FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-01-08 10:09  [Galeria] Martin K-III Kitten z WAK by Pulpetto
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

Witojcie
Tym razem nie relacja, a mała galeria mojego ostatniego modelu. Brak relacji spowodowany był eksperymentami, jakie przeprowadzałem na tym modelu (jak by nie było eksperymentalnego samolotu). Jest to prosty model wydany przez WAK z okazji II zlotu Konradusowców w Kruszwicy. Ja sobie potrenowałem na nim kilka elementów, a mianowicie: superglutowanie, szlifowanie i malowanie niektórych *******ek, jak np. kołpak śmigła, próba zrobienia faktury płociennych powierzchni płatów, nacinanie listewek na kadłubie i szprychowane koła (to była masakra, robiłem ze trzy razy). Jak wyszło? Pozostawiam to waszej ocenie.
Pozdrawiam i miłego oglądania







--
KMH Sokół Radom

 
25-01-08 10:46  Odp: [Galeria] Martin K-III Kitten z WAK by Pulpetto
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Gratulacje. Prawda że przyjemnie się go klei?

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
25-01-08 11:27  Odp: [Galeria] Martin K-III Kitten z WAK by Pulpetto
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Kilka uwag ;o)
Te dyngsy na końcach dolnych płatów powinny być skierowane do tyłu. A z przetłoczeniami na płatach i statecznikach trzeba uważać, na prawdziwym samolocie płótno układa się inaczej jak samolot stoi na ziemi a inaczej w czasie lotu. Na ziemi płótno na wierzchu płata będzie lekko wklęsłe a od spodu naciągnięte, a w czasie lotu wybrzusza się do góry na obu powierzchniach. To co zamalowałeś na szaro było niemalowaną blachą szlifowaną krążkowo czy jakoś tak się to nazywa ;o) I ostatnia trochę za grube naciągi.

A poza tym gratulacje z ukończonego dzieła =)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
25-01-08 12:11  Odp: [Galeria] Martin K-III Kitten z WAK by Pulpetto
pulpetto 

Na Forum:
Relacje z galerią - 20
Galerie - 24
 

He he
Właśnie po to skleiłem go eksperymentalnie. To co zrobiłem źle, nie tak, itd, zostaje powiedziane i wiem, żeby następnym razem tak nie robić. Co do niemalowanej blachy szlifowanej, to nie wiedziałem, że tak było, a a dodatkowo jak pociągnąłęm deski lekko żóltawym to mi się mazło tam gdzie nie powinno. I musiałem zamalować.
Dyngsy spróbuje przekręcić, może przy okazji nie urwę z pół skrzydła. A naciągi może i trochę za grube, ale nie rzucają się tak bardzo w oczy na modelu, jak na zdjęciach.

KPaweł - fajnie i przyjemnie się go kleiło. Trza podziękować projektantowi. Dzięki Qrczak :-)

--
KMH Sokół Radom

 
25-01-08 12:43  Odp: [Galeria] Martin K-III Kitten z WAK by Pulpetto
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

A na zdrowie ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024