FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
07-01-08 23:28  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Paweł M. 

 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Łosiu ma całkowitą rację. Przykadłubowe zbiorniki paliwa są jak najbardziej zdejmowalne. Jeszcze chyba mam gdzieś prospekt firmowy Lockheeda z F-16 i tymi właśnie zbiornikami.

 
08-01-08 09:21  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam


Krystian napisał:

Na różnych forach słyszałem różne wyjaśnienia, dlaczego wg. niektórych źródeł są to 52+, a u innych 52 adwance. Z tego co mi wiadomo to oznaczenie adwance oznacza dalekiego zasięgu, poprzez zainstalowanie zbiorników konforemnych na kadłubie. Polacy mają w sumie 4, no może nie wersje, ale jakieś podwersje (podtypy wersji). Wewnętrznie niczym się nie różnią,a zewnętrznie zbiornikami na kadłubie, przez co 52adwence ma większy zasięg,


Jak już mówiłem Advance i + to to samo oznaczenie i nie wynika ono z cechy zasięgowej samolotu, gdyż ta zależy od konfiguracji zbiorników jakie można podwiesić lub położyć na samolocie (w przypadku CFT).
Początkowo F-16 faktycznie miał mieć te zbiorniki wbudowane na stałe ale zrezygnwano z tego na rzecz demontowalnych okazało sie że samolot nie zawsze ich potrzebuje a jeżeli nie potrzebuje to po co wozić zbędne żelastwo? Natomaiat zbiorniki nosza oznaczenie CFT czyli Conformal Fuel Tanks. Nazywają sie tak dlatego że ukształtowane sa tak aby jak najmniej pogarszać charakterystyki aerodymiaczne samolotu a co za tym idzie manewrowość i w pewnym stopniu zasięg.

Samo oznaczenie + czyli Advance wynika z wyposażenie awionicznego zawartego w różnych typach tego samolotu.Awionika w naszych F-16 jest taka sama na wszystkich samolotach, z zastrzerzeniem że na samolotach wersji D( dwumiejscowa wersja) można konfigurować w zależnosci od misji rolę drugiego członka załogi.
SAmolot w wersji F-16 Block 60 nie noszą oznaczenia Advance nawet ze zbiornikami CFT dlatego że zostały już w tej wersji przewidziane. Block 60 to najdroższe F-16 dlatego używają ich tylko Zjednoczone Emiraty Arabskie. Wersja ta została stworzona nieformalnie na zamówienie ZEA.

Pozdrawiam

 
09-01-08 16:41  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Przyznaje się do błędu. Buzz miał racje od początku,

Buzz napisał:
,,Początkowo F-16 faktycznie miał mieć te zbiorniki wbudowane na stałe ale zrezygnwano z tego na rzecz demontowalnych''

ale też miałem trochę racji jak widać z powyższego cytatu,najwidoczniej miałem stare dane :(


Chodziło mi pojemność zbiorników wewnętrznych, dokładnie zasięg na zbiornikach wew. (wtedy myślałem jeszcze, że CFT są montowane na stałe). Jakby samolot miałby wszystkie belki obwieszone uzbrojeniem, to wtedy nie byłoby gdzie umieścić dodatkowych zbiorników, miałby taki zasięg ile mógł pomieścić wewnątrz, w przypadku zbiorników CFT mógłby mieć zwiększony zasięg poprzez instalacje tych zbiorników na kadłubie i na wszystkich belkach mogłoby być uzbrojenie.

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (09-01-08 16:53)

 
09-01-08 16:54  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

W najnowszym numerze chyba miniRepliki (nie jestem pewien na 100%, bo szybko przeglądałem) są bardzo dobre i szczegółowe zdjęcia naszych F-16;). zbliżenia na detale (np jak omawiane zbiorniki). Podane są także numery samolotó, na których już zamontowano te zbiorniki. Zdjęcia są tak wykadrowane, że świetnie się ukazują wymiary samolotu i wszystkich jego dupereli;)
Poza tym już latają z aim-120;)

Pozdrawiam,
wojtek

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
09-01-08 17:03  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
BeBe 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


 - 3

A czy ten wątek nie powinien się znaleźć w dziale SAMOLOTY?
Byłem przekonany, że jakiś projektant się już zadeklarował - a tu kiszka ;-(

--
Pozdrawiam... mam 159 powodów, żeby czuć się wyjątkowo na drodze
(_)(_)(_)====\*/====(_)(_)(_)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024