FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
09-01-08 15:55  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Me 110 zdecydowanie wstawiaj zdjęcia z lampą bo bez niej zdjęcia ci wychodzą zamazane. Co do retuszu.Czym retuszujesz?. Spróbuj krawędzie części którą wyciąłeś wyretuszować przed jej sklejeniem i oczywiście skleić tą część kiedy farbka wyschnie.
Nie zawsze ma się czas na klejenie (ci starsi też:). Uzupełniać swoją relację można co jakiś czas. Nie musisz się tłumaczyć z braków postępów przy modelu każdego dnia.Jak coś skleisz po jakimś czasie i uznasz ,że warto się tym pochwalić to wstawisz ,a jak relacja trochę spadnie to się jeszcze nic nie stanie.
Co do nożyka to kupuj AK-3 na pewno ci to pomoże i nie polecaj wiertarki do tego typu operacji. Cierpliwym i wcale tak nie męczącym dzięcioleniem też można uzyskać dobre efekty.Pracuj powoli i starannie nie musisz już mieć sklejonego modelu i czuć przymus wstawienia czegoś do relacji. Pamiętaj ,że można nad jakimś drobnym elementem pracować nawet kilka dni.Jeszcze raz powoli i klej,a dokładność i wprawa przyjdą z czasem.
Z tego co widzę to dobrze ci idzie tylko ten retusz popraw .A no właśnie jeśli chodzi o pędzelek to ja osobiście nie preferuję jakiejś firmy , ale staram się kupować w modelarskim pędzelki 00 . Aktualnie mam Humbrola.

Życzę ci powodzenia i zajmij się na razie nauką , a potem spokojnie w czasie ferii sobie pokleisz:).

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
09-01-08 17:29  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak też właśnie zauważyłem, że z lampą lepsze - ale lepiej się upewnić czy aby to zbyt narcyzmem nie tchnie, że zwracam uwagę na swą li i jedynie osobę.
Wierzę, że można uzyskać dobre (ba, świetne) efekty, ale szkoda mi modelu na moje niedociągnięcia...:)
Retusz jest rzeczywiście tragiczny - poprawić to zaczy dobrać lepszy kolor i to wszystko zamalować tak?
A i teraz retuszuję już wszyściutkie elementy przed sklejeniem - diablo wygodniejsze.
Jakość mimo wszystko ma tu trochę do rzeczy - liche pędzelki szybko się "rozczapierzają", traci się przy tym tak cenną precyzję, której mi jeszcze samemu bardzo brakuje.
Na ferie czekam z niecierpliwością, byleby mieć to już za sobą...:)

Pozdrawiam, Me 110

 
09-01-08 17:40  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Poprawić to znaczy spróbować retuszować krawędzie danej części po wycięciu i starać się to robić powoli i delikatnie tylko bokiem pędzelka dotykać tych krawędzi. Od razu nie będzie takich dobrych efektów widać. Tego też trzeba się nauczyć.Poprawić znaczy cierpliwie kleić , retuszować aż będzie już dobrze wychodzić i ty będziesz z efektu też zadowolony . Nie zalecam ci teraz malowania wszystkiego bo i na to kiedyś przyjdzie czas i tego też trzeba sie nauczyć.
Klej i pracuj w miarę możliwości , a efekty przyjdą z czasem.

Pozdrawiam.

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
09-01-08 18:14  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki - tak też teraz starałem się robić.

Pozdrawia, Me 110



Post zmieniony (10-01-08 20:04)

 
10-01-08 20:05  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 110 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

W międzyczasie - czyt. na lekcjach - poczytuję sobie "II wojnę światową" Winstonka Speca Churchilla i mimo, że samego obywatela niezbyt lubię, to samo dzieło jest przytłaczające - polecam.

Pozdrawiam, Me 110

 
17-01-08 21:51  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 109   

Miałem problemy z hasłem dlatego musiałem się zarejestrować po raz drugi.
Wczoraj przyszła dostawa materiałów i narzędzi - w m-dzy czasie lepię sobie rosyjską tankietkę T-17.
Przyjemny modelik mimo małego błędu ze szkieletem - niedługo wrzucę zdjęcia.

Pozdrawiam - duchem wciąż - Me 110

 
19-01-08 14:53  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Me 109   

No tak... Wystrzałowa sprawa z tą tetką 17 - nowe wydanie a o mało do pieca bym nie wrzucił.... TRAGEDIA....
Parszywe spasowanie elementów szkieletu a i poszycia również. Wykańczający.
Dla ochłonięcia skleiłem sobie szkielet do BT-2. I już mi lepiej :) Pod wieczór wrzucę zdjęcia.

Pozdrawiam, Me 110

 
30-11-08 17:03  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

I'm back ;) Po dłuuugaśnej przerwie i zmianie nick'u. Niestety w sprawie ZU 23-2 nic nie drgnęło, ale pozwolę sobie wrzucić kilka fotek T-27 lepionego dla odprężenia. Nie kleiłem w ogóle kilka miesięcy toteż nie nabrałem doświadczenia. Nie mniej zapraszam do komentowania. Przede wszystkim co źle, co lepiej inaczej i takie tam, bo to najcenniejsze, co można wynieść z forum ;)







A tu wydziergany pierwszy pasek na gąski :)


Pozdrawiam, Me 110



Post zmieniony (30-11-08 17:04)

 
02-12-08 19:56  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Barbarossa 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzisiaj przykleiłem drugi błotnik, osłonę z przodu i dwa wąskie elementy przykadłubowe (nie mam pojęcia co to) ;)
Poniżej zdjęcia:






A tu mały problem z gąsiennicą - nie bardzo pokrywa się z kołem zębatym - czy macie może jakieś sposoby na naprawienie tej sytuacji?


Pozdrawiam, Me 110

 
02-12-08 21:57  Odp: [Relacja] ZU 23-2
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Odciąć zeby i dokleić je tak żeby pasowały - temat przerabiałem osobiście (wredna robota ;) )

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024