FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 
05-01-08 15:20  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Raduss napisał:


>
> Oczywiście jest też plus sprzedaży artykułów modelarskich w
> kioskach, ich duża sieć w całym kraju, czyli szeroka dostępność
> (nawet w małych miasteczkach).
>
> --

I tu się mylisz. Spróbuj dogadać się z kioskarką ( bo tylko w jednym na ok. 10 kiosków pojawiają sie jakieś modele ) żeby zamówiła jakieś pismo inne niż rzucą jej z centrali. A jak tak dalej pójdzie ( znaczy sie już poszło bo WAK wycofał się Ruchu, Answer z Kolporterem sie nie dogaduje, itp ) z "modną" ostatnio wśród wydawców formą sprzedaży empikowej to u siebie w mieście ( ok. 20-tys. mieszkańców ) będę mógł kupić tylko MM-a, Kartonowy Arsenał i czasem jak rzucą Answera.
No ale cóż nie jestem pępkiem świata i nikt dla mnie nie będzie poszerzał zamiast zawężać dystrybucji swoich produktów.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
05-01-08 15:22  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wacek   

To w takim razie wpiszę tutaj propozycję pewnego rozwiązania, która już jakiś czas chodzi mi po głowie.
Proponuję stworzenie na Forum osobnego działu Zapowiedzi, na którym wpisywać mogliby się tylko wydawcy. Admin każdego z chętnych logowałby do tego działu, a zawartość zapowiedzi zależałaby od wydawcy umieszczającego tam wpis.
A my zwykli forumowicze obejżelibyśmy to i sobie skomentowali gdzieś w innym dziale.

--

 
05-01-08 15:35  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Ceva zapewne masz rację, że modeli nie ma w każdym kiosku, ale spójrzmy na to optymistycznie. Zgodnie z zasadą, że szklanka jest w połowie pełna, a niw w połowie pusta.
Lepiej ,że są w co dziesiątym kiosku, niż w żadnym. ;-)

--


 
05-01-08 15:36  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Jestem za:)

--

 
05-01-08 15:45  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Hook6   

 

Skoro mogli by tylko wydawcy to w zasadzie nie musi to być osobny dział. Już teraz każdy wątek opatrzony fiszką [Zapowiedź] po wybraniu w dziale głównym filtru Zapowiedzi da nam wynik w postaci wyłącznie zapowiedzi.
Może tylko tą wstawioną przez wydawcę po prostu zamknąc i już? W ten sposób będzie to czysta prezentacja owego modelu, a jej autor/wydawca będzie mógł bez przeszkód ją edytować i wprowadzać ewentualnie nowe informacje.
To można zrobić już od ręki. To tylko kwestia zgłoszenia do moderatorów potrzeby zamknięcia wątku.

 
05-01-08 21:17  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wacek   

Hook6: jak najbardzej (o takim mechaniźmie nie pomyślałem). Ale problemem może być „odfiltrowanie” zapowiedzi ogłasznych przez wydawców od informacji znalezionych w sieci przez innych forumowiczów.

 
05-01-08 22:52  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Paweł 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 7


 - 4

Kupiłem dzisiaj w kiosku model Airco DH. 9 tego wydawnictwa.Oczywiście w foliowej koszulce. Po jej przecięciu wydobycie egzemplarza ,,na powietrze ''nie było łatwe. Model kupiłem ponieważ znałem go już wcześniej . Podzielam głosy Kolegów co do grubości papieru i okładki itp. Wydawnictwo ma ciekawą tematykę. Myślę ,że wydawca choć w pewnym stopniu powinien uwzględnić na przyszłość wymienione tutaj uwagi.

--
Pt-47

 
05-01-08 23:00  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A który wydawca napisze że papier jest średniej jakości, że kolory sa przesunięte, czy że brakuje arkusza z wręgami. Bo chyba większość z nas sprawdza własnie to oglądając model w sklepie.

 
06-01-08 13:27  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Andreas napisał:

> A który wydawca napisze że papier jest średniej jakości, że
> kolory sa przesunięte, czy że brakuje arkusza z wręgami. Bo
> chyba większość z nas sprawdza własnie to oglądając model w
> sklepie.

Właśnie w tym rzecz, żeby obejrzeć na własne oczy a nie przez ekran komputera.
A poza tym jak sobie przypomnę wirtualną prezentację Iła-2 z Answera to wszystko wyglądało cacy do czasu zakupu i dokładniejszej analizy zawartości wycinanki. A potem tak wyraziłem jasno swoją opinię o modelu, że mój pies wył jeszcze później pół godziny po fakcie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024