FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-01-08 12:48  Zapytanie o modelarnie.
Hornblower-Krosn   

Witam,
piszę w tym miejscu ponieważ zauważyłem, że ta część forum jest przeglądana najczęściej, a zależy mi na opinii jak największej grupy modelarzy.
Sprawa dotyczy utworzenia w mieście modelarni a dokładnie w Krośnie Odrzańskim gdzie mieszkam.
Sprawa jest o tyle trudna, że nie wiem jakie było by zainteresowanie.
Może na forum są jakieś osoby z Krosna Odrz. lub okolic, które chciałyby się się wypowiedzieć. Oczywiście ogólne uwagi na temat samego pomysłu też są mile widziane.
Sądzę że w lokum nie było by problemu. Pomysłów na samą działalność też jest sporo. No i oczywiście chęci nie brakuje.
Jeśli umieściłem mój tekst w niewłaściwym miejscu, to przepraszam i bardzo proszę moderatorów o przeniesienie go we właściwe.

Pozdrawiam.

 
10-01-08 21:24  Odp: Zapytanie o modelarnie.
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Co do zainteresowania to najwazniejsza jest propaganda- rozwies ogloszenia w szkolach itp placowkach, daj "cynk" po znajomych... Pare osob sie znajdzie ;] acha, duza to to jest miejscowosc?

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
10-01-08 23:08  Odp: Zapytanie o modelarnie.
Ijon 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Hmm... To może być ciekawe. Ja mieszkam w Bydgoszczy (400000 mieszkańców), i z tego co sie orientuje to mamy 3 modelarnie. Zainteresowanie nigdy nie było bardzo duże - na modelarniach zawsze był komplet, ale nikt więcej się nie zgłaszał. Ta do której ja chodziłem zawsze miała po 15 - 20 osób (zapisanych w danym roku). W pozostałych dwóch modelarniach "użytkowników" było więcej, ale i tak BARDZO niewiele jak na tak duże miasto. I tutaj powtórzę rade KoRsarza - przede wszystkim PROPAGANDA, gdzie tylko sie da.
Osobiście uważam że to jest świetna sprawa - zawsze można poznać kogoś kto chętnie porozmawia z tobą o modelach... A to się często nie zdarza.

Powodzenia

--

 
11-01-08 10:43  Odp: Zapytanie o modelarnie.
Hornblower-Krosn   

Miejscowość nie jest duża - w porywach z 15 tyś. mieszkańców.
Jeśli chodzi o "propagandę" to faktycznie trzeba by to zrobić, ale żeby to zrobić o trzeba mieć coś do zaproponowania. Chyba nie będzie łatwo zrobić coś na zasadzie "badania rynku". Do szkoły to już nie pamiętam jak się chodzi a znajomym to raczej TV w głowie w wolnym czasie. Poza tym nie każdemu obowiązki rodzinne (dzieci, żona) pozwalają na zajmowanie się tym hobby.
Miałem na myśli raczej stworzenie czegoś takiego dla dzieciaków. Odciągnięcie choć jednego od tej szarej rzeczywistości i pokazanie mu jak można przyjemnie czas spędzać już byłoby sukcesem.

--

 
11-01-08 12:37  Odp: Zapytanie o modelarnie.
PD 



Na Forum:
Galerie - 25
 

Doceniam ze wszech miar pożyteczną inicjatywę!

Jednak, by cały słuszny zapał nie spalił na panewce, takie plany wymagają bardzo, ale to bardzo rozważnych przygotowań. Trzeba koniecznie zdawać sobie sprawę, że wbrew pozorom, to wcale niełatwe zadanie. Niestety, sama "propaganda" (mimo, iż bardzo ważna) to jeszcze nie wszystko...

By zaciekawić współczesną "młodzież" (piszę w cudzysłowie, bo jej wiek bardzo się w ciągu ostatniej dekady obniżył, zazwyczaj do tego też jest - m.in. przez brak zajęć technicznych w szkołach - wyjątkowo "obustronnie leworęczna"), trzeba mieć jej do zaproponowania coś naprawdę atrakcyjnego, a to, prócz wielu starań, wymaga również pieniędzy...

Nie da się tego zatem zwykle zrealizować jednoosobowo (chyba, że jest się ekscentrycznym milionerem ;o) Trzeba koniecznie znaleźć sprzymierzeńców - a wśród nich i takich, którzy dysponują środkami, pozwalającymi utrzymać choćby małą pracownię (lokal, materiały, narzędzia, jakieś skromne wynagrodzenie dla prowadzącego - dobrze, by ten, prócz koniecznego zapału, miał też stosowne kwalifikacje i uprawnienia).

Uprzedzając ew. pytanie: W moim mieście zniknęły wszystkie modelarnie, które miały utrzymywać się wyłącznie z wpłat uczestników (parę takich przypadków znam nawet ze szczegółami...). Ion-tichy podniósł również tę istotną kwestię: Nawet w dużych miastach bardzo trudno utrzymać modelarnię. We Wrocławiu, dla przykładu, istnieje tylko jedno takie miejsce dostępne dla każdego ucznia (plus 5 znacznie mniejszych, szkolnych lub osiedlowych - ale już tylko dla "swoich" dzieciaków).

Mimo wszystko - trzymam kciuki za sukces przedsięwzięcia!
Po ew. szczegóły zapraszam jednak na priv. :o)

PD

--
MODELmaniak.pl - strona wrocławskich modelarni
- strona MODELmaniak.pl na FB

 
11-01-08 22:37  Odp: Zapytanie o modelarnie.
Ijon 

Na Forum:
Galerie - 1


 - 3

Na sam początek mam pytanko - jakiego typu modele będą sklejane na modelarni?

W moim mieście, w Bydgoszczy, jedna modelarnia znajduje się w MDK-u (młodzieżowym domu kultury), a co za tym idzie inwestorem jest państwo. Jednakże składki i tak są potrzebne (na materiał). Druga modelarnia znajduje się przy aeroklubie, więc tam nie ma specjalnych problemów ze sponsorowaniem (sponsoruje aeroklub i modelarze pasjonaci). Obie te modelarnie zajmują się przede wszystkim (ale nie tylko) modelarstwem lotniczym. Z trzecią modelarnią to nie wiem jak jest. Dzisiaj się dowiedziałem że dzieją się tam bardzo dziwne rzeczy - kolega nie wiadomo dla czego nie morze odzyskać swojego modelu (a jest wart 200-300 pln).

Czo reklamy to najlepiej jest powiedzieć o tym jak największej liczbie osób, a te kolejnym, a ci jeszcze kolejnym. Do tego porozwieszać ogłoszenia w szkołach, i centralnych punktach miasta. Pamiętam że jak startowała modelarnia w MDKu, to było ogłoszenie w gazecie (i to działało, ponieważ zgłosiło się kilka osób pytając o ogłoszenie.

Do tego myślę że trzeba zainwestować w jakieś narzędzia, stoły, krzesła, itd, itp. Do tego jakieś szafki, gdzie można trzymać te narzędzia, oraz szafki dla "modelarzy" (gdzieś trzeba trzymać swoje wypociny). Ale to wszystko zależy od tego, jakiego typu modele będą sklejane na modelarni.

Jeśli chodzi o dzieciaki, to mogą się zdarzać różne ciekawe historie. Kiedyś chodził na modelarnie dzieciak (koło 12 lat). Przychodził co drugi tydzień, tłumacząc że był na snowboardzie w Alpach, albo że był na mistrzostwach polski w szachach, albo jeszcze co innego, potem wyciągał kanapki albo chipsy i spożywał je przez godzinę. Potem wyciągał wszystkie narzędzia jakie miał pod ręką, albo jakie mu się podobały, udawał że coś robi, a potem szedł do domu zostawiając cały ten bajzel na stanowisku pracy. Po pół roku powiedział że to ojciec kazał mu chodzić na modelarnie. I to były ostatnie zajęcia na których go widziałem.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024