FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 
02-03-06 00:32  Re: [relacja] Korweta Visby
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Nie mam żadnych konkretnych wiadomości , tak jakoś próbowałem to sobie logicznie wytłumaczyć , lufa na rysunkach jest zamocowana wyżej niż w modelu , a długość mniej więcej wskazuje na to że mogła by być chowana we wnętrzu wieży , logicznie to ma uzasadnienie , okrągła lufa generuje duże pole odbicia fal radaru , więc dobrze by było ją schować , z drugiej strony pomyślałem że ten sam efekt mogą powodować zestawy ratunkowe przed wieżą , ale one chyba są z plastiku więc raczej ich odbicie jest niewielkie .
W dużym stopniu zasugerowałem się samolotami klasy "stealth" , wszystkie mają chowane uzbrojenie , klapy są "ząbkowane" , wszystko dla zmniejszenia echa radarowego . Jedna ze skandynawskich firm produkuje zestawy obrony p.lotniczej , na zestaw jest nałożony metalowy pokrowiec , jego kształty sugerują że utrudnia wykrycie , ów pokrowiec jest ściągany na wypadek akcji .
Ale powtarzam , to tylko moje przemyślenia , zrobisz jak uważasz za stosowne .

--

Teoretyk ostatnio...

 
02-03-06 00:46  Re: [relacja] Korweta Visby
ssebittro 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


 - 1

Kojak zerknij na ten mechanizm w czerwonym kółku , jeżeli ma takie pole manewru może dało by się go ustawić tak żeby lufa się schowała .
I jeszcze jedno , dlaczego nie ma żadnych fotek z widocznym działem skoro dobrze wiadomo co za typ działa posiada , chyba że pływa nieuzbrojona , albo ma inne uzbrojenie , ja szczerze w to wątpie .
Jeszcze raz powtarzam , to tylko moje przemyślenia .


--

Teoretyk ostatnio...

 
02-03-06 08:15  Re: [relacja] Korweta Visby
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Przeglądam uważnie całą relację i musze stwierdzić, że początkowo, patrząc na płaskie kształty jednostki, myślałem, że to model dla początkujących. Okazuje się jednak, że dziób to nie lada wyzwanie nawet dla doświadczonego modelarza.
Szkoda, że tak się pofałdowały te łączenia burt. W sumie teraz to już niewiele da się zrobić. obawiam się, że "załatanie" klejem i retusz może tylko uwypuklić (dla oka) te łączenia. W sumie jedyne co mi przychodzi do głowy (ale to rada już nie dla Ciebie Kojak) to wzmocnić te burty przed przyklejeniem jakimś brystolem. Będzie wtedy grubsza krawędź na łączenie na styk (zaproponowane zakładki to już prehistoria i autorzy powinni ich raczej unikać w opracowaniach) Oczywiście należałoby zadbać wtedy o delikatne zeszlifowanie wręg, aby nie brakło poszycia.

Martwi mnie również brak prostoliniowości w linii wodnej (tak gdzieś na 2-3 segmencie od dziobu). - 3 zdjęcie z 11-01-06 21:58

--
pzdr
Kemot

 
26-12-07 19:51  Odp: [relacja] Korweta Visby
Monster sQbee   

Mam pytanie - czy regulamin określa jak długo jest na forum nieskończona relacja ?
Szkodz, że nikt w oparciu o tą relację nie podjął się sklejania VISBY.

 
26-12-07 21:11  Odp: [relacja] Korweta Visby
Hook6   

 

Regulamin jest raczej krótki, link do niego u góry i łatwo sprawdzić. :-)
O ile się orientuję to nikt nikogo nie rozlicza w tym zakresie. Nie nakazuje się tu zaczynać, prowadzić, koniecznie zakończyć i prowadzić wyłącznie na tym forum relacji. Wolność wyboru swojego działania.

 
26-12-07 22:04  Odp: [relacja] Korweta Visby
Monster sQbee   

"Wolność wyboru swojego działania"
AHA !
A tak ciekawie zaczął sie wątek :

"Model jest w miarę prosty wobec czego, załozenie jest budowy co najwyżej 6-cio dniowej, czyli trzy dni Starego Roku i trzy dni Nowego Roku.
Start dziś - czyli 29.12.2005"

Uwielbiam kpić sobie z walących w bębny !

 
27-12-07 00:11  Odp: [relacja] Korweta Visby
Monster sQbee   

Właśnie poznaję dokładniej (bo o mistrzu już dawno wiem, więc Twoje zarzuty są nietrafione)
Z mojego skromnego doświadczenia wiem, że modelarstwo również uczy pokory - nie wszystkich - bo miałem przyjemność.



Post zmieniony (27-12-07 09:49)

 
27-12-07 11:17  Odp: Relacja] Korweta Visby
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Tak do wiadomości sQbee'go - "stateczek" stoi u mnie w domu na półce jako prezent od Kojaka i cieszy moje oczy kiedy tylko na niego spojrzę...

--

The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442



Post zmieniony (27-12-07 11:19)

 
27-12-07 12:05  Odp: [Relacja] Korweta Visby
Monster sQbee   

woy-tek a można prosić o kilka fotek ?
Nie czepiam się dla samego bycia nietoperzem - po prostu powolutku sklejam go (sporo skorzystałem z powyższej relacji, ale za drugim razem jeszcze bym sie sporo zastanowił nad sposobem sklejania) i chciałbym zobaczyć gotowy model oraz takie prawdziwe - godne Prawdziwego Modelarza zakończenie relacji przy okazji.



Post zmieniony (27-12-07 12:16)

 
27-12-07 16:01  Odp: [Relacja] Korweta Visby
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

"woy-tek a można prosić o kilka fotek ? (...) chciałbym zobaczyć gotowy model"

Nie ma sprawy. Musisz się tylko uzbroić w odrobinę cierpliwości. Korwecie brakuje jeszcze kilku elementów, które Robert obiecał mi dostarczyć przy naszym najbliższym spotkaniu. Wtedy zrobię mu sesję fotograficzną :-)))

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 6 z 6Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024