FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
12-01-08 14:54  [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Witam.

I tak pewnie pomyślicie, na co ja się porywam w świetle tego, co dotąd pokazałem, więc przynajmniej nie dawajcie temu wyrazu. ;-) A poważnie - po prostu musiałem się zabrać za ten model między innymi i po to, żeby sobie co nieco udowodnić.

Model w skali 1:33 przedstawia myśliwiec P.11c w oznakowaniu maszyny, na której latał Stanisław Skalski - piszę tak, ponieważ oddaje egzemplarz wyposażony w 4 kaemy, podczas gdy ze wspomnień St. Skalskiego wynika, że jego samolot miał tylko 2; odstąpiłem jednak od likwidowania luf skrzydłowych, o czym wspomnę szczegółowo w odpowiednim czasie.
Grafika z okładki:


Jak dotąd zmontowałem "klatkę" kabiny wraz z przednią wręgą:




Nie obyło się bez kłopotów - wypusty bocznych kratownic po solidnym nasączeniu CA stały się nieco za grube i nie chciały się zmieścić w otworach wręgi; pomogło zdjęcie jednej warstwy brystolu. Proponuję "następcom" rozważenie obcięcia wypustów na częściach wyklejających kratownice od wewnątrz.

Ciąg dalszy nastąpi niebawem - zamierzam dziś (nic na siłę, oczywiście) zrobić podłogę i dno klatki.

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (12-01-08 15:13)

 
12-01-08 16:57  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Ufff... Plan wypełniłem - znów nie bez przeszkód niestety.

Klatka kabiny po dodaniu półwręgi z podstawą busoli; obok skompletowana podłoga z magazynkami:



i całość zmontowana razem z dnem klatki (dno jeszcze przed retuszem):



Jak widać, magazynki zamocowane do podłogi wystają poza boczne kratownice i wmontowanie całego kompletu do wnętrza klatki - jako, że w instrukcji nie zamieszczono wskazówek, którędy to zrobić - wiąże się z koniecznością pewnej szarpaniny, musiałem rozgiąć (i tym samym lekko zmaltretować) boki, żeby podłoga dała się wepchnąć na miejsce. Na szczęście udało się bez uszkodzeń, chociaż cała klatka jest leciutko zwichrowana, ale przyklejenie tylnej wręgi powinno całość wyprostować.
Zwichrowania widoczne na zdjęciach są jak zwykle w rzeczywistości niezauważalne - tym niemniej spróbuję je poprawić...

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (13-01-08 19:15)

 
13-01-08 00:00  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Melduje sie pierwszy oglądający :-)

Trzymaj tempo takie jak dotychczas to sie nie pogniewamy :-P

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
13-01-08 11:05  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Retusz, Sturmovik, retusz kuleje strasznie...

 
13-01-08 12:07  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na szaleństwo Sturmovika
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Messer - zawsze się o tym przekonuję dopiero na zdjęciach :-/
EDIT: ulepszyłem, efekty będą widoczne na późniejszych zdjęciach :-)
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (13-01-08 14:57)

 
13-01-08 19:07  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Niestety, sił wczoraj wieczorem i dziś po południu starczyło mi tylko na zrobienie orczyka i uplastycznienie tablicy przyrządów:

i na wstawienie orczyka do wnętrza klatki kabiny:

Retusz jest poprawiony, chociaż nadal daleko mu do ideału. Jutro postaram się dodać zespół drążka - w tej klatce będzie wymagał jednak zdolności jeśli nie akrobatycznych, to prestidigitatorskich, ale spróbuję się nie poddawać :-)

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (13-01-08 19:08)

 
13-01-08 20:55  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
OzzY 

 

Dorosły facet jestes to powiem wprost. Poszukaj w googlu informacji o >>Głebi Ostrosci<< albo oddaj aparat bardziej potrzebującym bo u Ciebie sie marnuje. Nawet na tym kitowym słoiku co masz da sie robic lepsze, moze nie zdjecia, ale przynajmniej fotki.

Hint: przymknij przysłone PRZYNAJMNIEJ dwukrotnie, wybierz punkt AF na centralny i celuj w podmiot fotografowany a nie zieloną mate na ostatnim planie....

 
13-01-08 21:07  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dzięki za wskazówki - z lenistwa poprzestawałem na trybach auto. Mam nadzieję, że teraz lepiej (f=36):

...tyle, że przy 0,5" ździebko się przesunęło...
Tak czy inaczej dzięki - do następnego etapu budowy już wyciągnę statyw :-)
--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (13-01-08 21:09)

 
13-01-08 21:17  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Witam.

Po pierwsze model ( zaczątek modelu ) super ;-)

Po drugie nie chcę nikogo pouczać ale dać jedynie wskazówkę , ładne zdjęcia małych elementów wychodzą mi po oddaleniu aparatu od danego elementu 50-60-100 cm i maksymalnym powiększeniu ( powiększenie trzeba dobrać do odległości albo ,odległość do powiększenia )

znów sie rozpisałem hęh .

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
13-01-08 23:25  Odp: [R] PZL P.11c (Kartonowy Arsenał - numer specjalny), czyli dowód #38 na sza
OzzY 

 

Lepiej??!!
Adam.... czy Ty naprawde nie widzisz co wstawiasz?
Po otwarciu tej Twojej ostatniej fotki zacząłem sie zastanawiac czy mam 3 promile czy wiecej i ze nieźle musi mnie trzymać lampka sylwestrowego szampana :|
Masz rekę neurochirurga i oczekiwales ze przez pół sekundy Ci nie drgnie??

Nie wiem czy jest sens Ci doradzac czy po prostu olac i nie wchodzic w te relacje.
Zastosowac sie do Twoje prosby z pierwszego zdania tego watku czy cos tlumaczyc liczac ze wyciagniesz wnioski. Wprawiasz mnie w konsternacje.
Bez urazy, ale od goscia w Twoim wieku i z wyzszym wykształceniem oczekuje zdecydowanie, zdecydowanie wiecej :| I to nie w kwesti artystycznego wykonania modelu i fotek (kwestia talentu) ale po prostu zwyklego, dobrego rzemiosła (w obu przypadkach - modelu i jego prezentacji)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 6Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024