FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
24-12-07 16:05  [Galeria] HMS Cleopatra - Shipyard
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Chciałem przedstawić zdjęcia z zakończonej w lipcu tego roku budowy okrętu HMS Cleopatra z pierwszego wydania Shipyardu. Budowa trwała około 1 roku. A teraz bez zbędnego gadania kilka zdjęć ogólnych - niech okręt i zdjęcia bronią się same. Potem umieszczę opisy i resztę fotek.




 
24-12-07 17:38  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
pawelewap 



Na Forum:
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Piękny okręt, gratulacje:))
A Shipyard jest bez wątpienia najlepszym wydawnictwem wydającym żaglowce.

--

--------------------
W budowie: Lxd 2

Post zmieniony (24-12-07 19:18)

 
25-12-07 15:33  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Na początek chciałem powiedzieć kilka słów o konstrukcji modelu i czego używam przy budowie. Podstawą jest mata do cięcia - używam maty w formacie A3, do tego 2 noże olfy - jeden do cięcia wykładzin drugi to słynny już AK-3 z dużą ilością nożyków. Nożyczek praktycznie nie używam. Szkielet modelu został podklejony tekturą 2mm i wycięty nożem do wykładzin metodą laserową opisaną wielokrotnie na forum - pierwszy raz bodajże przez @Jetta. Małe elementy (w tym kółka i otwory wycinam ak3 metodą dzięciolenia @Wujka Andrzeja. Do klejenia używam kleju UHU Cool - podobny do wikolu/patexu oraz cyjanopanu. Cały okręt był malowany farbami Talensa - głównie z serii DecorFin.
Szkielet po sklejeniu został oklejony poszyciem poprzecznym (jak to u shipyarda), a następnie okleiłem go paskami balsy grubości 1mm ciętym na paseczki. Po oklejeniu balsa została utwardzona lakierem nitro i cały kadłub został pomalowany. Taki sposób wykonywania kadłuba prezentował na forum @Batonus i @Zeppelin. Podczas budowy posiłkowałem się zdjęciem modelu z okładki Shipyarda i kilkoma fotkami tego modelu znalezionymi w necie. W wycinance nie było jak zwykle kilku elementów, które występowały na zdjęciu i jak to już wielu zauważyło model zdjęciowy nie jest dokładnie modelem wycinankowym. Ja wykonywałem ten model by był podobny do tego na zdjęciu.

A teraz podróż po okręcie:



W górnej części na linia furt armatnich kadłub nie był oklejany listewkami balsowym lecz użyłem burt z wycinanki (pomalowałem je na brązowo) i zostawiłem oryginalne zdobienia na niebieskim tle. Szalupy zostały wykonane wg opisu jaki podałem w relacji z budowy Le Coureur'a. Siatki na hamaki zostały wykonane z firanki usztywnionej cyjanopanem i wklejone pomiędzy osadzone w pokładzie druty od spinaczy. Klasyczne już dyndające kotwice są również nie przymocowane do burt. Liny prz kotwicach zostały nasączone cyjanopanem by zachowały odpowiedni kształt.



Jufersy i bloczki zostały kupione w safari, doszedłem do wniosku, że szkoda czasu na wykonywanie kilkuset tych elementów gdyż na pokładzie i tak jest co robić (wcześniej bloczki i jufersy robiłem). Jufersy na ławie talrepowej przymocowałem stalowymi obejmami wbitymi w burty, następnie w miejsca wbicia zrobiłem podkówki z cyny i pomalowałem. Nie do końca wiedziałem jeka te elementy w Cleopatrze zrobić, a wycinanka milczy na ten temat. Wiem, że jest to niezgodne z prawdą historyczną, ale trudno.



Bandera wojenna (tak jak i trzy pozostałe flagi: krzyż maltański i świętego jerzego) zostały namalowane przeze mnie ręcznie na batyście. Wpierw malowałem tło farbami akrylowami z obu stron, a następnie malowałem flagi - wyszło nieźle.



I to co wszyscy lubią najbardziej - rufa. Okienka zostały wycięte nożem ak3, podklejone folią, a pod folię przykleiłem papier pomalowany na szaro. Wszystkie zdobienia zostały uwypuklone wikolem i pomalowane złotą farbą talens. Napis Cleopatra został wycięty literka po literce, pogrubiony wikolem i pomalowany

 
25-12-07 15:44  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 





Szczegóły burt i pokładu. Jufersy wiązałem w talrepy białą nitką. Również białą nitką wiązałem wanty i sztagi. Drabinki były wiązane węzłem wyblinkowym (masakra). Wszystkie połączenia wiązane były klejone odrobiną kleju cyjanopan by się nie rozwiązały.
Działa robone były z papieru z wycinanki. Następnie nakładałem na nie obejmy z drutu i malowałem humbrolem czarnym. Wyloty dział były srebrzone humrolem.

 
25-12-07 15:53  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 



Figura galionowa była robiona przez nakładanie warstw wikolu na wycięty z papieru galion, następnie malowana na złoto - wyszło jak wyszło....





Jeżeli chodzi o żagle to były wykonane metodą jaką prezentował @Bundy przy budowie Daru Młodzieży. żagle są z batystu, brzegi malowane farbą akrylową i oklejone baiałym kordonkiem. Bryty rysowane ołówkiem. Nie pokusiłem się o szycie żagli....

 
25-12-07 16:44  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Przy robieniu olinowania, nici były opalane by pozbyć się włosków, chociaż przy przeciąganiu przez bloczki trochę się zmechaciły. Końce nitek nasączam cyjanopanem by łatwo przechodziły przez otworki w bloczkach. żagle starałem się ułożyć podobnie jak na zdjęciach shipyarda - wszystkie były refowane poprzez system bloczków i linek na żaglowcu - więc można powiedzieć, że "machanika żagla działa".





Teraz kilka zdjęć z lotu ptaka





I to już koniec zdjęć, jak macie pytania to pytajcie.....

 
25-12-07 17:01  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
KPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


 - 1

Świetny! Zrobienie takiego żaglowca to moje marzenie, ale sporo czasu upłynie jeszcze zanim się odważę. Gratulacje!

Pozdrowienia,
Paweł

--
Wypociny:
Curtiss BF2C-1 Hawk; Grumman F4F Wildcat; Dewoitine D-520; Spitfire Mk I; Martin Kitten; Ła-5FN;Mosquito FB VI;Nowgorod;Mustang III

 
25-12-07 17:38  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
lkemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Trzeba próbować, ja też się ciągle uczę i do doskonałości co niektórych na forum daleko mi jeszcze - trening czyni mistrza

 
25-12-07 18:21  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
spec model 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

treningi Twoje robią wrażenie - gratulacje.

--
Pozdrawiam - SpecModel

 
27-12-07 15:13  Odp: [Relacja] z zakończonej budowy HMS Cleopatra - Shipyard
Metalmic   

Witaj Ikemot.
Mam pytanie na czym opierałeś się wykonując rufowe latarnie? Wyglądają dość surrealistycznie i nie mają wiele wspólnego z faktycznym ich wyglądem. W jakim celu wykonałeś te "stopki" pod naciągiem tarlepów? Pierwszy raz spotkałem się z czymś takim.
Długość wieloliny przy marsach masztów to rzecz dość płynna w przypadku wykonywaniu ich na modelach i widziałem różne ich długości lecz Twoje są bardzo długie i zwróciły odrazu moją uwagę. Dlaczego wykonałeś je tak długie?
Belki kotwic są do góry nogami. Ramię idące po łuku powinno być skierowane w dół w kierunku ramion kotwic. Ten błąd też mi się przydażył.
Bardzo szkoda że nie pokusiłeś się o wykonanie żagli lizeli, to jedna z charakterystycznych cech fregaty. Nie usztywnienie materiału żagli spowodowało że nie ma efektu wypełnienia wiatrem, który sądząc po banderach wieje dość mocno, wiszą dość smutno a buliny ciągną brzegi żagla nadając im nienaturalny wygląd.
Całość jednak prezentuje się ładnie i efektownie. Gratuluje eleganckiego modelu

--
Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024