FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 
05-01-08 01:24  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Koszulka stosowana przez ANSWER jest dosyć ciasna, co skutkuje niezłą gimnastyką przy wyciąganiu modelu z opakowania, która z reguły prowadzi do uszkodzenia arkuszy.
Gdybyśmy mieli do dyspozycji „JAZDĘ TESTOWĄ” i przeciętny klient dotykałby tylko tego egzemplarza, to miałoby to sens. Niestety z moich obserwacji wynika, że jeżeli jakiś model poleży trochę w sklepie to niezależnie czy jest zapakowany, czy nie, czy ma sztywną okładkę, czy jest formatu A4, czy co tam jeszcze, to i tak wszystkie jego egzemplarze są obmacane i w większym lub mniejszym stopniu uszkodzone...

Pozostaje mieć nadzieje, że kiedyś doczekamy sytuacji, że interesujący nas model będziemy mogli zobaczyć w całości np. na stronie wydawcy, czy sklepu. I nikomu nie przyjdzie do głowy, żeby go ściągnąć, wydrukować i skleić, bo po co męczyć się drukowaniem, skoro można go po prostu kupić. Wiem, że to nierealne, ale tego właśnie sobie i Wam życzę, jeśli nie w tym, to w którymś z następnych Nowych Roków :-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
05-01-08 01:33  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Wojciech Cięciwa   

Ależ jak najbardziej realne ...
Wystarczy dawać na stronie wersje w postaci PDF-a z rozdzielczością 72DPI (punkty na cal)
Można zobaczyć, nawet ściągnąć ale sklejać już się nie opłaci - zbyt "postrzępiony" będzie model.
Ale do tego trzeba troszkę przemyśleć strategię marketingową i zastanowić się, czy robimy duży zysk jednostkowy na małej ilości egzemplarzy, czy też może mały zysk jednostkowy, ale za to na znacznie większej ilości modeli

--
Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
05-01-08 02:11  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Tuco 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Sas, zgadza się, tylko czy obraz w 72 dpi przekona mnie do zakupu bardzo zdetalizowanego modelu? A takich jest przecież coraz więcej.
Poza tym nie o to chodzi, żeby jakość pliku nie pozwalała na sklejanie ale, żeby sklejacz miał zakodowane w głowie, że jak model ściągnie i wydrukuje, to okradnie wydawcę (projektanta), który w ten sposób może nie uzyskać środków na wydanie następnego modelu.
W temacie strategii marketingowych się nie wypowiadam, gdyż zielonego pojęcia o tym nie mam ;-)

--
Pozdrawiam!
Tuco

 
05-01-08 02:36  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Krótko - kupowanie kota w (szczelnie zamkniętym) worku mnie wkurza ;]

"kupowanie kota w worku" funkcjonuje w wielu językach europejskich i wszędzie oznacza to samo: zakupy czynione bez wcześniejszego oglądania towaru...."

Pozdrowienia
R

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
05-01-08 05:29  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

A w Zabrzu jest taki mały salonik... Można sobie pooglądać prasę i Answera i inne...
Ale jesli się ogląda zbyt długo można narazić się na "jazdę testową" od pani ekspedientki, za zbyt długie grzebanie w czasopismach i nie kupowanie.Że to niby jest kiosk a nie czytelnia i takie tam. Tak więc nieraz nie tylko folia przeszkadza w zapoznaniu się z modelem... Pozdrawiam wszystkie narwane ekspedientki.

--

 
05-01-08 05:52  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
zielasz   

Panowie. Nie macie już na co narzekać? To o czym sie tu rozpisujecie to błahostka :) Prawdziwe problemy wychodzą gdy sie kupuje wysyłkowo. Gdy na przykład dostajesz nie to co zamówiłeś, zamówiłeś coś, co wyglądało inaczej na zdjęciu, niż w rzeczywistości... i tym podobne wypadki (szczególnie w jakimś od dawna znanym MPG* )
Pozdrawiam :)
* skrót nie oznacza nic, ma tylko zastąpić inny skrót :))))

 
05-01-08 08:32  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Sturmovik 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Grupa: WLKP

Istotnie, kupowanie modelu bez możliwości sprawdzenia, co w środku, dla mnie od biedy uchodzi wtedy, gdy temat jest unikalny, a cena niewygórowana.
A swoją drogą, najlepiej z tego, co widzę, oprócz nowszych WAK-ów "trzymają się" na półkach modele Fly'a. Arkusz solidnej tektury służący za 'plecki' i porządnie sklejony grzbiet robi swoje, a kupujący otrzymuje przy okazji porcję tektury niejednokrotnie (zwłaszcza przy samolotach) wystarczającą do podklejenia wymagających tego elementów.

Co zaś do pomysłu Sasa - to się da zrobić: jeśli przedstawić arkusze np. wielkości 1024x768 pix, ale nie we wstawionych plikach graficznych, tylko np. w przeglądarce Flash, z której nie da się wyekstrahować poszczególnych obrazów inaczej, jak zrzutem ekranu (chyba że się mylę...) - to taki zrzut siłą rzeczy będzie miał rozdzielczość rzędu 100 ppi, więc do wydruku trochę mało, a do zapoznania się na ekranie wystarczy. Ale to już raczej sprawa na oddzielny wątek.

--

Adam - ffulmar2@gmail.com ==== Skype: adams-1970 ==== GG: 2629637 <--- uprzedź mailowo, nie przyjmuję wiad. od nieznajomych
Ostatni skończony: dorożka Hansom'a z fragmentem Baker Street (CSSH, 1:24)
Obecnie na warsztacie: PZL M-18 Dromader (GPM) i inne

Post zmieniony (05-01-08 09:21)

 
05-01-08 10:13  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Pomysł z prezentacją arkuszy na stronie wydawnictwa jest dobry. Aby był bezpieczny można przecież zaprezentować 1 arkusz w pełnej rozdzielczości a nie cały numer.

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
05-01-08 10:52  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Albo poprostu zrobić zdjęcia kilku arkuszy w mniejszym rozmiarze. Aby tylko mieć pogląda jak model się prezentuje.

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 
05-01-08 11:02  Odp: [Pytanie] Sprzedaż zapakowanych modeli
Dombeer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 3


 - 1

Ja osobiście jestem za sprzedażą modeli w foliowych opakowaniach szczególnie tych w salonach prasowych, nie raz widziałem jak osoby raczej nie zainteresowane modelarstwem je przeglądają, woła to o pomstę do nieba. Karton jest często mocno pogięty, popaćkany że model nie nadaje sie do sklejenia.

Poza tym Answer mógłby się postarać o trochę grubszą okładkę albo dodać jakąś tekturkę, tak jak robi to Fly Model. Bo sama folia nie uchroni modelu przed pogięciem.

--

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 4Strony:  <-  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024