FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-02-08 12:00  [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Jako ze nie mam narazie sily do kartonowego lotnictwa postanowilem dalej leciec z pancerka. Swojej kolei doczekal sie M1A1 Abrams z wydawnictwa Fly Model.
Co do samego modelu to posiadane przeze mnie wydanie to drugie. Sam model zamierzam malowac.

Na poczatek wanna.

Jak narazie nic nie sprawia wiekszych problemow. Teraz przyjdzie kolej szlifowania oraz oklejania wanny.

I dla porownania jeszcze ze skonczonym juz Chi-He. :-)


Przyszla pora aby troche uaktualnic swoja relacja. Bo bedzie juz prawie miesiac czasu od ostatniego (pierwszego) wpisu. Przy modelu dzialo sie czasami duzo a czasami nic. Ale coz trzeba pokazac postepy.

Ogolne rzuty na sam model:


Troszke zblizen, mialy byc sruby wicinane laserowo ale juz nie chcialo mi sie ich zamawiac


I jeszcze wstawilem siateczke.


W niektorych miejscach model wymaga jeszcze kilku poprawek, szpachlowania i szlifowania. Co wszystko wychodzi z pod pierwszej wstepnej warstwy farbki. Model maluje Pactra A123 FS 33531 Pale Stone

Wykonczylem wszystkie siatki.

Musze jeszcze popoprawiac malowanie i miejsca klejenia SG.

Powstal rowniez szkielet wiezy.
Tutaj musialem wydrukowac sobie imitacje wnetrza jednego z wlazow gdyz ten jest wydrukowany jako odbicie lustrzane.


I widok na calosc.

Narazie rewelacji nie ma. Bardziej to mi przypomina Hovertank z C&C RedAlert. :cool:

Narazie tyle. Intensywnie pomalutku rowniez prace trwaja nad zawieszeniem. Jako ze nie posiadam do niego gotowych drewnianych kol trzeba leciec te z wycinanki. A jest tego troche.

--
pozdro.


 
12-02-08 12:06  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
Q22Q   

Witam, Struna jak to się mówi zasiadam w pierwszym rzędzie i oglądam z podziwem ;-) Będę tu często zaglądał. Jak na razie widzę dobry początek :-) Oby tak dalej.

Pozdrawiam Grzegorz

--

 
12-02-08 18:51  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Tego Abramsa to już chyba jakiś czas robisz? Fajnie wychodzi. Jak byś stwierdził że któreś części nie są szczególnie zgodne z oryginałem i chciałbyś je wymienić to się odezwij, mam kilka narysowanych jak trzeba na nowo w Corelu.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
13-02-08 11:38  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Ano Macku zaczelem go przed felernym sympozjum na ktorym zostalismy wygonieni z lokalu.... Wreszcie znalazlem troche czasu i sil wkoncu trzeba by go konczyc na Maj.
A co do nowych czesci to pusc mi je na maila.

Pozdro

 
15-02-08 22:13  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

wyslałem PDFa, znadziesz w nim takie coś:




Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 
18-02-08 12:35  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Przy modelu trwaja w miare mozliwosci intensywne prace.

Abramsik dostal przednie blotniki wraz z "chlapaczami". Co do samych blotnikow to z jednej strony nalezy skrocic wystajacy element. Natomiast drugi boczek blotnikow mialem minimalnie przykotki. Na szczecie i tak tego nie bedzie widac gdyz zaslonia to elementy przy reflektorach przednich. "Chlapacze" wymienilem na bardziej plastyczne przypominajace gume. Tj. wycielem identyczne prostokaty ze zwyklego papieru xero (80g) i pomalowalem je plakatowka. Nitowanie zrobilem wikolem.




Wieza.
Odrazu zrobilem sobie gniazdo lufy. Bardzo przydaje sie, nawet lepiej zrobic je zamin zaczniemy sklejac szkielet wiezyczki. Ktory nalezy najpierw dobrze wyszlifowac i przymierzyc odrazu do poszycia. Niestety u mnie wyszly 2 wieksze szpary. Zostaly zaszpachlowane.


Od spodu wycielem sobie prostokacik wcelu ulatwienia montazu gniazda lufy.


I narazie widok na calosc.


Pozdrawiam

 
27-02-08 11:07  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

Dzis niewielki updejt relacji ze wzgedow czasowo/pracujaco/wycinajacych.

Na poczatek powstaly kola podtrzymujace.

2x z dlugim i 2x z krotkim trzpieniem. Dlugie ida z tylu krotsze z przodu. Na rysunku 20 instrukcji jest pokazane jak nalezy skleic te kola. Skleilem wewnetrzny pierscien na styk ale cos mnie tknelo aby zewnetrzny wyciac dluzszy i okazalo sie ze byl to trafiony wybor. Na zewnetrzym brakowalo mi po okolo 2mm.


Ciag dalszy oklejania wiezy. Czesc tylnia musze delikatnie przyciac po obu stronach.

No i troszke drobnicy na kadlubie bo juz najwyzsza pora aby skonczyc choc te czesc modelu i zajac sie ukladem jezdnym.
Klapy. Brakuje przy nich jeszcze zawiasow i do malowania.

Wlewy:

Przednie oslony reflektorow, zapiecia do "plugu minowego" chyba do tego to sluzy.


Rowniez przygotowuje sobie czesci do ukladu jezdnego, cale zawieszenie. Jak widac jest tego "troszek" i to jeszcze nie wszystko :cool:.


PS. W nowy numer miesiecznika ARMIA jest wlasnie poswiecony Abramsowi.

Pozdrawiam

 
15-03-10 10:53  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

Witam.

No i tak się złożyło że po praktycznie 2 latach model ponownie trafił na warsztat.

Chyba najcięższy element w tym modelu "żaluzje wydechu". Z rozpędu dokleiłem 4 mocowania na haki na szczęście w porę się zorientowałem. Ale przyglądając się zdjęciom na primeportal muszę stwierdzić iż element ten został źle zaprojektowany. Konkretnie główny element ma 3 duże skrzydła skierowane w dół. Natomiast te małe przykręcane żaluzyjki są na wieżchu. Ale zostanie już tak jak jest.


Także i wieża dostała neco drutologii.


I widoki na całość. Tylnia półka jeszcze nie przyklejona.


Tak więc to narazie tyle myślę że za jakiś cas uda mi się skleić jakieś kolejne elementy.

--
pozdro.


 
20-02-11 23:23  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
struna 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 3

No to i tutaj troszkę odświeżę. Ale nie liczcie na szybką galerię :P gdyż jeszcze "troszkę" przy modeleu jest do zrobienia / poprawienia.

Pora by model dostał właściwie jakieś "kapcie" i tak zawieszenia ciąg dalszy:

I kółeczka, multum kółeczek i jescze trochę poprawek. Rafał w swoim Abramsie wykorzystał drewniane koła a ja papierowe robię. I tutaj obręcze felgi składają się z 3 pasków, 2 zewnętrzne właściwie mają dobry wymiar natomiast wewnętrzny jest o około 1mm za krótki ale to i tak właściwie nie ma znaczenia. Do bandaży albo kupie papier barwiony albo skleję je pomaluję i dopiero nasunę na koła.

Również na wieży były niewielkie prace. Pomału robię 2 właz i uzupełniam po poszczególne elementy.


--
pozdro.


 
20-02-11 23:42  Odp: [Relacja] Abrams - Fly Model wyd.II
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Widzę że się już dobrze zadomowiłeś w nowym warsztacie :) Wszystko fajnie, tylko cóż to za otwory w wahaczach?

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024