FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
27-02-08 23:09  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dopiero teraz to zauważyłem. Dlaczego przednia część osłony silnika jest pomalowana na kolor czarny (rdzawy) ? Jak dobrze pamiętam "siódemki" nie miały pierścieniowego kolektora spalin umieszczonego w krawędzi natarcia osłony Townend'a, tak jak to było w przypadku "jedenastek". Moim zdaniem cała osłona powinna być w jednolitej, zielonej barwie.

--
http://www.kartonowa.pl

 
27-02-08 23:20  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Kolektora spalin oczywiście nie było (na fotografiach modelu widac pojedyncze rury wydechowe). Poza tym bez nitów i "falistości" model jest trochę jakby nagi, a przynajmniej bez krawata.
Lech

 
27-02-08 23:29  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Masz Paweł rację. Obejrzałem kilkadziesiąt zdjęć P-7a i na każdym cała osłona silnika jest w jednolitym kolorze.

 
27-02-08 23:42  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Na fakt, w tym przypadku mała plama. Co do braku "paseczków", to mi to nie przeszkadza.

--


 
28-02-08 08:38  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A na "żółtym" są tacy, którzy mają wątpliwości dotyczące przodu osłony silnika ... W p-11 przód osłony był odpowiednio uformowanym kolektorem spalin i - siłą rzeczy - musiał mieć inny kolor: korodował pod wpływem temperatury. W p-7a nie było w ogóle kolektora (każda rura była oddzielnie) i nie ma powodu, aby sądzić, że przód osłony silnika miał inną barwę niż reszta tej osłony. Raduss: Pan Pacyński ma rację, że biorąc pod uwagę "długość fali" wg której była żłobkowana blacha, czyli 5 mm, to odwzorowanie tego w skali 1:33 jest praktycznie niemożliwe, ale jeśli zrobić to wektorowo (połączyć linie o grubości 0,005 mm o różnej barwie aby otrzymać złudzenie wypukłości), to co prawda po wydrukowaniu wychodzi "mglista plama", ale daje to jednak zamierzony efekt. A nitów (ich braku) darować nie mogę :-)
Lech
PS
Przepraszam! Chyba dopatrzyłem się nitów na modelu. Jeszcze raz przepraszam.

--
http://www.modele-kartonowe.com

Post zmieniony (28-02-08 08:40)

 
28-02-08 14:18  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
siennia 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5


 - 2

Nie znam sie na projektowaniu ale w P-11 autorstwa Pana Pawła Mistewicza udało się osiągnąć "efekt falistości". P-7 bez tej faktury jest rzeczywiście jakby "goły". Jeśli chodzi o osłonę silnika to rzeczywiście na wszystkich dostępnych w sieci fotografiach jest ona w jednolitym odcieniu. Z tą osłoną łatwo sobie poradzić ale z rowkowaną fakturą będzie ciężko.
Szkoda, że taki kawałek historii polskiego lotnictwa nie został do końca dobrze opracowany. Mam nieodparte wrażenie, że model został wydany tak trochę "na wyścigi".

...i tak go kupię...

--
Ukończone:
Fokker E.III <> Avia S-199 <> PWS-50 <> Avia B 534 <> Lublin R-VIII bis <> PZL-P11C <> A6M2 Zero <> Fokker Dr.1
Pod nożem: ???

 
28-02-08 16:24  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Chodzi mi o coś takiego:

Pierwsze, to po prostu linie, a drugie, to wypukłości zrobione z linii o różnej barwie.
Lech

 
28-02-08 17:36  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Lechu, obawiam się że to drugie przy tak małych rozmiarach nie zdało by egzaminu. Ja bym poprostu zredukował ilość rowków, jako że to model redukcyjny ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
29-02-08 07:36  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
Lech 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Qrchak , przy dobrym papierze i dobrej maszynie da się to wydrukować (oczywiście obraz będzie "zamazany"). Poza tym, w postaci wektorowej mamy całą informację i nawet gdy przy wydruku coś stracimy, to efekt będzie dobry. (Zupełnie inny efekt otrzymasz, gdy w materiale do druku dasz np. już "uproszczone" przyrządy pokładowe a inny, gdy narysujesz je bardzo dokładnie. Wtedy przy druku dostaniesz obraz "uproszczony" ale maksymalnie dokładny przy danej technologii druku. Natomiast, gdy w materiale do druku dokonasz uproszczeń, to dodając "uproszczenia" wynikające z technologii, masz jak w banku taki sobie efekt). To co wrzuciłem to jotpeg i jak go wydrukujesz, to rzeczywiście efekt będzie "taki sobie". Oczywiście można przyjąć, że "długość fali" wg której pofalowano blachę wynosi np. 8-10 mm a nie 5 mm i wtedy efekt będzie lepszy, ale ... sztuczny (np. jak powiększone nity, których rzeczywista średnica wynosiłaby 5 cm zamiast 5 mm).
Lech

 
29-02-08 09:28  Odp: [Zapowiedź] PZL-P7a wyd.Answer
tyg   

No niestety naprawdę łyso wygląda ta siódemka:( Pewnie i tak kupię, bo szachownice to u mnie punkt obowiązkowy, a ostatnio P-7 było chyba w Modelcardzie na pancernym kartonie żywcem wziętym z pudła po butach:) Jednak trochę szkoda, bo to nie spit, meser, czy huraś i raczej trudno liczyć na to, że w najbliższym czasie ktoś inny go wyda...
Pozdrawiam
tyg

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024