FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
02-01-08 18:16  Samolot Kukułka
Solbus 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam!
Mam takie pytanie, czy nie znają państwo może jakiegokolwiek wydawnictwa które wydało ten piękny samolot skonstruowany przez pana Pieniążka? Bardzo mi się on spodobał i poszukuję modelu do sklejenia. Skala jest mi obojętna. Może podjął by się ktoś zaprojektowania, chocby najprostrzego modelu tego samolotu? Dokumentację nie probmel zdobyc, ponieważ samolot obecnie spoczywa w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie. Byłbym bardzo wdzięczny, oczywiście pieniądze nie grają roli, lecz w miarę rozsądku. Proszę o odpowiedź i pozdrawiam państwa!

PS: Tu artykuł o samolocie:http://pl.wikipedia.org/wiki/Kuku%C5%82ka_%28samolot%29

--
Mój domowy warsztat:
Polonez Poltruck - prace zawieszone
Jelcz M11 - 5%

 
02-01-08 20:00  Odp: Samolot Kukułka
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Hmmm...
Temat faktycznie ciekawy!
Tylko nie jestem pewien , czy istnieje dokładna dokumentacja rysunkowa tego samolociku...
Jak sie orientuję , to powstawał w mieszkaniu w bloku metodą niemalże "fokkerowską" ( rysowanie kolejnych elementów kredą na podłodze i przygotowywaniu ich w pojedynczych, pasowanych egzemplarzach...)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
02-01-08 20:03  Odp: Samolot Kukułka
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Część jego elementów pozyskano z szybowca foka z tego co pamiętam. Modelu kukułki jak do tej pory nikt niestety nie opracował.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
02-01-08 22:31  Odp: Samolot Kukułka
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam!!


NO niestety tego samolociku nikt nie wydał..Samolot znajduje sie aktualnie w Muzeum Lotnictwa w Krakowie..

Mariusz z tą metodą fokkerowską i podłogą to troszkę naciągana teoria. p.Piniązek wiedział dobrze co robi ,jest specjalistą w dziedzinie lotnictwa i takiej amatorki z kredą nie popełnił:))) ale fakt faktem samolocik sklecony z kawałków szybowców..a jak samolot to można by zrobić model tego samolotu tą samą metodą co oryginał z modeli szybowców + maska i silniczek od pipiera cub i bedzie model :)))


POzdrawiam

 
02-01-08 23:14  Odp: Samolot Kukułka
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Chodziło mi o sam fakt , że prawdopodobnie nie opracowano przed budową samolotu dokumentacji technicznej-rysunkowej.
Rysowanie kredą przypisuję jedynie Fokkerowi... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-01-08 10:46  Odp: Samolot Kukułka
buzz 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Witam!


A tu sie z Tobą zgodze..Ogólnie samolocik był skaładany z cześci już gotowych w większości więc raczej dokumentacji nie ma..a bardziej przypisywałbym mu coś w stylu improwizacji:)


POZDRAWIAM

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024