FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-01-08 23:57  [relacja] HMS Onslow (Modelik)
Centurion 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Belfast został sklejony dawno temu i uznałem, że pora zacząć wreszcie coś nowego. Wypadło na niszczyciel HMS Onslow z Modelika (skala jedyna słuszna, czyli 1:200; autor: Adrian Kacz). Jak to u mnie, budowa ślimaczy się już parę miesięcy. Ślimaczy, ale nie stoi w miejscu no i obecnie doszła do takiego etapu, że można coś pokazać.



Tak wyglądał początek, czyli szkielet. Darowałem sobie dodatkowe wzmocnienia i jak dotąd nie żałuję.





Do grudnia szkielet został oklejony i zamienił się w kadłub. Najpierw kleiłem burty, dopiero potem poszycie denne. Wszystko pasowało znakomicie. Zarówno burty jak i poszycie są na wszelki wypadek dłuższe, przez co zostawiają pewien margines na błędy sklejającego. Najtrudniej było ukształtować burty na dziobie, ale przy pewnym wysiłku nawet mi się udało. Kartonowe wały śrub zastąpiłem drutem. Jedyne zastrzeżenia, jakie mam, to brak kluz na dziobie (sam dorabiałem) i nieco za duże białe pola na na pokładzie - trzeba retuszować je od wewnątrz, gdyż naklejana część zazwyczaj nie zakrywa ich całkowicie.
Ciąg dalszy relacji - mam nadzieję - już wkrótce.

--
"Build first, build fast, each one better than the last"

 
05-01-08 09:32  Odp: [relacja] HMS Onslow (Modelik)
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Model wygląda świetnie. Zwłaszcza dobrze dopasowane poszycie. Będę uważnie śledził relację - powodzenia!

Pozdrawiam Me 110

 
26-02-08 00:27  Odp: [relacja] HMS Onslow (Modelik)
Centurion 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

Zabudowywanie pokładu zacząłem dość nietypowo, bo od komina. Tenże komin
został nieco zmodyfikowany - kartonowy pomościk z tyłu (cz. 59t) zastąpiłem
drucianym, podobnie stelaż na szczycie komina (cz. 59n + o). Inną zmianą
było zamontowanie wręgi 59k nie na górnej krawędzi komina, ale ok. 1 cm niżej
(w tym celu w cz. 59j wyciąłem białe pole, a cz. 59m znacznie poszerzyłem).
Dzięki temu całość trochę bardziej przypomina rurę, a nie zamknięty od góry
cylinder.



Obecnie pracuję nad jedną z nadbudówkek śródokręcia - tą pod działko 40 mm.
Celem uplastycznienia, dorobiłem do drzwi rygle, zawiasy i klamki.



--
"Build first, build fast, each one better than the last"

 
26-02-08 06:45  Odp: [relacja] HMS Onslow (Modelik)
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ładnie i czysto , aż miło popatrzeć:-) tak trzymaj!
Pozdrawiam

 
26-02-08 08:41  Odp: [relacja] HMS Onslow (Modelik)
kari   

Bardzo, bardzo,... :-)
Łapy kotwicy odegnij na wysokości przegubu na zewnątrz i głębiej wsuń w kluzę jej trzon. Teraz kotwica (widoczna na fotce) "sterczy" trochę nienaturalnie :-)
Pozdrawiam.
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
26-02-08 09:58  Odp: [relacja] HMS Onslow (Modelik)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

WoW !

Wykonanie pierwsza klasa. Oglądam, oglądam.....

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
26-07-08 00:26  Odp: [relacja] HMS Onslow (Modelik)
Centurion 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
 

A oto kolejny odcinek ślimaczącej się relacji. W roli głównej niemal ukończona wyrzutnia torped - brakuje tylko jednego zbiornika tlenu.



Ponadto sz. widzowie mogą obejrzeć "budującego się" pom-poma. Działku brakuje jeszcze sporo do ukończenia, tym bardziej, że postanowiłem je skleić w wersji znacząco zmodyfikowanej (w porównaniu do wycinanki).



Śródokręcie wygląda obecnie jak poniżej - ani komin, ani pozostałe elementy nie są jeszcze przyklejone.



--
"Build first, build fast, each one better than the last"

 
26-07-08 01:52  Odp: [relacja] HMS Onslow (Modelik)
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Nawet nie wiesz jak się cieszę ,że odświeżyłeś temat - wiem teraz , jak zrobić naciągi przy kominie :) :) :)
Model wychodzi Ci wyśmienicie - i oby tak dalej !!! Co tam tempo - nie klei się modelu na czas , tylko jak najdokładniej . Pozwolisz ,ze kilka Twoich pomysłów skopiuję przy klejeniu swojego niszczyciela ? :P
Zdraviam - Frytek

--
___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024