FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
16-03-08 08:32  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
kari   

Witaj BERP, czystość, dokładność i ... tempo ( iście kawaleryjskie :-).

Czy mi się wydaje? Czy nadrukowane elementy w kształcie "kropelki" na osłonie tablicy przyrządów próbowałeś wytłaczać? Jeżeli nie, to może warto pokusić się i z zapasu koloru wykonać takie tłoczone elementy. Na pewno taki zabieg wzbogaci i tak uproszczone (przez autora) wnętrze kokpitu.
Pomyślałbym także (przy okazji) o "wzbogaceniu" fotela (nie ma na fotkach:-); zwłaszcza jego charakterystycznych bocznych powierzchni oraz paneli bocznych, które moim zdaniem mają wygląd "rodem" z wczesnego Małego Modelarza :-)

Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
17-03-08 09:25  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Kari cieszę się, że ponownie gościsz w mojej relacji :).

Jeżeli chodzi o wyposażenie kabiny i jej uszczegółowienie mamy takie same zdanie jest ono uproszczone, przez co sprawnie składa się i nie blokuje dalszej budowy ;-).
Niestety w tym jednym przypadku nie zdecyduję się na uplastycznianie paneli i innego wyposażenia tak jak wcześniej wspomniałem model ma być zwykłym modelem, na którym nauczę się lakierować i sprawdzę jakieś tam swoje założenia, dlatego nie chciałbym siedzieć w kabinie przez miesiąc ;-).
Dodatkowo model zaplanowałem z zamknięta owiewka, która ma małe szybki i do tego będą nie w pełni przeźroczyste zgodnie z tym, co wcześniej zostało ustalone. Właśnie to wszystko zadecydowało o tym, że nic szczególnego nie robiłem z kabina, co mam nadzieje wybaczycie mi.
Powoli zbieram umiejętności i siłę na następny model, w którym takie sprawy jak kabina i inne małe bajery zmienią się diametralnie oj diametralnie ;-). Mam nadzieję, że fakt kabiny w standardzie nie zniechęci Was do oglądani a relacji.

Bąble, o których mowa zostały wytłoczone i zalane od środka Glutem może na zdjęciach tego nie widać, ale w rzeczywistości ładnie wystają.

Pozdro ;-)

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (17-03-08 10:27)

 
17-03-08 09:29  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Hmmm, Piotrek, Twoj standard jest lepszy niz niejedna walorka :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
22-03-08 00:30  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Rafael znasz mnie i wiesz, jakie ja mam zdanie na temat tego mojego standardu..zawsze mi coś nie pasuje może teraz to lakier zmieni …dzięki za tak wielkie słowa.

Stateczniki pionowe…
Ja to był kosmos jeszcze nigdy nie kleiłem tak zakręconych powierzchni …serio nie przesadzam, moim zdaniem..

Ekstremalny kształt..
Ekstremalnie pokręcone..
Ekstremalnie wymagające ..
Ekstremalnie pracochłonne ..
Ekstremalnie długo je robiłem.. ;-)

Autor zaprojektował je tak, że w miejscu załamań zygzaka powstały w dwóch miejscach szparki 0.5 mm, które w rzeczywistości wyglądają jak grubsza czarna linia, więc zero problemu. Wszystkie powierzchnie podkleiłem znaną już tekturką i wywaliłem osie obrotu, które miały być wykonane z papieru na rzecz porządnego stalowego druta o odpowiedniej średnicy. Wszystko się ładnie kręci a ja cieszę się że mam to za sobą :)












Wszystkim życzę Wesołych Świąt …:)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
22-03-08 08:59  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
kari   

Witaj Piotrze, piękna robota, ale obawiam się jednak, że coś z tymi statecznikami jest nie tak :-(
Chodzi mi o te zagłębienia ( "gniazda" o trójkątnym kształcie), które powstały już po połączeniu obu elementów (bardzo wyraźnie widoczne na górnych fotkach np. fot. 3).
Moim zdaniem (z którym nie należy się od razu zgadzać :-) linia podziału (ten zygzak) powinna być cienka i wyraźna, a na zmontowanym stateczniku widać powstałe zagłębienia.
Oba elementy w pozycji "zerowej" winny tworzyć idealną jednolitą powierzchnię (oczywiście uwzględniające naturalne krzywizny).
U Ciebie te elementy na linii styku tworzą "zagłębienie" , linię prostą i dalej znowu "zagłębienie".
Sądzę, że trzeba będzie to "przełknąć" bo o jakichkolwiek poprawkach nie ma mowy.
Pozdrawiam.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
22-03-08 09:30  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
qwertura 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

Według mnie stateczniki są sklejone poprawnie. Można to zobaczyć np. w "Przeglądzie konstrukcji lotniczych" nr 4. Cały samolot jest odmienny od wszystkich innych i dlatego nawet stateczniki wyglądają dziwnie.

--

 
22-03-08 10:20  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
Krzysiek D. 

 

"Alien" rośnie w siłę :)
Super wykonanie, jeszcze nie doszedłem do siebie po F-14 a tu takie cuda pokazują :D

 
22-03-08 11:31  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

Dzięki ziomale :) :)

Kari to musisz mi to jeszcze raz wytłumaczyć, bo nie załapałem, o co chodzi ;-). Coś jest nie tak z gniazdami i ich kształtem czy też jest zbyt durzy odstęp między dolną a górna częścią statecznika. Jeśli odstęp to zero problemu wszystko jest ruchome, więc można to obniżyć :). Korzystałem z tych zdjęć :)




Pozdro ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
22-03-08 15:04  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
kari   

Chyba jednak trzeba mi było wcześniej zapoznać się z dostępnymi fotkami w necie.
Na www.airliners.net przejrzałem wszystkie fotki F-117 (kilkaset) no i przyznaję się bez bicia, na kilku "stoi", że to ja popełniłem błąd. Przejrzałem także Militaty Model Pana Halińskiego i ... zwracam honor.
Stanąłem więc przed lustrem i złożyłem samokrytykę; dodatkowo ukarałem się wypiciem jednej butelki "złocistego napoju" :-) czyli napoju Bogów :-).
Na większości zdjęć ten fragment jest bardzo źle widoczny (ciemne fragmenty statecznika, stateczniki wychylone albo słaba rozdzielczość fotek, ... , itp) no i ... nie myli się ten co nic nie robi :-)
Pozdrawiam i kibicuję.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------



Post zmieniony (22-03-08 15:06)

 
22-03-08 18:53  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Kari zero problemów ja się tam nie gniewam mało tego cieszę się, że ktoś czuwa nad poprawnym wykonaniem projektu :).

Masz racje dobre fotki tyłu to raczej rzadkość nie wiem, z czego to wynika, ale zdecydowanie mniej ich niż wszystkiego innego, co dotyczy całego F-117. Do dziś jeszcze nie doszukałem się czegoś wyraźnego, co by pokazywało okolice wylotów silnika.

Chyba tak samo ukarze się w święta jak Ty na przykład za brak szkieletu w F-117 a co …;-)

Joł

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024