FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-01-08 17:32  [Galeria] Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Witam w kolejnej galerii/relacji z budowy kolejnego niszczyciela.Ostatnio był to brytyjski HMS Lance,którego można ogladac tutaj:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=101899&t=97205#reply_101899


Tym razem postanowilem zmienic flote .Mój wybor padl na francuski niszczyciel Kersaint.To kolejny typ w dlugim lancuchu rozwojowym wielkich niszczycieli po typie Jaguar(2100t) i dwoch podgrupach 2400t.Kersaint nalezal do 3 grupy zwanej typem „Vaquelin” (2700t).Zainspirowala mnie niepowtarzalna i już dosyc rzadka w drugiej wojnie nieco przeciez staroswiecka 4 kominowa sylwetka duzego niszczyciela.W zasadzie obok 4-fajkowcow amerykanskich jedyna wieksza grupa niszczycieli w takim ksztalcie.Model zaczalem dosc dawno-2 lata temu-budowa szla bardzo powoli.Jak każdy okret przechodzil wiele modyfikacji.Ja chcialem mieć wyglad przypadajacy na druga wojne swiatowa ale o ile to możliwe w jak najbardziej oryginalnej konfigurcji.Udalo mi się to na podstawie bogatego materialu fotograficznego no i oczywiście planow dostepnych teraz w sieci mimo ze mialem je juz troche wczesniej.W ten sposób "Kersainta" przedstawilem na okres „lato/jesien 1939”.Gdyby nie fakt ze nie bral aktywnego dla nas Polakow udzialu można by się pokusic o tytul „polski wrzesien”.Od stanu wyjsciowego roznil se nowymi dalmierzami,usunieciem miotaczy bomb glebinowych(który powrocil w innym modelu w 1941) i nieco inna konfiguracja dzialek plot.Oczywiście kilka mniejszych detali również wyglada inaczej.Poprzez trafienie na ten dosc krotki okres w takim wygladzie udalo mi się w ten sposób unikniecia znieksztalcenia sylwetki ,ktore mialo miejsce w pozniejszym czasie poprzez likwidacje tylnego masztu i dodanie platformy na dzialka plot.Tak samo nadbudowka dziobowa jest prawie w oryginalnej formie bez bocznych platform dla dzialek13,2mm.I te niepowtarzalne wielkie numery burtowe.Okret jak wiekszosc floty samozatopiony w Tulonie.Przebieg sluzby daruje sobie z lenistwa.

W skrocie dane techniczne na lato-1939 rok
Dlugosc-129,3m, szer.11.84,zanurzenie srednie 4,39m
Uzbrojenie na lato 1939:
5x139mm(5x1),4x37mm (4x1),4x13.2mm(2x2),7 wt 550mm(1x3,2x2),50 min.

Pare slow o modelu.Model trudny,mozliwosc wykonania w wersji z rozlozonymi torami minowymi lub nie,stepka oddana tak jak w oryginale czyli nie jest rownolegla do linii wodnej i opada ku rufie.Można pominac tez wykonanie charakterystycznych rynien na pociski na pokladzie glownym jak ktos nie lubi detali.Dosc duza liczba „drutow”.Ciekawy uklad walow napedowych które nie sa symetryczne co widac na fotkach.Nadbudowka dziobowa posiada wlasny szkielet ze zgledu na roznice poziomow w pokladach i ogolna wielkosc.

Ponizej kilka fotek z poczatkow budowy z wneka na korytarz która w rzeczywistosci była dluzsza ale i tak jest to niewidoczne po przykryciu pokladem gornym.










--

Royal Navy first !!!

Post zmieniony (02-10-09 21:09)

 
20-01-08 17:32  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Teraz dosc duza porcja fotek pokazujacy calosc modelu i niektóre detale.Widoczne 2 zolte pasy identyfikacyjne na drugim koninie –czyli 9-go dywizjonu niszczycieli stacjonujacego w Tulonie w tamtym okresie.































--

Royal Navy first !!!

Post zmieniony (20-01-08 21:48)

 
20-01-08 17:33  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

A teraz porownanie do „typowego” sredniego niszczyciela brytyjskiego HMS Lance.Bardzo dobrze widoczna roznica w dlugosci okretow.Obydwa okrety dzialaly na Morzu Srodziemnym lecz nidgy razem wiec fotka raczej nie „historyczna”...J






Zycze milego ogladania.Mam nadzieje zwodowac jeszcze jeden okret w tym roku.

--
Royal Navy first !!!

 
20-01-08 17:42  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Witam. Gratuluje modelu, robi on bardzo duże wrażenie.

PS. Mam taką małą prośbę, widziałem zdjęcia Twoich poprzednich niszczycieli, czy mógł byś je wszystkie umieścić na jednym foto??

Pozdrawiam

--



Post zmieniony (20-01-08 17:46)

 
20-01-08 17:53  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
Tera Misieuda 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ładne cacko :)

Wydawcę wersji elektronicznej odczytałem z podstawki modelu - czy przewidziana jest też wersja "konwencjonalna" czyli wydanie kartonowe?

Pozdrawiam... i proszę o więcej ;)

--
Tera Misieuda - okręty 1:200 IIWW
GG: 6103312
Skype: teramisieuda

 
20-01-08 17:56  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Jest przewidziana przede wszystkim konwencjonalna wersja :-).

Nie ma mozliwosci fotki wszytskich moich modeli bo sa w roznych miejscach.teraz mam z soba tylko te dwa.

--
Royal Navy first !!!

 
20-01-08 23:10  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

A termin wydania tej "konwencjonalnej" wersji ? Bo nie pytam kto ją wyda bo to mało ważne.

 
21-01-08 00:14  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Łał ! Okret ma piekną, dynamiczną sylwetkę ! Gratuluje pieknego pływadła w kolekcji !

--

Teoretyk ostatnio...

 
21-01-08 07:13  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
Thunder909 

 

Ladny ,kupa ciekawych elementow na pokladzie. No i "cztyry kominy,choby na Titaniku" ;-)
Kiedy bedzie dostepny na Gremir ?

 
21-01-08 08:44  Odp: [foto]Francuski wielki niszczyciel "Kersaint"
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Mnie też bardzo się podoba ten cersanit :))

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024