FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
07-01-08 12:24  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam


Polska dostała samoloty w wersji Block 52 + (wersje block 50 + i block 52+ róznią sie od Siebie tylko silnikami Albo silnik PW albo GE) natomiast amerykkańskie F-16 będace w linii to Block 50 i 52 (ale w małej ilości) i z tego co wiadomo nie będa modernizowane ale wycofane. Najbradziej zaawansowaną wersją będacą w uzyciu jest Block 60 i jest na wyposażeniu Zjednoczonych Emiratów Arabskich i nosi oznaczenie F-16E Desert Falcon.


Pozdrawiam



Post zmieniony (07-01-08 12:27)

 
07-01-08 15:40  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Poste 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Demon - muszę kiedyś spróbować opracować samolot, ciekaw jestem sam co mi z tego wyjdzie :)
Poste

 
07-01-08 16:36  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Vansen- block 60 to F-16E i F, a na uzbrojeniu USA jest tylko block 50 i 52. Amerykanie na pewno nie kupią block'u 60, mają je zastępywać, chyba od 2010r.Zastąpią je F-35A.

Jako ciekawostkę podam, że z wyglądu polskich F-16 można wyróżnić 4wersje:) są to C block 52+, C block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg), D block 52+, D block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg). Dlatego co na niektórych forach są dyskusje jaką Polacy mają wersje, czy 52, czy 52+, czy może 52 adwance. Adwance to wersja z dodatkoymi zbiornikami na kadłubie, 52+ bez.

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (07-01-08 16:49)

 
07-01-08 17:33  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Robert   

Model F-16 made in Renova Model?? On by chyba miał kompletne wszystkie przedziały, ruchome wszystkie elementy, i w pełni odwzorowany silnik wraz ze wszystkimi stopniami sprężania powietrza:-))))

--
Pozdrawia
Robert

---------------------------------------
róbmy modele, a nie wojny!!!
---------------------------------------

 
07-01-08 19:12  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam

Krystian napisał:
Jako ciekawostkę podam, że z wyglądu polskich F-16 można wyróżnić 4wersje:) są to C block 52+, C block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg), D block 52+, D block 52 adwance (chyba, chodzi o daleki zasięg). Dlatego co na niektórych forach są dyskusje jaką Polacy mają wersje, czy 52, czy 52+, czy może 52 adwance. Adwance to wersja z dodatkoymi zbiornikami na kadłubie, 52+ bez


Otóż Wersja Block 52 + i block 52 Advanced to ta sama wersja a zatem w Polsce mamy dwie wersje tego samolotu a nie cztery!!

POzdrawiam

 
07-01-08 20:08  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Ceva to wychodzi ,że ty masz lepsze informacje bo ja słyszałem ,że te myszy to imigranci , ale ze stanów . Niestety kiedy je odkryto nie można było od nich nic wyciągnąć i zapytać gdzie wizy mają bo w czasie lotu ducha wyzionęły:).
Co do wersji to dajcie mi trochę czasu to spróbuję się coś u źródła dowiedzieć.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
07-01-08 21:38  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
krystian 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 6
Galerie - 19
 

Buzz napisał:
,,Otóż Wersja Block 52 + i block 52 Advanced to ta sama wersja a zatem w Polsce mamy dwie wersje tego samolotu a nie cztery!!''

Na różnych forach słyszałem różne wyjaśnienia, dlaczego wg. niektórych źródeł są to 52+, a u innych 52 adwance. Z tego co mi wiadomo to oznaczenie adwance oznacza dalekiego zasięgu, poprzez zainstalowanie zbiorników konforemnych na kadłubie. Polacy mają w sumie 4, no może nie wersje, ale jakieś podwersje (podtypy wersji). Wewnętrznie niczym się nie różnią,a zewnętrznie zbiornikami na kadłubie, przez co 52adwence ma większy zasięg,

F-16E block 60 też niektóre samoloty mają oznaczenie adwance(albo wszystkie), które mają dodatkowe zbiorniki na kadłubie.

Partyzant, może poszukaj od razu, dlaczego niektóre Jastrzębie mają zbiorniki, a inne nie?

Pozdrawiam

PS Sturmovik mi się wydaje, że są one chyba montowane na stałe, ale mogę się mylić

U sąsiadów: Bismarck (AH)
Wspólna: LZ-129 Hindenburg 1:200

Post zmieniony (07-01-08 21:45)

 
07-01-08 21:42  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

krystian: na ile mi wiadomo, są to zbiorniki dodatkowe, tak samo można by pytać, czy np. Spitfire IXc ze zbiornikiem pod brzuchem jest inną wersją, czy tą samą... ale faktycznie, niech sie temu przyjrzy ktoś lepiej obeznany ze współczesnymi myśliwcami :-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
07-01-08 21:55  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Łosiu 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

zbiorniki są zdejmowalne. Niektóre mają bo im założyli, a inne nie mają bo ich nie założyli...

--
Się robi: coś...
skończone ORP Błyskawica 1:300 MO , OS2U Kingfisher 1:33 Orlik , Nowgorod 1:200 Pro-Model , Kamow A-7 1:33 Orlik , TKS 1:25 GPM , Od2 1:25 Modelik

 
07-01-08 23:23  Odp: [pytanie]Kiedy ukaże się F-16
Kat 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 7
Galerie - 16


 - 8

Jedne mają a inne nie, bo zbiorników jest mniej niż samolotów. Z USA przylatują bez zbiorników, montowane są w miarę potrzeb dopiero w Polsce. W listopadowym numerze nTW było parę słów na ten temat.

Pozdrawiam

--
_________________
Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz

"Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani"- Felix Dzierżyński

Makro: HSW Ł-34 , IS-3 , BTR-80, ORP Grom II
Mikro: 2S19 Msta, Man 7t , M1070 HET, Fiat 126p

Moja strona: http://maciek-kat.cba.pl/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024