FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
29-12-07 02:07  [R/G] Lider Taszkient - GPM
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Trudno to nazwać relacją, ponieważ okręt powstaje bardzo powoli i raczej zdjęcia z postępów w pracy będę umieszczał nie zbyt często. Ale ponieważ jest to chyba pierwszy Taszkient na forum więc liczę na jakieś zainteresowanie.
[


Jeszcze dołączę zdjęcia z właśnie ukończonym USS Jaccard-em jako przykład porównania wielkości dwóch jakby nie było niszczycieli.

Na koniec składam wszystkim forumowiczom najlepsze życzenia świąteczne. :cool:

--



Post zmieniony (31-12-07 01:29)

USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

Post zmieniony (17-12-09 23:43)

 
29-12-07 10:35  Odp: Lider Taszkient
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo pięknie!
Ale zmień coś w tytule wątku , bo niewiele z niego można wywnioskować.
Będzie naprawdę cool...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-12-07 11:31  Odp: Lider Taszkient
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Nieważne jak często będziesz wstawiał zdjęcia. Grunt, że pokazujesz efekty swojej pracy. Model każdy robi tak szybko, jak mu czas na to pozwala.

Teraz co do modelu. Jest nieźle. Jedyne, co Ci nie dokońca wyszło, to burty. Mógłbyś spróbować podkleić je brystolem - nie miałyby takich tendencji do podkreślania wręg. Choć nie ma się o co specjalnie czepiać, bo z tego co pamiętam, to twój 2 okręt, a wręgi wydać pod światło.

Czekam na dalsze postępy ;)

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
29-12-07 22:10  Odp: Lider Taszkient
PL_JACA   

Ja też z nim walczę.
Jak się okazuje długo i namiętnie......
Może się okazać że pomimo ładnej sylwetki obaj się troszke podku......
Czy kolega też miał probleby z dopasowaniem poszycia do wręg ?



Post zmieniony (29-12-07 22:11)

 
30-12-07 01:33  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Co do poszycia to rufa zupełnie nie pasowała więc pociąłem ją na kawałki i zrobiłem po swojemu i jakoś wyszło, ale teraz wygląda na strasznie "wymęczoną" . Wręgi na śródokręciu były za niskie o 1 mm, ale wypatrzyłem to wcześniej i wydłużyłem je i burty pasowały. Sądzę, że bez tego byłby kłopot z dopasowaniem burt na przodzie. Co do podwodzia to łączenie oklejek z reguły wychodziło poza wręgami. Ale ogólnie poszycia nie brakowało.
Co do wykonanie burt to nie jestem z nich zadowolony również, ale tu nie wszystko zależało ode mnie. W tej chwili modele mogę budować tylko w pracy, ponieważ mój skromny wolny czas poświęcam rodzinie. A jestem kierowcą autobusu więc mój warsztat wygląda tak: deska położona na podszybiu a fotel przewodnika jest nie przestawialny, więc czasami muszę wyczyniać różne akrobacje, aby coś wykonać. Ale to nic, najgorszym wrogiem są warunki atmosferyczne. W Irlandii ogólnie jest dosyć wilgotno( a co dopiero zimą), a karton tego nie lubi. miałem sytuacje, ża burty przygotowane dzień wcześniej zmieniły swoje wymiary i musiałem wszystko pasować od początku. W ciągu jednego dnia w autobusie warunki zmieniają się diametralnie po nocy jest zimno i wilgotno , w godzinach pracy ciepło i sucho i tak codziennie.
A najbardziej bałem się, że kadłub po przyniesieniu do domu i dokładnym wyschnięciu rozejdzie się na łączeniach, ale na razie (odpukać) trzyma się.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
08-01-08 20:57  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

PL_JACA mam pytanie do Ciebie zrobiłeś już nadbudówką dziobowę? Bo ja z nią walczę i zaczynam mieć jej dość. I nie wiem czy to ja zapomniałem jak to robić, czy jej konstrukcja jest tak dziwnie złożona, że nie mogę tego spasować. Szkielet złożył się świetnie natomiast oklejenie go to wyższa szkoła jazdy. Ciąłem go już kilka razy, aby to jakoś spasować. Jak znajdę czas to może wstawię fotki aby uświadomiś innym o co mi chodzi.

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
08-01-08 21:43  Odp: [relacja]Lider Taszkient
PL_JACA   

Zatem witamy w klubie :)
Widzę, żę jesteśmy na podobnym etapie budowy.
Co do czasu jaki mogę poświęcić na klejenie to czasami późnym wieczorkiem w domu, wcześniej moje dwa stwory skutecznie mi to uniemożliwiają.
Niejaki mrymacki jak i Janek skutecznie mnie przy tym molestują o dalszy postęp :)

 
13-02-08 23:17  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

A oto obiecane spóźnione fotki.
Tak wyglądał szkielet nadbudówki, zanim go nie pociąłem na kawałki, aby spasować go z oklejkami:

A tak po całej operacji:


Nie mogę sobie odmówić przymiarki na sucho:

Oczywiście jest jeszcze dużo do zrobienia przy nadbudówce, ale autor opracowania zadbał o moje nerwy i wstawił w kolejności sklejania tylni komin oraz jego otoczenie (dla relaksu) aby później na spokojnie wrócić do niej.
Ponieważ są już częściowo zrobione jest szansa że niedługo (czyt. za miesiąc) je zobaczycie. :cool:

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
25-03-08 15:19  Odp: [relacja]Lider Taszkient
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Oto kolejna porcja zdjęć:
Komin tylni:



Podstawa działek opl:



Komin oraz podest opl złożone na sucho:



A teraz ustawione na pokładzie, bez kleju:



Okazało się, że słupy podpierające podest są za długie o 1mm i muszę je skrócić.
Przepraszam, że ostatnie zdjęcia są gorszej jakości, ale robiłem ja w innym miejscu i z pośpiechem. Postaram się wstawić lepsze po ostatecznym spasowaniu elementów i przyklejeniu ich. (Pewnie znowu za miesiąc)

--
USS Jaccard/ORP Gryf/HMS Abercrombie/Taszkient/Väinämöinen/HTMS Thonburi

1:33 Fokker Dr.I/Avia B-135/Fokker G.1B 1:50 Ki-44 Shoki/Avia B-135/Bf-109 E-4/I-153 Czajka/Spitfire Mk.Vc/CW-21 Demon

SU-76/Sd.Kfz. 265/Fiat-Ansaldo M11-39/7TP/T-60/Humber Mk.IV/

 
25-03-08 15:40  Odp: [relacja]Lider Taszkient
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A ten model pilota tivi w tle to z jakiego wydawnictwa??
No dobra- podziwiam wykonanie relingów. Niezłe!!!! Mi sie te słupki zawsze rozbiegają jakoś
i gną...
Pozdrawiam.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024