FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 1 
11-01-08 22:37  Odp: Zapytanie o modelarnie.
Ijon 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Na sam początek mam pytanko - jakiego typu modele będą sklejane na modelarni?

W moim mieście, w Bydgoszczy, jedna modelarnia znajduje się w MDK-u (młodzieżowym domu kultury), a co za tym idzie inwestorem jest państwo. Jednakże składki i tak są potrzebne (na materiał). Druga modelarnia znajduje się przy aeroklubie, więc tam nie ma specjalnych problemów ze sponsorowaniem (sponsoruje aeroklub i modelarze pasjonaci). Obie te modelarnie zajmują się przede wszystkim (ale nie tylko) modelarstwem lotniczym. Z trzecią modelarnią to nie wiem jak jest. Dzisiaj się dowiedziałem że dzieją się tam bardzo dziwne rzeczy - kolega nie wiadomo dla czego nie morze odzyskać swojego modelu (a jest wart 200-300 pln).

Czo reklamy to najlepiej jest powiedzieć o tym jak największej liczbie osób, a te kolejnym, a ci jeszcze kolejnym. Do tego porozwieszać ogłoszenia w szkołach, i centralnych punktach miasta. Pamiętam że jak startowała modelarnia w MDKu, to było ogłoszenie w gazecie (i to działało, ponieważ zgłosiło się kilka osób pytając o ogłoszenie.

Do tego myślę że trzeba zainwestować w jakieś narzędzia, stoły, krzesła, itd, itp. Do tego jakieś szafki, gdzie można trzymać te narzędzia, oraz szafki dla "modelarzy" (gdzieś trzeba trzymać swoje wypociny). Ale to wszystko zależy od tego, jakiego typu modele będą sklejane na modelarni.

Jeśli chodzi o dzieciaki, to mogą się zdarzać różne ciekawe historie. Kiedyś chodził na modelarnie dzieciak (koło 12 lat). Przychodził co drugi tydzień, tłumacząc że był na snowboardzie w Alpach, albo że był na mistrzostwach polski w szachach, albo jeszcze co innego, potem wyciągał kanapki albo chipsy i spożywał je przez godzinę. Potem wyciągał wszystkie narzędzia jakie miał pod ręką, albo jakie mu się podobały, udawał że coś robi, a potem szedł do domu zostawiając cały ten bajzel na stanowisku pracy. Po pół roku powiedział że to ojciec kazał mu chodzić na modelarnie. I to były ostatnie zajęcia na których go widziałem.

--

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 Zapytanie o modelarnie.  nowe
Hornblower-Krosn 1595 10-01-08 12:48
 Odp: Zapytanie o modelarnie.  nowe
Korsarz 457 10-01-08 21:24
 Odp: Zapytanie o modelarnie.  nowe
Ijon 379 10-01-08 23:08
 Odp: Zapytanie o modelarnie.  nowe
Hornblower-Krosn 399 11-01-08 10:43
 Odp: Zapytanie o modelarnie.  nowe
PD 373 11-01-08 12:37
 Odp: Zapytanie o modelarnie.  nowe
Ijon 1017 11-01-08 22:37

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024