FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
19-12-07 11:37  [Galeria] F-14 FlyModel , F-16 MM, Mig21 Fly, A7 Corsair II, SU-27 MM,B-17 Fly
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Znalazłem jeszcze kilka zdjęć moich modeli, jednak nie jest ich tak dużo by robić dla każdego samolotu osobną galerię,oraz jak widać na kilku zdjęciach jest więcej niż jeden samolot, więc postanowiłem połączyć je wszystkie w jedną. Mam nadzieję że moderatorzy mnie za to nie zdegradują ;-).












--

 
19-12-07 16:12  Odp: [Galeria] F-14 FlyModel , F-16 MM, Mig21 Fly, A7 Corsair II, SU-27 MM,B-17
Partyzant 

Na Forum:
Relacje z galerią - 10
Galerie - 43


 - 8

No niezła kolekcja. Można prosić o jakieś szczegóły z budowy F-14 , B-17 i A7 Corsair II oraz czy Mig-21 jest na kredzie?.

Pozdrawiam

--
Skończone:
PZInż 140 (4TP) z MM,Mig-21 MF z FM,Do-17 z GPM,BEa Sea Harrier FRS. Mk1. , Spitfire Vb ,PZL P11c z MM,Albatros(Oeffag) D.III Ba.253. z WAK ,CAUDRON-RENAULT CR-714 C1 CYCLONE z Quest-u,Jak-23 FLORA z Modelika,
Na warsztacie:

 
19-12-07 17:31  Odp: [Galeria] F-14 FlyModel , F-16 MM, Mig21 Fly, A7 Corsair II, SU-27 MM,B-17
ManyCalavera 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Mówisz - masz, sklejałem te modele dosyć dawno i nie jestem w stanie powiedzieć czy błedy wynikły z mojego sklejania czy też z jakości modeli ale ogólnie mogę przytoczyć elementy na które warto zwrócić uwagę przy sklejaniu.

F-14 - dolne poszycie wymaga dużo dopasowywania (nie jest to duży problem tylko trzeba nad tym trochę posiedzieć). Skrzydła nie mają żadnego mocowania(po prostu wkładasz i wklejasz) i po jakimś czasie poszły na dół , wstawiłem jakiś zgięty karton miedzy skrzydło i kadłub dosyć głęboko i wszystko jest ok (karton ledwo zauważalny).

B-17 - za dużo szczegółów przy nim nie ma więc nie nastręczał problemów ale miałem wątpliwości i to duże przy wieżyczkach (przednia i górna) były nadnaturalnie "wysadzone" tzn . za bardzo wystawały.

A7 Corsair II nie był również jakoś szczególnie problemowy ale ten wlot powietrza jest trochę za nisko w stosunku do narysowanych lini, dolny element najpierw skleiłem razem (2 segmenty wlotu) a później przykleiłem do górnej części i nijak nie można było tego elementu do tych lini przypasować.

Mig-21 nie jest na papierze kredowym tylko na zwykłym ale części poszycia drukowane są jakimś metalicznym połyskującym kolorem. Nie znam się szczególnie na typach papieru ale wiem na pewno, że nie jest to papier kredowy.
Na krawędziach natarcia skrzydeł wyszły mi "krowie żebra" czy jak to się zwie - na jednym do góry a na drugim na dole - wyszło to dopiero przy naciąganiu i klejeniu poszycia więc nie dało się z tym nic zrobić, możliwe że za mocno przycisnąłem te części ale warto zeszlifować tą część szkieletu skrzydła dosyć mocno. Ogólnie samolot ten sklejało się przyjemnie pomimo wielu małych części.

--



Post zmieniony (19-12-07 19:31)

 
19-12-07 17:31  Odp: [Galeria] F-14 FlyModel , F-16 MM, Mig21 Fly, A7 Corsair II, SU-27 MM,B-17
Matrix OST 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 5
Galerie - 5


 - 4

Jeśli to Mig z Fly`a to jest na zwykłym papierze. A właśnie jak z jego sklejalnością?

--
W realizacji:
Su-7 BM Mack Superliner
Ukończone:
Mig-17 PZL P-11.c Reszel Zamek Biskupi PWS-A Lublin R-XIII D AH-64A Apache Ford T

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024