
Rozumiem, że masz w planie jeszcze jednego HH. Czy piszesz o pustynnym?

pozdr. L.

--

 
20-04-08 19:22  Odp: [galeria]Hawker Hurricane mk II C - Answer
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Lazarus napisał:
Czy piszesz o pustynnym?

A jakżeby inaczej ;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
20-04-08 20:45  Odp: [galeria]Hawker Hurricane mk II C - Answer
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

I ja gratuluję świetnie wykonanego modelu. Problemów z retuszem szukam i jakoś nie widzę ;)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
25-07-10 14:12  Odp: [galeria]Hawker Hurricane mk II C - Answer
Hosegawa 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1



Model świetny praktycznie bezbłędny prócz tych błędów popełnionych przez klejących pozdrawiam

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024