FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
27-01-08 12:33  [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Postanowiłem skleić ten model, bo zawsze mi się podobał, i nie wygląda na zbyt trudny. Chcę wypróbować na nim kilka rzeczy, które być może wykorzystam w przyszłości, jeśli efekt będzie zadowalający.

Na początek od niezadrukowanej strony polakierowałem go rozcieńczonym cellonem, a na druk naniosłem ślady odprysków. Na poszycie skrzydeł dałem też ślady zabrudzeń, z kadłubem poczekam, aż będzie gotowy. Na sam konieć myślę dam coś jeszcze, jakieś zacieki może, okopcenia za działkami.

Z bliska w niektórych miejscach wygląda to lepiej, w niektórych gorzej, z trochę dalsza nawet całkiem nieźle. Oceńcie sami.



Pozdrowienia!

--



Post zmieniony (17-10-09 11:12)

 
29-01-08 09:07  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Otarcia farby to domyślam sie jak były robione, a zabrudzenia? Czy to kredki?
Będę śledził budowę bo modelik miło wspominam.

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-01-08 09:23  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Przybrudzenia to suche pastele starte papierem ściernym, zmieszane kolory czarny i brązowy, nakładane i wcierane pałeczką do uszu. Wczoraj zrobiłem wnętrze kabiny, nie jakieś tam w 100% wierne oryginałowi, ale lekko wzbogacone. Mam już gotowe prawie wszystkie segmenty, dzisiaj postaram się wszystko połączyć i wrzucę zdjęcia. Model póki co daje dużo przyjemności, zobaczymy jak będzie dalej.

Pozdrowienia!

--

 
29-01-08 09:29  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

Kleiłem go przed laty. Później sklejała go moja żona i też z dobrym efektem. Jednym słowem to jest dobrze opracowany model. Zawsze jak mnie młodzi stażem pytają "jaki model ...?" to polecam właśnie ten.
Jako zaś, że lubię oglądać "modyfikowane" stare MM to jestem twoim wiernym kibicem :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
29-01-08 09:52  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
kari   

No, no; ciekawy eksperyment, oryginalnie wykonany "wethering", zobaczymy jak się będzie prezentował "produkt" finalny :-)
Tak czy inaczej, na pewno będzie robił wrażenie.
Pozdrawiam i powodzenia w klejeniu :-)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
03-02-08 22:04  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Nastąpił mały progres, skleiłem wszystkie segmenty kadłuba i wnętrze kabiny. Część silnika przykleję do reszty jak wcześniej dokleję do niej skrzydła.

Żaluzje skleiłem jak na zdjęciu, po powkładaniu między nacięcia kawałków brystolu środek zalałem super glue, żeby zatrzymał kształt.


Pierwszy pierścień obudowy zaokrągliłem przy wlocie. Zagiętą krawędź wcześniej starłem od niezadrukowanej strony papierem ściernym, ponacinałem na ok. 2mm, i przeciągałem po niej małą metalową kulką dla zaokrąglenia.



I jak doszło do kabiny, nie mogłem sobie odpuścić i zrobiłem co na zdjęciach:



Kabina nie jest wiernie oddana, bo podłoga jest za nisko, tablica pod za dużym kątem, i w ogóle pewnie można się w niej dopatrzeć wielu innych niedoróbek. Myślę jednak, że nieco lepiej to wygląda, niż jak to miało być według instrukcji.

Razem to co zrobiłem wygląda tak:



Teraz w planach skrzydła, wstępny retusz i podmalowywanie całości.

Pozdrowienia!

--

 
04-02-08 11:37  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
Piterski 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 1


 - 1

I tak trzymaj, jest na co popatrzeć, efekt końcowy na pewno będzie rewelacyjny :-)

--
4976342
Na tapecie: GAZ 69M; PGM-17.

 
10-02-08 21:55  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

W sumie wiele nie zdziałałem, ale zawsze coś. Na poszyciu skrzydeł najpierw zrobiłem wgłębienia wykałaczką od linijki, później wzdłuż tych miejsc przykładałem linijkę i zaginałem, dalej ułożyłem poszycie stroną zadrukowaną na podkładce do myszy, i powgniatałem papier uchwytem do nożyka. Tak przygotowany papier podkleiłem brystolem, żeby się nie pozapadał. Celem tej całej zabawy było wierniejsze oddanie wyglądu poszycia. Nie wygląda to jeszcze jakbym chciał, nie podobają mi się ślady po wykałaczce. Poeksperymentuję z tą techniką jeszcze w przyszłości.



Odciąłem poza tym lotki i wyciąłem miejsca na luki podwozia. Na razie wygląda to tak:



Jakby ktoś miał jakieś rady, to bardzo proszę.

Pozdrowienia!

--

 
10-02-08 22:05  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Kibicuję w budowie!
Polecam elementy waloryzacyjne do pobrania ze strony FK

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
23-02-08 23:00  Odp: [Relacja] Mitsubishi J2M3 Raiden MM 3/96
k_natlenie 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Parę zdjęć usterzenia; chciałem pobawić się z oddzielnymi powierzchniami sterowymi, i zrobiłem co wyszło. W skrzydłach jest słabo, w stateczniku pionowym też nie za ciekawie. Zrobiłem tam za dużą szczelinę, którą zaszpachlowałem, jak widać. W miarę to, o co mi chodziło, wyszło na sterach kierunku. Jeszcze parę razy, i powinno być dobrze.



Wszystko czeka na retusz później, będę eksperymentował z suchymi pastelami. Jak ktoś z Was ma jakiś pomysł i chciałby się podzielić, piszcie.

Pozdrowienia!

--



Post zmieniony (17-10-09 11:09)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024