FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
31-03-08 20:29  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Sławek - daj spokój:-)
Po pierwsze - nie musisz brac przecież wszystkiego, ale te najbardziej efektowne z Twojego punktu widzenia:-) Jakieś 20-30 wystarczy:-D A poważnie, to myślę, że tak 5-10 modeli udałoby Ci się zmieścić - nawet jeśli dysponujesz niewielką ilością miejsca w samochodzie:-) (a jak masz go za mało, to wyrzuć wszystko prócz siedzenia kierowcy i kierownicy:-)))
Po drugie i najważniejsze - spotkanie we Wrocławiu - jak można się domysleć z relacji z dwóch poprzednich edycji - jest wyjątkowe i nie bardzo można go porównać do "zwykłego" konkursu modelarskiego. Tam nie chodzi o laury (chociaż są to miłe akcenty:-), ale o spotkanie się, wymianę poglądów - jednym słowem to święto modelarstwa kartonowego - żadna porażka nie wchodzi w rachubę:-) Gwarantuję:-) I mam nadzieję, że dasz się skusić na ten wyjazd:-)

A Whippet oczywiście piękny jak każdy Twój model. A serce włożone w ich budowę widać na kilometr:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
01-04-08 21:11  Odp: [Galeria]Brytyjski czołg średni Mark A Whippet
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Jeszcze raz dziękuje Ci bardzo StuG za zaproszenie, ale mimo naprawdę moich najszczerszych chęci i wagi tego spotkania do wakacji nie dam rady ruszyć się z Krosna aż do Wrocławia i to zupełnie niezależnie od tych humorystycznych zabiegów wymontowywania wnętrza samochodu :-)
A tak a'propos to już teraz miałem problem z zapakowaniem i przewiezieniem na działkę w stanie nieuszkodzonym JEDNEGO modelu Jagdtigera, (wkrótce pokażę sesję zdjęciową) którego ukończyłem ponad 2 miesiące temu i czekałem na stosowna pogodę by po raz pierwszy od ponad 35 lat zrobić ponownie zdjęcia modelu w plenerze, oprócz tych normalnych, zawsze wykonywanych na zielonym balkonowym stoliczku :-)

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
08-04-17 15:35  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Zgodnie ze złożoną kiedyś obietnicą zacząłem uzupełniać fotografie swoich starych modeli o sesje plenerowe, które są niezłą, chwilową odskocznią od klejenia następnych modeli :-).
Takie plenery zrobiłem wcześniej dla Kolossala, Saint Chamonda, Fiata 2000, Jagdtigera, XVII wiecznej armaty, A9, Valentine'a, Bishopa, KW-1 i BT-7.
Poniżej przedstawiam Whippeta w plenerach Podkarpacia, bo postanowiłem najpierw zająć się modelami z początków broni pancernej, czyli z okresu I wojny światowej. Niestety wtedy, gdy miałem czas zrobić ten plener, w okolicach Szklar wiał tak silny, halny wiatr, że przewracał zasieki a efekty dymne były momentalnie rozwiewane :-( I tylko jedno zdjęcie dobrze by wyszło, gdyby nie było zbyt mocno zadymione :-)

, , , , ,
, , , ,

Zdjęcia stylizowane na "stare" w tonacji czarno- białej.

, , ,

Zdjęcia stylizowane na "stare" w odcieniu sepii.

, , , ,

Miłego oglądania!

--

Post zmieniony (08-04-17 15:38)

 
08-04-17 19:42  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetna galeria świetnie wykonanego modelu. Brawo i jeszcze raz brawo !

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
08-04-17 20:49  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Sławku, w Tobie właśnie widać tą pasję modelarską, gdzie nie pozwalasz "starym" modelom, aby zostały zapomniane i zbierały kolejne warstwy kurzu.
Ty ciągle tworzysz, a my tą twórczość możemy podziwiać :-)

Pozdrawiam
Tommy

 
09-04-17 12:42  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

...ale z Krosna do Przeciszowa jest już bliżej...
;-)
Zapraszam! Chciałbym zobaczyć Twoje modele i uścisnąć zdolne ręce!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-04-17 13:18  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Sam czołg, delikatnie mówiąc, dziwny. A model piękny. Gratulacje.

Pozdrawiam.

--
Relacja: ARIZONA
Relacja z galerią: NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
10-04-17 19:14  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Sławomir Bloch 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 77


 - 28

Dziękuję bardzo wam wszystkim Drodzy Koledzy za tak miłe i budujące dla mnie słowa. Fakt, że galeria plenerowa to jest też dobra zabawa polegająca najpierw na szukaniu tych plenerów, gdzie łączę swoją pasję modelarską i turystyczną, przygotowanie efektów wizualnych, które trzeba wykonać w domu, przygotowanie i transport modeli-nie wszędzie wjedzie się autem oraz wybór kadrów z tłem, aby nie zakłóciły go np. turbiny wiatrowe, nowoczesne auta czy wieżowce.
Tak więc w tym czasie można by wykonać wiele części do modelu. A że, teraz mam kilka rozpoczętych lub na ukończeniu, to jak pisałem takie eskapady w teren traktuję jako odpoczynek dla rąk, oczu i siedzenia :-)
Serdecznie dziękuję Mariuszu za zaproszenie-mam nadzieję, że w końcu kiedyś uda mi się z Wami spotkać a także Tobie Tomku za trafną ocenę mojej pasji, którą można chyba nazwać pewnym nałogiem-nie należy kojarzyć z uzależnieniem od wąchaniem klejów :-).

--
Efektownego modelowania!
Pozdrawiam. Sławomir Bloch!

----------------------------
Broń pancerna

 
10-04-17 19:25  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Teraz dopiero zauważyłem Twojego posta. Jak zwykle bardzo mi się podoba formą plenerowej prezentacji modelu. Ona jak i sam model jak zwykle wyborne.

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
11-04-17 04:43  Odp: [Galeria] Angielski czołg średni Mark A Whippet
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Świetny model i świetna galeria :)

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024