FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
15-01-08 18:00  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS LECHA
Seweryn 

 

Do Ustronia model dotarł :-) Genialne opracowanie brawo POSTE. No i poczta stanęła na wysokości zadania :-) Model zawiera dwie ładowarki :)

--

Seweryn

Post zmieniony (15-01-08 18:02)

 
15-01-08 21:24  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS
Wkret 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Poste teraz by pasowało jakąś nisko podwoziową naczepę i oczywiście ciągnik do tej ładowarki :).Myślę że ciągnik już jest (kraz ),kiedyś wspominałeś coś na ten temat o ile pamiętam :)
Pozdrawiam

 
15-01-08 22:16  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS LECHA
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Wkret - na pewno fajnie by to wyglądało :) - i dotrzymam słowa ale proszę o cierpliwość. W modelarstwie czas jest względny - ja tak uważam. Planując zakończenia prac rzadko udaje mi się dotrzymać terminu. Moje projektowanie to długo trwały proces, a po drodze jeszcze wypadnie kilka spraw i trzeba się wstrzymać. Ale zawsze staram się kończyć to co zacząłem. Za wyjątkiem tej naczepy – ten model raczej nie ujrzy światła Waszych lamp warsztatowych.


--
Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
15-01-08 22:30  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS LECHA
Seweryn 

 

Poste zabiłeś mnie tą fotką, może potrzebujesz sklejacza testowego do tej naczepy :-), ten projekt nie może leżeć w szufladzie.
--

Seweryn

Post zmieniony (15-01-08 22:44)

 
16-01-08 01:22  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS LECHA
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Seweryn - do tego nie mam żadnych rysunków i brakuje dużo części i z testem było by kiepsko. Też jest to dość egzotyczna konstrukcja i ciężko to spotkać w naturze. Ale mam coś podobnego i na razie nie chce się z tym wychylać.
Poste

--
Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
16-01-08 09:46  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS LECHA
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Witam!

Nie wiem Poste jakie masz diabelskie układy z Pocztą Polską, ale ja również dostałem wczoraj przesyłkę - wynik jak na moją placówkę pocztową niespotykany (nawet w kategorii listów priorytetowych).

Zaś co do modelu - na pierwszy rzut oka robi dobre wrażenie - ilość detali i wierność odwzorowania jest klasą samą dla siebie. Kolorostyka też dobra (zółty nie jest ani kanarkowy, ani nie ucieka w pomarańcz), wydruk perfekcyjny (żadnych rolek, przesunięć, odbarwień itp.).

Ale po tym "pierwszym rzucie" mam dwie uwagi na przyszłość:
- jak dla mnie "upakowanie" rysunków montażowych jest zbyt duże - w tym gąszczu naprawdę trudno jest się połapać; w moim odczuciu również numery części (na rysunkach) powinny być wykonane nieco większą czcionką - dodatkowa kartka przeznaczona na luźniejsze ułożenie rysunków byłaby dużym ułatwieniem,
Ale żeby nie było że marudzę, same rysunki są czytelne i doskonale ilustrują opis tekstowy - również pierwszorzędny!
- okładka jest zdecydowanie zbyt wiotka - bardzo słabo zabezpiecza zawartość numeru, już po kilku przeglądnięciach modelu pojawiają się załamania grzbietu, widoczne niestety także na arkuszach, zaś rogi i brzegi okładki wyglądają na mocno poturbowane (a obchodzę się z modelem bardzo delikatnie) - okładka do Kraz'a jest minimalnie grubsza i lepiej pełni swoją funkcję.

To tyle po pierwszym rzucie okiem.

Pozdr.

 
16-01-08 09:47  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS
Wkret 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Poste skoro mówisz że ta naczepa ma nie być wydana ,to proponuję żebyś ja udostępnił na płycie CD w takim stanie jaki widać na fotkach .Możesz zaznaczyć że model jest nie do końca ukończony ,czy co tam mu jeszcze brakuje .Jestem pewien że kupi go dużo modelarzy którzy lubią tego typu modele .Ja na 100% ją kupie w takim stanie jak widać na fotce .Wypal ja na płytę CD i podaj mi cenę biorę ją w ciemno :)

 
16-01-08 23:23  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS LECHA
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Yaris, masz racje - rysunki są trochę za gęsto, ale chciałem zmieścić ich jak najwięcej. Kat też zwracał mi uwagę przy teście na ten fakt. Oczywiście rysunków mogło by być mniej ale chciałem aby model można było skleić nie wczytując się za bardzo w instrukcje. Model na pewno będą kleić nasi przyjaciele z Czech, Rosji, Ukrainy, i niewiadomo jeszcze skąd. Instrukcja będzie też w j. angielskim. Oczywiście mogłem bardziej rozbić rysunki ale zależało mi aby jak najszybciej model wydać bo temat długo już się ciągnął.
Co do okładki to nie wiem - wydaje mi się ok. Jest zabezpieczona lakierem nie tak jak w Krazie - po dotknięciu zostawały ślady. Mogłaby być grubsza, w następnym modelu poszukam jakiejś alternatywy - może papier kredowy zastąpię tekturką 0,3 - 0,4 mm albo grubsza kreda.
Ogólnie z wydruku części i kolorów jestem bardzo zadowolony na arkuszach nie ma żadnych różnic w kolorach. :)

Wkret, będzie coś lepszego nie zawracaj sobie głowy tym co widzisz -naprawdę warto poczekać. Skleił byś tą, a na następną zabrakło by Ci chęci. :)

Pozdrawiam

--
Klaus Schulze - prawdziwa elektronika.

http://www.facebook.com/pages/Renova-Model/215983758412071
http://www.youtube.com/user/RenovaModel

 
16-01-08 23:34  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS
Wkret 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Poste skoro tak mówisz to będę cierpliwie czekał :) .A co do Ł -ki, to model moim zdaniem super ,przeglądnąłem go i poczytałem instrukcję i bardzo mi się spodobało to jak jest opisana .Myślę że nie powinien mieć problemu ze sklejeniem modelu nawet początkujący modelarz .
Pozdrawiam

 
16-01-08 23:36  Odp: [ Nowość ] Polska Ładowarka Kołowa HSW Ł-34 - Renova Model -UWAGA! KONKURS
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Czy początkujący modelarz sobie poradzi to ja nie wiem... Sporo jest takich elementów przy których nie można popełnić błędu żeby potem reszta pasowała jak trzeba :)

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024