FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
31-08-07 21:32  [Relacja] BMW R75 w 3d
Mietek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam wszystkich serdecznie.

Forum odwiedzam systematycznie od kilku lat. Modelarstwem kartonowym interesuję się od bardzo dawna. Obecnie bardziej teoretycznie niż praktycznie (brak czasu).
Od pewnego czasu wykonywałem model 3d motocykla Wehrmachtu, a mianowicie BMW R75 ( ukłony dla Rajkuba - jego relacja była dla mnie inspiracją). Chciałbym tu przedstawić moje dotychczasowe wypociny. Jednocześnie zwracam się z prośbą o do forumowiczów o rysunki warsztatowe lub plany tego motocykla, jeśli ktoś takowe posiada, gdyż w necie do tej pory takich nie znalazłem ( mówię o materiałach typu "free").






Pozdrawiam
Miet

 
04-09-07 13:14  Re: BMW R75 w 3d
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Jest super ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
04-09-07 20:12  Re: BMW R75 w 3d
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Czy wzorem np. Stefana Dramińskiego masz zamiar nawiązać współpracę z jakimś wydawcą monografii ? :-)
Czy pracujesz tylko nad motocyklami, czy może coś na gąsienicach ?

--


 
04-09-07 21:57  Re: BMW R75 w 3d
Mietek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ten model opracowywałem z myślą o zrobieniu go w kartonie. Jest to rendering zrobiony na szybko, na potrzeby umieszczenia go w poście. Nawiasem mówiąc jest to mój pierwszy model motocykla w 3d. Nad wspólpracą z wydawcą monografii szczerze mówiąc nie myślałem. Jeśli chodzi o pojazdy gąsienicowe to wykonałem kilka modeli 3d, a oprócz tego jakiś kuter rybacki ( ten ze starego MM), i parę samolotów.

Pozdrawiam
Mietek



Post zmieniony (04-09-07 21:58)

 
05-09-07 08:44  Re: BMW R75 w 3d
Homik 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Śliczne, choć w kartonie to pewnie minimuma 1:16 jak nie 1:12 a nawet 1:9. Powodzenia.

--
-----------------------------------------------------------------------
http://www.facebook.com/WAKpl

 
05-09-07 10:18  Re: BMW R75 w 3d
Mietek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W kartonie to w przybliżeniu 1:8.

 
05-09-07 11:16  Re: BMW R75 w 3d
Mietek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W kartonie to w przybliżeniu 1:8. Próbne rysunki montażowe i fragmenty rozwinięć poniżej.




--

 
05-09-07 17:36  Re: BMW R75 w 3d
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

W 1:25 byłoby rewelacyjne- Rajkub dał radę ; )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
05-09-07 18:05  Re: BMW R75 w 3d
Mietek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

W skali 1:25 niestety część detali musiałaby zniknąć, a nie każdy posiada umiejętności Rajkuba, niestety ( w każdym bądź razie nie ja). Poza tym i w tej skali jest mnóstwo bardzo małych elementów do wykonania, a ja chciałem mieć model możliwie wierny oryginałowi.

 
05-09-07 18:57  Re: BMW R75 w 3d
Guciu 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 78


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

W skali 1:25 stanowiłby niezłe uzupełnienie do niemieckiej pancerki ale szkoda żeby tak szczegółowe opracowanie upraszczać. Podam przykład Kettenkrada z "Modelika" wielki nie jest a co dopiero mniejszy od niego motocykl...tak więc sądzę że około 1:10-12 byłoby OK. Aha ciekawe opracowanie, gratuluję :)

--
Skończone: Sao Gabriel, Duyfken, HMS Alert, Carro Veloce C.V. 35, Ursus wz.29, PaK 43/41, Cristobal Colon, Voisin LA III, P-39 Q Airacobra, TKS, Kanone 18, Revenge


"Głupota ma pewien urok, ignorancja nie. " -Frank Zappa

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 10Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024