FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
12-04-08 15:04  [Relacja/Galeria] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Pomyślałem sobie że skoro udało mi się zawalczyć z kilkoma modelami to może tym razem coś z druciaków. A ponieważ w moich skromnych zasobach znajduje się model jednego z najsłynniejszych druciaków pierwszej wojny światowej to go sobie spróbuję wykonać. A żeby lepiej rozwijać fach modelarski to wystawiam z niego relację na pożarcie wszystkim którzy kochają wąchać klej, obrabiać papier itd.



Nie planuję w nim żadnych przeróbek, ani odstępstw od standardu, chyba że w stanie wyższej konieczności.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
12-04-08 15:51  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Pierwsze elementy szkieletu są na swoim miejscu.


I pozostała część szkieletu kadłuba w kilku odsłonach.



--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
12-04-08 21:35  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Trochę drobnicy aby wyposażyć kabinę pilota.



Na uwagę zasługuje kompas i kierunek który wskazuje.

--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 
12-04-08 23:40  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Rogal 



Na Forum:
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

A propo kompasu - dziwne oznaczenie kierunków - N,S,W,O(D) ; gdzie
N - to północ
S - południe
W (odwrócone) - to wschód
O (D) - to zachód
Być może kiedyś takie oznaczenie były stosowane na codzień, niech się wypowiedzą znawcy ;-)

 
12-04-08 23:58  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Rogal - takie odwrócenie może mieć sens, bo często obracała się cała busola, a wskazówka była nieruchoma :-)

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (13-04-08 00:01)

 
13-04-08 02:44  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

N = Nord, S = Süd, W = West, O= Ost. To w końcu kompas niemiecki.
Jest już późno, ale ciągle mam wrażenie, że przy takim położeniu literek Niemcy w 1939 powinni zaatakować Francję...

 
13-04-08 08:27  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

KayFranz, masz rację, nie zauważyłem, że oznaczenia źle przetłumaczono :-) a że busole działają jak mówię, to inna sprawa, tu był raczej kompas.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
13-04-08 23:09  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
KayFranz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2
 

OK. Kończąc dyskusję nt. kompasu (bo z tego, co pamiętam z harcerstwa busola ma dodatkowo trochę "przyrządów celowniczych", lusterko i parę jeszcze rzeczy, których nie ma prostszy w konstrukcji kompas) podrzucam link, od którego można dojść do niezłych perełek nt. Fokkera Dr.I oraz kilku innych - może je, Padre, wykorzystasz? Bo tam są fotografie i przede wszystkim RYSUNKI TECHNICZNE elementów, nad którymi właśnie pracujesz: http://www.fokker-team.de
Oraz rzeczony kompasik Bamberga: http://www.collectors-edition.com/Sammlungen/Pleyer/Bamberg24215_english.htm

A teraz wróćmy do MODELU, który idzie Ci całkiem nieżle.

Czekam na dalsze fotografie.

--

 
23-04-08 18:13  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Jakimś cudem udało mi się upchnąć manele w kabinie i wygląda to tak:


A tak wygląda poszycie:


Fotka niestety nie wyszła mi zbyt ostra, ale wprawne oko i tak pewnie zauważy, że na dole "garniturek" było zbyt ciasne.
Przyjąłem taką kolejność oklejania, że najpierw przykleiłem spód, a później burty i niestety się nie zgrało. Okazało się, że dół kadłuba gdzie następuje przegięcie podłogi i przejście w ogon, zbyt mocno jest wybrzuszony i zrobiła się mała szpara. Niestety jest widoczna i nie za bardzo wiem jak to zakamuflować. Lekko pociągnąłem to na razie retuszem i tak zostawię a może w międzyczasie wpadnę na jakiś pomysł.

--

Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

Post zmieniony (23-04-08 18:32)

 
23-04-08 18:47  Odp: [Relacja] Fokker Dr.1 MM 4-5/01
Padre 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
 

Statecznik poziomy:


--
Pozdrawiam
9058348
W stoczni: Koga Hanzeatycka
W hangarze: P-51D Mustang
Zwodowane: Rzymski statek handlowy, grecka birema, łódź faraona, łódź rybacka , Łódź św. Wojciecha A.D. 997 - JSC
Gotowy: Sherman vc Firefly, Fokker Dr.1

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024