FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-01-08 17:13  [relacja/galeria]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

W ramach wystawy-projektu grupowego planowanego przez ŁSM w Łodzi na Noc Muzeów 17.05 w Muzeum Tradycji Niepodległościowych postanowiłem swoją skromną kolekcję "szmatolotów" uzupełnić o kolejny model...

a że kiedyś kupując zestaw tychże od Maćka Herbuta we Wschowej obiecałem mu relację choćby z budowy jednego to tym samym obietnicę realizuję....

Mam ochotę po prostu skleić sobie model - bez wnikania zbytnio w jego uszczególowienie, bez zrażania nikogo wielkością, skalą czy jakimiś innymi parametrami - ot po prostu - wytnij i sklej to co jest w środku. Jedyne co wykorzystam to zestaw laserowych wypalanek z Answera..

Model to Model Art nr III/2006, sama Jenny to amerykański samolot szkolny z 1916 r, więcej informacji o samolocie jak kto jest zainteresowany, to może skorzystać z wujka "google"

Na początku powycinałem co nieco ;-)



Przygotowałem sobie kabinę do sklejania i troszkę ją już zmontowałem.
Jak widać jest prościutka i sympatyczna do sklejania.



Niestety, nie jest dokładnie zaznaczone miejsce jej wklejenia, ale myślę że z tym można sobie poradzić. Nie byłem w stanie zidentyfikować przeznaczenia szaro-białych części leżących z boku, zakładam że mają to być pasy, ale chyba z nich zrezygnuję.




I tak wygląda wsio przed zmontowaniem w całość - przed kabiną widać pasek odcięty od pierwszej wręgi celem spasowania szkieletu z kadłubem. Jak widać - mimo braku zaznaczonego miejsca wklejenia kabiny można było sobie z tym poradzić.



--

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (24-04-08 17:47)

 
03-01-08 20:34  Odp: [relacja]Curstiss JN-4 Jenny
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Tak Grzesiu - to sa pasy bezeceństwa ;) Sam się nad tym też zastanawiałem, ale Staś mi podpowiedział - wszak popełnił ten model. A tak przy okazji to w sieci jest trochę zdjęć oryginału lub jego wiernej repliki (skleroza straszna rzecz) więc z czystej ciekawości porównaj sobie wnętrze kabiny.
Model sympatyczny i dobrze się klei, tak dobrze, ze śmiało możesz pokusić się o odcięcie wszelakich lotek. Co prawda dźwigary górnego płata laserowo cięte są ciut za długie (podejżewam, że te w modelu też) ale to tylko kwestia wykorzystania nożyczek ;-) Po coś w końcu są :D

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
03-01-08 23:42  Odp: [relacja]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

Tak myślałem - jednak nie wiem czy je robić z wycinanki, czy robić od nowa ...
A może w ogóle je sobie darować ;-) :D?
Zjęcia jakieś znalazłem, zdaje się że nawet tego egzemplarza na który zapatrzył się nasz Staś :)
a tu np. widok na kabinę jakiejś Jenny:




stąd te pasy!!

--

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

Post zmieniony (03-01-08 23:43)

 
04-01-08 12:10  Odp: [relacja]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ale fajnie!
Nie wiem,czy pamiętasz jak kiedyś Cię męczyłem o lekcje robienia naciągów w druciakach...
Nalegam na przedstawienie tej czynności ( przy okazji tego modelu) krok po kroku...
Począwszy już od pozyskiwania materiału na naciągi ;-)

Mam Cię...! ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-01-08 13:13  Odp: [relacja]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 16


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 32


 - 4

Dołączam się do gapiących, bo kto wie może kiedyś popełnię jakiegoś druciaka, żyłkę na naciągi już kupiłem :-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-01-08 14:11  Odp: [relacja]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

nie wiem czy uda mi się te naciągi zrobić - mogę nie dostać materiału :D ;-)

cd. prac nad modelem - udało mi się popełnić silnik
Stach zaprojektował go dość efektownie, zwłaszcza w tej części którą będzie widać na zewnatrz - czy cylindrach...
Do wyboru jest zrobienie rur wydechowych długich - wg szablonu z drutu, ew. krótkich z kartonu.
Na zdjęciach widać mój wybór, dół silnika może nie jest najstaranniej sklejony ale po 1. tego nie będzie widać, po 2. sklejanie po nocy nie służy dokładności :)



--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
04-01-08 19:28  Odp: [relacja]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


No pięknie Grzesiu pięknie.
Czekam z niecierpliwością na dalszą część relacji

 
24-04-08 17:46  Odp: [relacja]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

relacja "wisi" a model już stoi.. :)

kończę zatem co zacząłem... ;-)

wykonanie kadłuba i pasowanie do niego silnika
kłopotliwe jest dobre dopasowanie silnika -muszą lekko wystawać cylindry i rury wydechowe - zdecydowałem się na wersję krótką





wręgi przy kabinie pilota są za wysokie o ok. 1 mm - nalezy je przyciąć aby spasować z poszyciem



i tak to wyszło (kadłub)



następny etap to skrzydła - dźwigary w górnym płacie są za długie o ok. 1 cm - nalezy przyciąć (ale nie sprawia to kłopotu :D )
skrzydła mocowane na bagnety z drutu stalowego 1 mm, chyba od popychaczy do fruwaków (zakup w ModelFanie) - podstawowa zaleta - są proste



kolejne etapy montażu
(małe puzzle) ;-)





no i prawie koniec :D



i mała galeria





--
____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
24-04-08 20:29  Odp: [relacja/galeria]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No i brawka ;-) !!
Pięknie Ci wychodzą te druciaki!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
24-04-08 20:58  Odp: [relacja/galeria]Curtiss JN-4 Jenny 1:33
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

Pięknie. szczególnie pogratulować tej drutologi bo tam musiało roboty być:). Naprawdę miły widok dla oka.

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024