FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
29-03-08 13:03  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
stach48 

 

Uszanowanie. Ten model trzeba zobaczyć w realu (jak piszą małolaty) aby właściwie ocenić mistrzostwo Janusza. Mnie najbardziej zaimponował patent synchronicznego poruszania się lufy i reflektora. Nie muszę chyba dodawać że włazy, KM i inne "klapki" są na zawiasach (będzie się miał syn czym bawić);)))) O szczerbince w KM i teleskopowej antenie nie warto wspominać;))))))) Słowem model z górnej półki. Gratuluję'
NAJLEPSZEGO-

 
29-03-08 14:13  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

No faktycznie, odrobinę przerobiony MM :) Tak patrze na zdjęcia, szukam czego by sie to doczepić ale jakoś nic takiego nie widzę... Kratki na wentylatorach super, węże przy beczkach rewelacja, zatrzaski na skrzynkach niesamowite, ryfle na celowniku powalają, ale żeby nie by tak super to napisze że lina holownicza jest za cienka :) Ewentualnie jeszcze jakiś lekki wathering by się przydał.
Ten model to najlepiej sklejony T-72 jakiego widziałem. Gratuluje i mam nadzieje że jeszcze kiedyś skleisz jakiś czołg :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
29-03-08 20:00  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Bodek   

Faktycznie trochę przerobiony. Powiedz, czym go szpachlowałeś. Jest cudny.

 
29-03-08 20:03  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Mariusz Kita 

Na Forum:
Relacje z galerią - 3
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

Piękny model,cacuszko.Mistrzowska robota.Gratulacje

--
M3A1Scout Car
PAK40
SdKfz222
T34-76
M-16 Half Track

 
29-03-08 21:44  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Piękne dzięki za dobre słowo . Szczerze mówiąc nabrałem ochoty na Twardego zapowiadanego przez MMa ale wypadałoby nadrobić braki lotnicze . Co do farby jaką użyłem to był to Hambrol 86 matt . Kacie , przyznaje że linka faktycznie jest trochę za cienka ale taką dorwałem stalówkę i przed malowanie nie wyglądało to tak tragicznie a co do brudzia to nie czuję się jeszcze na siłach a sknocić model bardzo łatwo .
Szpachlowana była tylko wieża ( szpachla samochodowa ) ale tylko szkielet a na to zostało naklejone poszycie kartonowe a dalej już klasycznie .
Chłopakom Gekonom za bardzo nie wierzcie , ilość piwa oraz intymne światło zrobiło swoje to i łatwo ich było omamić ( adin , dwa , tri ) .
Jeżeli będą pytania z chęcią odpowiem .

Dziękuję i pozdrawiam !

Jańcio .

HEY HEY !

 
30-03-08 00:13  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Bodek   

A jak robiłeś gąsiennice? Z wydruków dostępnych w necie? Coś za dobrze wyglądają.

 
30-03-08 00:24  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Kwiatek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 5

Na to mistrzostwa Jańcia nie starczyło, ale niech sam odpowie ;-)

--
Malowaniu modeli mówię głośne TAK ;-)

Zakończone: T-40, Przodek
Nowe: T-26, Monitor "Warszawa"

 
30-03-08 09:14  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Kwiatek ,dziękuję Ci bardzo a gąsienice faktycznie są cięte laserowo . Zaproponowali mi je koledzy z GPMu gdy byłem w tamtym roku we Wrocławiu . Było to zmówienie indywidualne i nie wiem czy były one powszechnie dostępne . W tym też czasie trwały prace nad gąskami do Twardego to liczę na to że będzie je można u nich kupić .

Pozdrawiam

Jańcio


HEY HEY !

 
30-03-08 11:15  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Oglądając Twoją galerię przez jakiś czas nie mogłem oderwać od siedemdwójki oczu. Podziwiałem ogrom włożonej pracy i precyzję z jaką został ów model wykonany. W końcu, po opadnięciu pierwszego piorunującego wrażenia, zwróciły moją uwagę dwie sprawy brak oznakowania ( ale to mały pikuś ) i koła nośne. Z tego co pamiętam to nie powinny posiadać otworów w tarczach ( choć tak było w wycinance ), a jedynie wgłębienia na śruby skręcające połówki kół. Przy takim zakresie ulepszeń i modyfikacji te koła trochę rażą :-/

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
30-03-08 13:19  Odp: [Galeria ] Praca zlecona czyli T-72
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Ceva masz oczywiście rację ,spróbuje się trochę usprawiedliwić. Model uważam za skończony ale w planie mam jeszcze wykonanie oznakowania .Wiąże się to ze znalezieniem odpowiedniej kalkomanii bądź jej wykonanie .Co do kół to sprawa wyglądała tak że były to pierwsze części jakie wykonałem całkowicie ( z malowaniem )a dopiero potem zorientowałem się o tym błędzie . Trochę bojąc się że skopie je przerabiając zostawiłem je tak jak są i to między innymi zmusiło mnie do szukania dokładniejszej dokumentacji do tego czołgu . Szczerze mówiąc nie spodziewałem się sam że przerobię go aż tak daleko a wszystko to właśnie przez dobre zdjęcia . Sam zdaję sobie sprawę (dopiero teraz ) z jeszcze paru błędów ale to będzie już nauczką na przyszłość .
Dzięki za spostrzeżenia (niech se nie myśli że jest taki dobry ! he he he )

Pozdrawiam

Jańcio

HEY HEY !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024