FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
12-03-08 16:14  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Kiedyś takiej kolorowej folii, tylko kilkakrotnie złożonej, używałem w ciemni jako filtr do lampki. Kolor foli oscylował pomiędzy pomarańczowym, a żółtym. A sama folia to było opakowanie od kwiatów – z kwiaciarni.

Nie jestem wielkim fanem odrzutowców, ale oglądanie modelarstwa w Twoim BERPIE wykonaniu to prawdziwa uczta!

--

Pozdrawiam!
Tuco

Post zmieniony (14-03-08 14:47)

 
12-03-08 16:16  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kari napisał:
<Special coatings on the cockpit canopy glass make the panels appear as metallic surfaces to radar.>

... co w moim nieudolnym ;-) tłumaczeniu oznacza:

<specjalną powłokę naniesioną na płycie szkła owiewki kokpitu o wyglądzie metalicznej powierzchni (anty?) radarowej :-)


A w moim tłumaczeniu:
"specjalna powłoka na szkle ( szybach) kabiny czyni ich powierzcznie odczytywane przez radar jako metaliczne"...ufff
chyba nie da sie tego przetłumaczyć dosłownie,ale sens jest taki,że powłoka eliminuje ewentualne odbicia radarowe z wnętrza kabiny ( poprzez szybę...? ).
Powłoka ma eliminować taką hipotetyczną możliwość.
Chyba ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
12-03-08 16:58  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Dokładnie rzecz biorać szkło pokryte taką powłoką ma odbijać wiązkę radarową w ściśle określonym kierunku, czyli nie w kierunku skąd wiązka przybyła. Stąd osobliwe kanciaste kształty F-117. Kabina z całym wyposażeniem stanowiłaby doskonały reflektor fal radarowych, tak jak i np. łopatki turbin - stąd siatka na wlotach powietrza.
Podobne zasady obowiązują w budowie okrętów "stealth" - wszelkie nieregularne elementy wyposażenia w miarę możliwości są schowane i niewidoczne dla radaru.

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
12-03-08 17:22  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
kari   

Dzięki MARIUSZ, wiedziałem, że muszę szlifować drugi "ojczysty", ale chyba daleko nie odbiegłem z tłumaczeniem (powłoka metaliczna, szyba, powierzchnia, radar, :-) )

Pozdrawiam.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
14-03-08 09:26  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

No z tego, co widzę nie będzie problemu z uzyskaniem folii o zbliżonym kolorze na początek zrobiłem tak jak pisał Rowin udałem się do sklepu papierniczego akurat pech chciał, że skończyły im się folie w tym odcieniu, ale myślę, że w innych miejscach będą. Jeśli Łódź nie będzie przychylna oszkleniu F-117 wtedy zwracam się do zioma Rowina z prośbą przysłania tej wspaniałej studenckiej folii :). Ziomal pomimo zdania, jakie masz na temat mojego modelarstwa zaglądasz tu …miło.

Tuco pierwsza myśl skąd pozyskać taka folię krążyła mi właśnie w okolicach fotografii sam nie wiem, dlaczego ale jak widzę było to trafne. Ciesz się, że oglądanie tej relacji może wywoływać pozytywne odczucia.


F-117 powstaje dalej jak myślę w lepszym tempie niż F-14 :) udało się poskładać spodnią część poszycia, w których wyciąłem otwory na wnęki podwozia i komory bombowe. Wspominałem, że jak dotąd pasuje wszystko ładnie niestety na tym etapie budowy moim zdaniem komory bombowe były za małe w stosunku do wyciętych otworów w poszyciu. Przejrzałem inne zdjęcia z budowy tego modelu i dostrzegłem również podobny problem. Rozwiązałem go naklejając szerszy pasek poszycia między dwoma komorami, pasek pochodził z wcześniej wyciętych klap. Wszystko i tak będzie pod spodem do tego zakryte otwartymi klapami no, ale lubię wiedzieć, że jest wszędzie oki i dlatego to przerobiłem. Wszystko sklejone Superglutem i usztywnione dodatkowym paskiem tektury naklejonym od wewnętrznej strony na komory bombowe. Poszycie już w tym momencie nabrało fajnej sztywności w części środkowej, co mnie cieszy i rokuje pozytywnie na dalsze prace (podklejenie tekturą 2mm).

















Pozdro ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-03-08 12:06  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Coś się uparł z tym moim zdaniem :) odwalasz kawał dobrej roboty i można się od Ciebie wiele nauczyć. A moje zdanie wynika z innego podejścia do modelowania i tyle. Więc rób swoje, a ja i tak będę tu czestym gościem dude. Jak narazie idzie kozak!! :)

 
14-03-08 12:14  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

No to cieszę się, że rozumiesz moje modelarstwo :) a ja rozumiem w 100% Twoje i jestem nim konkretnie podjarany!!! Zamierzam wykorzystać Twoje doświadczenia i rady w dziedzinie lakierowania to będzie pierwszy krok w stronę czegoś lepszego niż do tej pory.

Joł ziom ;-)

--
Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

 
14-03-08 20:47  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
Seweryn 

 

Jakoś nie mam obaw o powodzenie tego projektu. Jak zawsze pięknie.

--
Seweryn

 
14-03-08 21:17  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Swego czasu myślałem, żeby użyć do tego oszklenia kolorowego filmu fotograficznego. Ma ciekawy kolor.

--
--------------------
W budowie: Lxd 2

 
15-03-08 23:41  Odp: [Relacja]..'Chemical project'.. F-117 Military Model
BERP 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Cześć

ALF dzięki :) staram się a jak będzie zobaczymy.
Folię na oszklenie niebawem zaprezentuje wtedy wspólnie zdecydujemy :) co wybrać.

Postanowiłem się zająć tym, co średnio lubię, czyli wyposażeniem kabiny. Główne ścianki zostały podklejone wybuchowa tekturka a następnie wklejone w poszycie. Tylna ściana w górnej części nie zostało jeszcze doklejona do poszycia zostawiam ja luźną do pasowania owiewki.
Zadecydowałem, że będzie w wersji zamkniętej, więc wszystko musi idealnie pasować. Właśnie z pasowaniem owiewki wiąże się pojawienie się cienkiej ramki na osłonie elektroniki. Przymierzyłem testową owiewkę i okazało się, że w dolnej części wpada mi zbyt głęboko, dlatego postanowiłem podnieść ją przez doklejenie cieniutkiej ramki, której i tak nie będzie widać po zamknięciu wszystkiego.













Pozdro :-)

--

Śmigam na rowerku po górach tttrrrrr ....;-)

Post zmieniony (16-03-08 00:13)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024