FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
20-12-07 21:58  [Relacja]U-507
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Prawdopodobnie U-507, wyd. Fly model, skala 1:100, wydanie najnowsze, przerysowane komputerowo.


Gotowy jest kadłub ze sterami, srubami i kilkoma drobiazgami [np. włazy]. Prostą bryłę okrętu podwodnego urozmaicać będą działa z różnymi pokrętełkami, włazy też z pokretełkami, relingi i inne drobiazgi.
W modelu nie pasowała mi burta w dwóch nmiejscach- musiałem przeciąc ja na dziobie , poza tym zabrakł kawałka na rufie.
Zdjęcia robione z lampa bezlitośnie ujawniają naddatki i ubytki w retuszu.









Życze miłej kontemplacji i czekam na ew. uwagi ;)
Nastepne zdjecia pewnie jak juz zawiesze proporczyki na peryskopie ;)

--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (24-02-08 20:30)

 
20-12-07 23:05  Odp: [R] relacja z końca - IX C
Arovist 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 3
 

UuuuUUuuu.... Na rufie poszycie faktycznie mocno się nie zeszło :| Jak będziesz to ukrywał? Masz już jakiś pomysł? (Strasznie ciemne te zdjęcia)
Nie wiem, czy to dobre rozwiązanie z wklejaniem niepomalowanych szczebelków - ja bym się bał że zapaćkam model dookoła. Ale widać masz pewną rękę :)

--
- - - - - - - - - - - - -
Norsk Black Metal

 
20-12-07 23:25  Odp: [R] relacja z końca - IX C
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Pamiętam, że w mojej IX też miałem ten problem z tyłu. Poza tym ładnie Ci idzie:)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
21-12-07 02:16  Odp: [R] relacja z końca - IX C
vansen 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

KoRsarzu - a na okładce to też "dziewiątka"??
Fajna drutologia, ekstra robota!!
Pozdrawiam.

--

 
21-12-07 11:27  Odp: [R] relacja z końca - IX C
Kamil Zoszak   

NA okładce znajdują się dwa Ubooty... Typ VIIC/41 i Typ IXC ... Miałem te modele... Ale jak narazie nie będę się za nie zabierał...

--
U 96 na WarQ....PAre ładnych lat przede mną

 
21-12-07 12:41  Odp: [R] relacja z końca - IX C
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Na rufie może dam kawałek zapasu koloru uzyskany z lewej strony jakiegoś elementu do podklejenia, a jak nie to zaszpachluje i dam na rufie kawałek kamuflarzu tak, jak na sródokreciu.
Czy zdjecia ciemne? No troche, bo jako tło dałem czarna kartke, ale sam obiekt chyba jest oswietlony odpowiednio ;)
Co do malowania szczebelków to jak narazie udaje mi sie ich nie zapaćkać [albo nie udaje mi sie ich zapaćkać ;)]




Na okładce jest dziewiatka, ale z tyłu ;) W zeszycie, jak Kamil napisał, sa dwa modele

O czym jeszzce zapomnialem dopisać, to że ster kierunku musiałem troche przesunać do tyłu i stad retuszowane plamki na rufowych wyrzutniach torp.
I jeszcze że na niektórych miejscach widac błyszczący klej polimerowy a przy drucikach moga byc widoczne plamki z superglue, ale mam nadzieje- nie bedzie tego widac po polakierowaniu.
Dzieki za opinie :)

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-12-07 16:34  Odp: [R] relacja z końca - IX C
Seba77 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

KoRsarzu jakich farb używasz do retuszu?
Pozdrawiam

 
21-12-07 18:25  Odp: [R] relacja z końca - IX C
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Tych, co zawsze


Jednak bede niekonsekwentny i wstawie jeszcze kilka zdjec. Tutaj juz pomalowane poręcze i zaczety ogródek zimowy


Na tych zdjeciach az przestaje mi sie podobac moja robota, chyba zaczne robic bez lampy...

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
21-12-07 23:57  Odp: [R] relacja z końca - IX C
Andrzej Px48 



Na Forum:
Galerie - 5


 - 1

Pokus sie o deskowanie kiosku od srodka, a efekt bedzie o wiele lepszy.

--

Jak czytać skrót PKP---Poczekaj Kiedyś Przyjadę.

 
26-12-07 20:58  Odp: [R] relacja z końca - IX C
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Dzieki za propozycje, ale to jednak bedzie model w standardzie- gdybym miał tak bajerować, to wypadało by tez wyciąć otwory odpowietrzników, a na to juz za późno.

Robiąc reling "ogródka zimowego" zastosowałem metodę, która podpatrzyłem w relacjii na kartonbau z budowy tego samego modelu- między poprzeczki wstawiam "belki" podtrzymujace.



Działko 20mm było mocno przerośniete, musiałem pomniejszać zamek, lufe i stozkowa podstawe. Z merytoryka tez na "ty" nie jest, ale już trudno



--

Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.


Post zmieniony (26-12-07 21:06)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024