FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
05-01-08 11:13  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Dombrek napisał:
> Poza tym Answer mógłby się postarać o trochę grubszą okładkę
> albo dodać jakąś tekturkę, tak jak robi to Fly Model. Bo sama
> folia nie uchroni modelu przed pogięciem.

Jedno drugiego nie wyklucza...
Z drugiej strony, answerowski karton jest chyba wyjątkowo podatny na pomięcie.

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-01-08 11:51  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Sturmovik napisał:

> Z drugiej strony, answerowski karton jest chyba wyjątkowo
> podatny na pomięcie.


Właśnie o to mi chodziło.

--

 
05-01-08 13:05  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Niesamowicie ciekawa rozmowa. ;-)
Jestem ciekawy czy wielu z was miałoby takie samo zdanie gdyby był sprzedawcą w kiosku.
Z całą pewnością pozwalałby na wielogodzinne przeglądanie ( czytanie ) prasówki, na "rozfoliowanie" innych periodyków , niech sobie ludzie poczytają , powyjmują np.płytki i inne dodatki itd.
Potem następuje liczenie miesięcznych zysków i : zysk=0 , mogą być nawet straty gdyż niektóre wydawnictwa nie życzą sobie wybrakowanych zwrotów.
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Dodam jednak, że jako modelarz rozumiem też i Was koledzy. Ja też nie chcę kupować kota w worku.
Próbne skany (fotki) arkuszy na stronie wydawcy to ciekawe rozwiązanie, ale co mają zrobić ci , co nie mają internetu ?

--


 
05-01-08 13:12  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wojciech Cięciwa   

Raduss, jeśli jest w środku "coś" - płytka, czy coś innego to można spokojnie to umieścić w kopercie i przykleić na specjalnie do tego przygotowanej stronie.
Tak robią np. czasopisma komputerowe.
A niemożność obejrzenia modelu przed zakupem skutecznie studzi chęć jego posiadania.

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-01-08 13:19  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Sas naprawdę myślisz, że dla "specjalisty" przyklejona płytka jest przeszkodą ? ;-) Ale to jest inny temat niż tego wątku.

--


 
05-01-08 13:53  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

...a gdyby próbki arkuszy przedstawić (wyrywki 1:1, inne w pomniejszeniu) na ostatniej stronie okładki?

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-01-08 14:04  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Raduss ale Ty mówisz o różnych dodatkach typu płyty CD i tego typu inne. To ma się rozumieć że musi być w folii aby ktoś nie ukradł albo nie zgubiło się gdzieś przypadkiem. Ale swego czasu ANSWER miał koszulki otwierane z góry i były w środku wręgi cięte laserowo i jakoś takie pakowanie nie przeszkadzało wydawcy. A mógł ktos ukraść zwyczajnie te wręgi. A tu jeżeli nie ma dodatku to czy można by było stosować te folie otwierane? Skoro już muszą być. A czasem słyszy się, że można otworzyć ale pod warunkiem że kupię... A jeszcze jedno ;) Ten zysk pod koniec miesiąca =0 to sie zgadza bo jak się naczytam gazet to po co mam je kupywać?To akurat logiczne, ale modelu jednak się nie naczytam. Muszę go kupić żeby skleić.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-01-08 14:04  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Ale jest jeden myk - zafoliowane pisma specjalistyczne (np. komputerowe) które dołączają coś do egzemplarza wywalają na okładkę maksimum informacji tego co w środku - tytuły artykułów i nazwy oprogramowania na płycie.

Answer jak chce być fair w stosunku do klienta to powinien w takim razie prezentować na okładce zdjęcie sklejonego modelu zamiast wizji artystycznej a na ostatniej stronie pokazać jakieś próbki rysunków instruktażowych i arkuszy.

To jest minimum przyzwoitości bo wiadomo że lepiej jednak zobaczyć jakość druku, papieru itd. przed zakupem m o d e l u katonowego.

Ogólnie jestem za jak najszerszą prezentacją on-line - zdjęciową i graficzną a nie opisową .
Pod tym względem nie tylko Answer daje ciała. Ale to już też wybiega poza temat pakowania.

Pozdrowienia
R

(ups, Sturmovik - pisałem jak napisałeś to co napisałeś ;D jest to jakieś częściowe rozwiązanie właśnie, ale tylko częściowe)

Poprawiono feara ;)
--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (05-01-08 14:19)

 
05-01-08 14:08  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Rylec, wybacz: fair, a nie fear. Czy wydawcy się boją klientów, to ciut inna sprawa ;-)

--
Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

 
05-01-08 14:40  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Matrix OST , i tu doszliśmy do tematu sprzedaży modeli w punktach prasowych.
Dla sprzedawcy kiosku, model to taki sam towar jak "Rzepa" , CDAction czy dezodorant.
Zapewne inaczej jesteśmy traktowani w specjalistycznych sklepach modelarskich, tam sprzedawca ZAZWYCZAJ rozumie , że coś trzeba zobaczyć.

Oczywiście jest też plus sprzedaży artykułów modelarskich w kioskach, ich duża sieć w całym kraju, czyli szeroka dostępność (nawet w małych miasteczkach).

--


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024