FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14 
25-11-07 12:30  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

szkoda, szkoda wielka szkoda, że dzieje się tak jak się dzieje, gdy sobie pomyślę jakby mógł wyglądać MM ... dopracowanie szaty graficznej, profesjonalne podejście do projektów ... hmm. To z pewnością ta pozycja byłaby wspaniałą wizytówką polskiego modelarstwa kartonowego. Przecież jak jest dotowane z naszych "dudków" to można by tam umieszczać dodatkowo mini porady modelarskie dla początkujących, tyle rzeczy można by tam dopracować, ilu ludzi-pasjonatów chętnie by się tego podjęło a tu mamy podejście "a jakoś to będzie" może dla innych nie związanych z modelarstwem temat jest błachy, ale my zainteresowani możemy mieć jakiś minimalny wpływ, może napisać coś gdzieś "wyżej", póki co udanej niedzieli.

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
04-12-07 11:54  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Passer Montanus   

Kupiłem sobie " Małego Modelarza " z samolotem A-10 Thunderbolt i jestem bardzo zadowolony ,ponieważ wybrałem z 38 egzemplarzy 1 egzemplarz bez przetarć kolorów .Teraz będę szukał drugiego "MM -a" ,ponieważ mam takie plany ,aby ten model skleić z 2 egzemplarzy i wykonać w nim pewne zmiany waloryzacyjne . Będzie to mój pierwszy sklejony model z " MM -a " od 26 lat .Ostatnim modelem który skleiłem z tego wydawnictwa był Nr 3/ 1981 - monitor rzeczny " Żelaźniakow " .
Model mimo swoich wad - trudność z zakupem egzemplarzy bez przetarć, schodkowe łączenia linii na części elementów , zbyt rozmyte przejścia kamuflażu oraz dziwne łączenia kolorów ,brak wiekszej ilości podwieszeń , brak wszystkich napisów oraz brak nitowania na elementach poszycia i może jeszcze jakiś innych uchybień - będzie się nawet w standardzie prezentował okazale . Największą zaletą tego opracowania jest CENA - pokażcie mi inny model współcześnie wydany ,który będzie miał 13 ( trzynaście ) arkuszy A4 i będzie kosztował - 12 PLN !!!!!
Błagam tylko nie piszcie ,że inne droższe opracowania są lepiej opracowane bo w sporej ich ilości tak nie jest .
Relacji chyba nie będzie ,postępy w sklejaniu będę starał się pokazywać na ŁSM .Bardzo by było ciekawie aby ,np jakiś forumowicz rozpoczął relację na forum ( ale taką w wersji ślimaczej - powolnej ,abym mógł nadąrzyć ze sklejaniem ) w celu konsultacji ewentualnych błedów sklejającego i opracowania . Postaram się zdobyć materialy pomocne do waloryzacji tego modelu . Wszystkie zmiany jakie wykonam postaram się rozrysować i opisać tak aby można je było wykorzystać .
Model SCUDA -B ,oczywiście będzie sklejany w póżniejszym czasie ,gdy skompletuję serwis zdjęciowy - mam zamiar skleić go już z poprawionymi blędami i również z rozrysowaniem i opisem zmian .

 
04-12-07 13:26  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Don Sebo Maffion   

Również nabyłem. Bez przetarć w kolorach.
Cena tegoż modelu, jak Passer Montanus słusznie zauważył, jest wg. mnie niska w stosunku do tego, co wydanie to oferuje.
Wiadomo, co człowiek, to opinia. Model zapowiada się smakowicie... ale jeszcze zniszczę najpierw kilka arkuszy kartonu i tektury zanim zacznę:D

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
04-12-07 16:11  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Kłosek 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 9


 - 11

Ja nabyłem MMa a Empiku w Gdańsku.
Kupiłem 3 egzemplarz który przejrzałem, model posiada kilka ledwie widocznych przetarć, ale to w niczym nie przeszkadza. Może pośród tych wszystkich modeli, które tam były dałoby sie wybrać idealny, ale mi zwyczajnie nie chciało sie ich wszystkich przeglądać.
Model zapowiada sie ciekawie, choć niestety nie jest pozbawiony drobnych wad, ale rozpisywać sie nie będę gdyż wszystko zostało już na ten temat chyba napisane:)
Może kiedyś relacja będzie...
Pozdrawiam

 
04-12-07 16:46  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
msegen 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 5
 

Wreszcie , ja też go mam tylko muszę go znaleźć bo Mama mi kupiła na 6 grudnia ( bo wcześniej mi go nie da : / )

--
http://www.airfixdogfighter.ok1.pl/

 
04-12-07 19:11  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Passer Montanus napisał:

> pokażcie mi inny model współcześnie wydany
> ,który będzie miał 13 ( trzynaście ) arkuszy A4 i
> będzie kosztował - 12 PLN !!!!!

Klik Co prawda nie 13, a tylko 12 arkuszy i też z drobnymi niedoróbkami, ale za to kosztuje tylko 6 PLN ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
04-12-07 21:28  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 4
Galerie - 13


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 35


 - 4

Qrchak napisał:

> Passer Montanus napisał:
>
> > pokażcie mi inny model współcześnie wydany
> > ,który będzie miał 13 ( trzynaście ) arkuszy A4 i
> > będzie kosztował - 12 PLN !!!!!
>
>
> Klik Co prawda nie 13, a tylko 12 arkuszy i też z
> drobnymi niedoróbkami, ale za to kosztuje tylko 6 PLN ;o)
>
> --
Jakby w MM-a państwo pompowało taką kasę jak w to Muzeum Rzezi Warszawskiej to Thunderbolt kosztowałby ze 4 zł.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-12-07 21:49  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Państwo pompowało i nadal pompuje w MMa 50 lat, ale myślę że nie jest to istotne dla meritum sprawy kto w kogo pompuje, ile i dlaczego ;o)

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
26-12-07 23:35  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
Przemek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5
Galerie - 2


 - 9

Jak zwykle nowy numer MM przyciaga rzesze modelarzy:)

Opinie jak zwykle rózne:)

A co do kwadratowych kólek to mozna potem model potawic na pochylni i sie nie przejmować ze sie sunie a efekt bedzie zwlaszcza ze malowanie oryginalne:)

--
Modelarze wszystkich krajów,łączcie się!!!

 
31-12-07 20:27  Odp: [Nowość] MM A-10 Thunderbolt II od dziś w kioskach
HARM   

Jeśli dobrze pamiętam przeglądając monografię to US-Army testowała takie malowanie ale nie sprawdziło się i pozostali przy innych

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 14 z 14Strony:  <=  <-  10  11  12  13  14 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024