FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
12-02-08 16:52  [Relacja/Galeria] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Cześć, chciałem wam pokazać moje nowe odkrycie jakim jest statek Cerberus. Ściągnąłem go z internetu ze strony papershipwrights. Jest on jeszcze nie skończony, ale to jest kwestia 2 tygodni.Na zdjęciach widać proporcje jednogroszówki do modelu
( model jest trudno robić ze względu na jego rozmiar { nie ma nawet 30 cm} )



















A poza tym skończony już :
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=138804&t=138804&filtr=0

--



Post zmieniony (12-02-08 17:22)

Myślę więc jestem...

Post zmieniony (03-04-09 19:11)

 
12-02-08 16:53  Odp: HMVS " Cerberus "
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Aha i jeszcze jedno, jęsli chodzi o retusz to kategoryczne nie...
Taki już jestem...

--
Myślę więc jestem...

 
12-02-08 18:12  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Wielkosc modelu wcale nie swiadczy o stopniu trudnosci ;)
Skąd masz dno do niego? Z tego co widzialem, model jest opracowany bez dna

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
12-02-08 22:56  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
Jac 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

No właśnie - dno ????

--
DUILIO

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat

"Życie jest zbyt poważne, żeby je brać na serio".
Ja ;-)

"King Crimson"....i cała reszta.

 
12-02-08 23:29  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
grisza 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dla uzupełnienia: oryginalny model, taki z foliowej koperty, ma dwie wersje nadbudówek, ale również nie posiada części podwodnej. Piotrek najwyraźniej popisał się wyrobem własnym, jeśli chodzi o dno. O materiały źródłowe chyba nietrudno, a i siatki też pewnie niezbyt skomplikowane w takiej pływającej wannie...

 
13-02-08 10:13  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Z tego co widzialem, model jest opracowany bez dna

I tak i nie ;-)
To jest strona z wycinanką Cerberusa:
http://www.papershipwright.co.uk/ps02/details.shtml

A na samym dole dodane jakiś czas temu pdf'y: linie kadłuba, wręgi i śruby+podstawka.
Ale poszyć trza samodzielnie ;-)

Piękny okręt. Oj, chyba jeszcze raz go zlepię :-)
Po starym zostały fotki i żal do kota...

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
15-02-08 18:12  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Drodzy modelarze dziękuje za pozytywne opinie , ale mam do was proźbę, a mianowicie ,
mój troche nierozgarnięty kolega o inicjałach K L nie potrafi zrozumieć ze poszycie samemu musiałem kombinować, a ten ****** mi nie wierzy ( za przeproszeniem ), czy mógłby ktoś z was napisać coś o poszyciu żeby doszło do tego....

--
Myślę więc jestem...

 
15-02-08 19:07  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Nigdzie nie napisales ze sam projektowales poszycie ;)
A przekroje zostaly na stronke dodane chyba po mojej ostatniej wizycie tam, albo ja slepy jestem ;]

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
18-02-08 18:11  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
piotrek 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

A więc korsarzu mam do ciebie małą uwagę: dlaczego w pierwszym swoim poscie byłeś zadziwiony dnem do mojego cerberusa, natomiast w drugim swoim poście piszesz mi że dno można skonstruować wg. wycinanki zawartej na stronie modelu, otóż nie można, z tego względu że na stronie jest tylko ożeberkowanie, a poszycie trzeba samemu dorabiać. Po drugie zazwyczaj wielkość modelu zależy od jego stopnia trudności, przykład: łatwiej jest chyba wyciąć koła ratunkowe na większym modelu o średnicy 10mm, niż na cerberusie o średnicy około 3mm...

--
Myślę więc jestem...

 
18-02-08 18:50  Odp: [Relacja] HMVS Cerberus (Paper Shipwright)
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

A więc Piotrku, nie napisalem, że mozna wykonac dno z wycinanki, tylko wlasnie , że są tylko przekroje ;) I wlasnie, ze poszycie dna trzeba samemu zaprojektowac a zdziwienie moje stąd sie bierze, że jak dawno temu pobieralem Cerberusa, to nie widzialem plików z przekrojami - musiały zostac dodane niedawno ;)
p.s. Planujesz moze budowe monitora Rhein [ z tej samej stronki] ? Akurat pracuje nad nim [od wakacji;)]
A co do wielkosci i trudnosci- moze nie tyle wyznacznikiem jest wielkosc, co skala, ale to juz nie ma chyba wiekszego znaczenia, kazdy model trzeba kleic tak jak sie umie ;]
Aha, z papershipwright skleilem jeszcze calkiem fajne modeliki barek weglowych, link jest w moim podpisie
Pozdrawiam

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (18-02-08 18:52)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024