FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
22-11-08 12:23  Odp: [Relacja] Hawker HURRICANE MKI od AH
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Witam.

Relacje dobiegła do końca,Hurricane jest już gotowy,więc nie pozostało mi nic jak zaprosic do oglądania galerii końcowej.
Jak już wcześniej pisałem z efektu końcowego jestem średnio zadowolony z uwagi na to,że była to trochę eksperymentalna budowa i nie do końca udana.
W modelu po raz pierwszy zastosowałem kilka technik modelarskich:
-zalewanie połączeń segmentów CA
-pokrycie całego płatowca również CA
-retusz powierzchniowy,czyli bardzo trudna technika suchego pędzla
-ślady okopceń wykonane suchymi pastelami
-efekt odprysków farby zrobiony metalizerem
-kilkakrotne lakierowanie lakierami(3 razy błysk 2 razy mat)

Wnioski jakie się nasuwają po ukończonej pracy:

-przy zalewaniu połączeń CA lepiej nanieśc klej w szczelinę kilka razy(ja to robiłem cieniutkim drucikiem)a potem nadmiar szybko zetrzec np:chusteczka - wtedy nie robią się trudne do zeszlifowania zgrubienia
-bardzo się przyłożyc do doboru koloru do retuszu bo to kluczowa sprawa jeżeli chodzi o efekt końcowy i ważne żeby odcień był minimalnie jaśniejszy bo po lakierowaniu lubi pociemniec co widac w moim modelu
-NAJWAŻNIEJSZY WNIOSEK:nawet przy dobrze dobranym odcieniu farby do retuszu w świetle żarówki(żarowym) i tak widac różnicę,jest ona nie dostrzegalna tylko w świetle naturalnym

Na koniec mała sugestia do wydawcy-przydało by się wznowic to świetne opracowanie

Galeria:




Post zmieniony (22-11-08 15:29)

 
22-11-08 12:50  Odp: [Relacja][Galeria] Hawker HURRICANE MKI od AH
Rafał Ż. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 11


 - 17

Mi się bardzo podoba!!! :D Wyszedł milion razy ładniej, niż mój;) Gratuluję ukończenia pudowy i zapytam od razu-co następne i czy w takiej samej konwencji?
Pozdrawiam!

--
Hangar:
TS-11 ISKRA
Gotowe:
1.Hurricane 2.P11c 3.Albatros 4. Ansaldo 5.PZL-38 WILK 6.F1 Ford B190 7.F-14 Tomcat

 
22-11-08 15:24  Odp: [Relacja][Galeria] Hawker HURRICANE MKI od AH
filcu21 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 10
 

Dzięki Rafał,ale z tym milionem to przesada,Twój wyszedł bardzo ładnie i to m.in na twojej relacji się wzorowałem.
A co następne? ... jak wszystko wypali do dalej zostanę w temacie RAFu,tylko że teraz przeniosę się w inny klimat-Afryka Północna Spitfire IXc też Hal.A czy w tej samej konwencji-postaram się w trochę lepszej... :-))

Pozdrawiam

--



Post zmieniony (22-11-08 15:25)

 
22-11-08 15:51  Odp: [Relacja][Galeria] Hawker HURRICANE MKI od AH
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Świetny! Niezwykle realistyczne wykończenie - Brawo!

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
22-11-08 18:40  Odp: [Relacja][Galeria] Hawker HURRICANE MKI od AH
Jawka - Adler 



Na Forum:
Relacje w toku - 3


 - 1

Podłącze się do gratulacji. Nie wiem skąd ta samokrytyka. Model prezentuje się znakomicie. Jest pięknie wykończony i bardzo efektownie zwaloryzowany. Nity i wszystkie uwypuklenia robią wrażenie. Kabinkę też super wyposażyłeś. Fajnie, że opisujesz swoje eksperymenty. Właśnie robiłem podobne eksperymenty, ale nie przyłożyłem się tak jak Ty. Ale może zmobilizuję się z retuszem, najpierw jednak muszę sobie kupić odpowiednie farbki, bo póki co nie mam w czym wybierać. Z przyjemnością pooglądam jak rozbudujesz swoją prywatną flotę RAFU o Spita.

Pozdrowienia i powodzenia.

--
Skype: jawka-adler
8856744
Dalej ŁA-7, Bartolomeo Colleoni

 
26-11-08 15:47  Odp: [Relacja][Galeria] Hawker HURRICANE MKI od AH
Schiller 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

Rewelacyjne wykonany model.
Szacuneczek!!

--
NACHTFLUG
Sklejam Shidena z tego Wydawnictwa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024