FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 
01-01-08 20:24  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Panowie! sprawa jest prosta... pojazd który kol. Kłosek zaprojektował był pomalowany 2 (dwoma! ) kolorami.
I pytanie za 100 pkt. : Które zdjęcie dowodzi trójbarwnego kamuflażu na TKW ??? bo przejrzałem wszystkie znane mi zdjęcia tych pojazdów i nic takiego nie zauważyłem....
A może ktoś posiada zdjęcia prototypów 4,5 i 6 ? które teoretycznie mogły by mieć trójbarwny kamuflaż tylko jaki? "japoński? czy może Wz.36?
Prosiłbym jednocześnie nie pisać bzdur o regulaminie, gdyż odnosił się on do pojazdów będących na stanie WP a nie prototypów dopiero co testowanych.....
Przykład? TKS , prototyp z CKM wz 30 - pomalowany całkowicie na kolor szaropiaskowy z oliwkowozielonymi paroma częściami.... coś było o tym w regulaminie?
Nie prowadzajcie zatem zamieszania i kolegi w błąd
Pozdrawiam serdecznie
Jaroslav

--
GG 6801515

 
01-01-08 21:21  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Jaroslav- zdjęcia są stare i trudno jednoznacznie powiedzieć, czy są tam 2 czy 3 kolory. A skoro w/g Ciebie są tam dwa kolory, no to pojawia się kolejne pytanie za 100 pkt: jakie to były kolory kamuflażu- piaskowo-zielony, piaskowo-brązowy, a może brązowo-zielony?

--

 
01-01-08 21:30  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

PiterATS na 99,9% jest jak to napisałeś"piaskowo-zielony"

--
GG 6801515

 
01-01-08 21:48  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
mario1970   

Kolego Jaroslavie.

Nic nie jest proste, a zwłaszcza analiza zdjęć mających kilkadziesiąt lat , robionych w diametralnie różnych warunkach ( pora roku, pora dnia ) do tego bardzo często retuszowanych , albo pozbawionych tła , które uniemożliwia przyjęcie jakiś punktów odniesienia do porównań .I wtedy z pomocą idą regulaminy . A kolega PiterATS zaproponował Kłoskowi wariant najbardziej prawdopodobny i dlatego był to wariant 3 kolorowy. Weź na przykład kolory z modelu 10 TP i co w twojej ocenie dobre są ?


P.S. A tak na marginesie to zerknij na mój lekki offtopic dotyczący Pantery - czyli czołgu znanego z wielu fotografii - bo ja dalej mam wątpliwości )

--



 
01-01-08 21:53  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

1.Skąd posiadasz informację o dwóch kolorach ?

2. Biorąc pod uwagę takie sprawy jak naświetlenie, niedoświetlenie, półcienie i inne elementy które mogą gmatwać zagadnienie to jednak patrząc na te dwa różnie ukazujące pojazd zdjęcia widzę trzy półtony koloru szarego.

Szczególnie dobrze to widać na tej belce czy też szynie w układzie jezdnym.
Jadąc od lewej - szary (zieleń?), ciemny szary (sepia?), jasny szary (szary piasek?).
Co ciekawe, ta ciemna szarość na belce idzie dalej w górę, a więc... (?)

http://www.odkrywca.pl/forum_pics/picsforum17/tkw_copy.jpg
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c61ead746326e63.html

Przyznam że oba te zdjęcia mnie przekonują raczej do wersji trójkolorowego kamuflażu ale nie upieram się twardo że tak jest nie znając odpowiedzi na moje pytanie (1)

A może inaczej, nie są one twardym dla mnie dowodem dla opcji - dwa kolory.

Pozdrowienia
R

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (01-01-08 22:18)

 
01-01-08 23:49  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

I ten tego, taka symulacja na szybko - głowy sobie nie dam odrąbać za tą koncepcję ;)

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

--
coś się kończy, coś się zaczyna

 
02-01-08 00:23  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Całkiem fajna wizja Ci wyszła ;)jednak ten brąz moim zdaniem nijak się ma do zdjęcia.....

--
GG 6801515

 
02-01-08 00:28  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

Szyna ;)

[URL=www.fotosik.pl][/URL]


Jak od niej zacząłem patrzeć to zaczął mi się jawić ten brąz bez problemu, na szynie jednak jest to najbardziej widoczne.

Ogólnie PAX ;) Ja widzę tego maluszka tak czy siak w jednolitej barwie (jak bym miał kiedyś okazję go budować i malować)

Hmm, zdjęcie które zaprezentował Ceva też jest interesujące, jakoś je przegapiłem w tej analizie, to też nie jest twardy dowód na dwie barwy ;p

Pozdrowienia
R

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (02-01-08 01:35)

 
02-01-08 11:33  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Osz cholera, Rylec aż mnie zatkało! :)
Ale dalej widzę że zdania są podzielone:)

PiterATS, powołujesz sie na instrukcje malowania a w czasie powstania prototypów TKW stosowano kamuflaż "japoński" więc to że prototypy zostały pomalowane tak a nie inaczej też można uznać za ciekawostkę. Ale jak już zostało powiedziane to tylko Prototypy i nigdy nie weszły do służby.

Myślę że dalsze kontynuowanie wątku nie ma sensu, bo zdania ciągle będą różne.
Nikt także nie protestuje przeciwko jednolitemu kolorowi, wiec podejrzewam że taki kolor jednak będzie i myślę że takie rozwiązanie też będzie ok.

Zamiast gadać trzeba zacząć robić! :)
Dziękuje wszystkim za zainteresowanie.
Pozdrawiam, Kłosek.

 
03-01-08 03:16  Odp: [Relacja]Projekt własny: TKW-końcówka budowy
Rylec 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 5

"Zamiast gadać trzeba zacząć robić! :) "

I to jest konstruktywne podejście do tematu Panie Kłosek ;)

A ja jeszcze pokażę eksperyment który dość dobrze ukazuje jak powikłany jest temat czarno-białych zdjęć i ich analizy.

Tym razem nałożyłem "grubsze" warstwy koloru:

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

Następnie nasycenie kolorowego obrazka skosiłem do zera by osiągnąć efekt pełnej szarości:

[URL=www.fotosik.pl][/URL]

To proste doświadczenie daje trochę do myślenia ;)
Jeśli nie ma wiarygodnych źródeł (bo w końcu nie wiem czy są) na temat malowania TKW w wersji- dwa kolory, to ja obstaję przy - trzy kolory , a jeszcze lepiej - jeden ;)

Pozdrowienia
R

--

coś się kończy, coś się zaczyna

Post zmieniony (03-01-08 04:05)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 3Strony:  <=  <-  1  2  3 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024