FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-02-08 10:14  [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam.
Chciałbym zaprezentować model czołgu Chi-He w moim wykonaniu.
Model kleiło sie bardzo przyjemnie i nie można mieć żadnych zastrzeżeń do spasowania części.
Model kleiłem bardzo długo bo około 8 miesięcy(tzn więcej leżał niż go kleiłem)...
Z uzyskanego efektu jestem średnio zadowolony bo kilka rzeczy popsułem...

Zapraszam do oglądania po raz kolejny tego modelu:)




Pozdrawiam- Kłosek

--
Pozdrawiam, Kłosek!

 
29-02-08 10:32  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
Bart   

Fajnie sklejony modelik, jest retusz i jest czysto ale popracuj nad zdjęciami... głębia ostrości uciekła (gdy obiektyw aparatu będzie blisko obiektu fotografowanego to nawet duża liczba przysłony niewiele pomoże pomimo, że małe ogniskowe mają większy zasięg ostrości)

Mam pytanko... jakiego lakieru bezbarwnego użyłeś i ile warstw? a może te odblaski powoduje farba z drukarni? Mnie i tak podoba się wykonanie tego modelu.

--

 
29-02-08 10:47  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Dzięki Bart za uwagi dotyczące zdjęć, fakt ostatnie zdjęcie jest nieostre.
Modele lakieruje lakierem akrylowym półmatowym i stąd te refleksy...

Pozdrawiam- Kłosek

 
29-02-08 11:00  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładny model!

Co do zdjęć - to staraj się wstawiać zdęcia w rozmiarze do ok.800 pix w poziomie - obecne są dość duże i po otwarciu z miniaturki trzeba i tak je zmniejszać lub przesuwać by wszystko objąć okiem.

Ja swoje modele pancerne maluję na koniec matowym lakierem - wydaje mi się , że warunki atmosferyczne i tak w krótkim czasie matowią powłoki malarskie na pojazdach wojskowych.Półmat na Twoim modelu ( równo położony - czyżby aerograf ? ) plasuje "sprzęt" w fabrycznym, "dziewiczym" malowaniu. ;-)

Ale ogólnie jest OK !

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-02-08 11:13  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Jeeszcze trochę bieli wyskakuje. Na przedostatnim zdjęciu jest parę elementów które można by dodatkowo podretuszować.

No to teraz odpalamy wszystkie Chi-He i zdobywamy tą Mandżurię ! ;))

Pozdrawiam

Dop.
Tak swoją drogą ja skopałem lakierowanie w swoim Chi, za mocno, za dużo, echh....

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (29-02-08 11:15)

 
29-02-08 11:41  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Jak byś tak mógł podmienić te nieostre zdjęcia to całkiem przyjemnie się by go ogladało. Takie miejsce które za bardzo ci nie wyszło to żaluzje.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
02-03-08 12:54  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
tofiki 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

mógłbyś napisać jakich kolorów farbek użyłeś do retuszu

 
02-03-08 15:05  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Witam wszystkich!
Dziękuje za pozytywne opinie dotyczące modelu :)
Zdjęcia postaram sie poprawić i zmniejszyć.
Dorwałem inny aparat i tak wyszło.
MARIUSZ:
Co do lakierowania to robiłem to szerokim pędzelkiem i rozcierałem paluchem jak było widać ślady po pędzlu :) Aerograf mam, ale jeszcze nigdy nim nic nie lakierowałem.

Rylec, jak Ty mówisz że skopałeś swój model to ja Ci powiem tylko że oszalałeś! :P

Piterski, masz racje co do żaluzji ale wcześniej pisałem że z modelu jestem zadowolony średnio.

tofiki: Do retuszu użyłem farbek Pactry(Brązowy to A 103 Rol Braun a piaskowy to A 96 RLM 79) i emalii Aster koloru zielonego.

Pozdrawiam- Kłosek

 
02-03-08 16:15  Odp: [galeria] Japoński czołg średni Chi-He
Bartek D 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć.Podzielam zdanie innych dotyczące modelu,i mam pytanie dotyczace lakierowana.Mianowicie chodzi mi o to czy lakier nie zmieni koloru farb które retuszowały elementy.Średnio się na tym znam i za bardzo nie wiem jak na taki lakier zareaguje farba akrylowa.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024