FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 
18-12-07 23:35  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Passer Montanus   

Moja propozycja jest następująca - wyd.AH-a wyda ten model w pełnej waloryzacji w malowaniu fińskim - takiego obdrapańca ,okopceńca i zaciekowca - dla mnie i innych milośników " Finlandii " dobrze schłodzonej - czekam na model w tym malowaniu już kilkadziesiąt lat . A jak wyda ten model AH-a to zapewne wydawnictwo Answer wypuści na rynek " Buffalo " srebrne z żółtymi skrzydełkami i niebieskimi paseczkami by K .Fiołek , a następnie wydawnictwo GPM nie będzie gorsze i będziemy mieli model w malowaniu australijskim ... . Jak ukazują się 2-3 Nysy , Polonezy ,Żuki , Ursusy to co inne wydawnictwa nie mogą zaszaleć w samolotnictwie - bardzo proszem dobze : )

 
19-12-07 11:37  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przypominam , że Pan Haliński już wydał Brewster Buffalo w malowaniu "singapurskim" ( Holland ;-) )
Poniżej mój kiepski model...
http://i19.photobucket.com/albums/a298/konradus/forum/img_upl/karton/74/747.jpg
(sorki , nie potrafię wstawić miniaturki - fotka nie z mojego "konta")

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
19-12-07 12:01  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
Darek D. (Dyzio) 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 1

...ale nikt do tej pory nie wydał BB (- co za inicjały ;-)) w malowaniu RAF-u i fajnie by było, gdyby tak zostało.

--

"Spodziewaj się niespodziewanego..." KTOŚ ;-)))
_____________________________________________________________

"Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz."

Kat


 
20-12-07 03:39  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster " Buffalo " Mk I z Kartonowej Kolekcji
NicZtego 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
 

a ja sie ciesze, ze RAF
Pozdrawiam

--
---------------------------------
Cum Debita Reverentia
Piotr

 
20-12-07 06:09  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster
Barbarossa 

 

Nie mogłem nie zabrać głosu:)

Fiński oczywiście jest najładniejszy, ale od P. Pawła wezmę każdy, może kiedyś ktoś go wyda w moim wymarzonym malowaniu.
A nawet gdyby każde wydawnictwo wydało w innym malowaniu to Buffal'ów i tak nigdy nie będzie za wiele:)

--

per aspera ad astra...

Post zmieniony (20-12-07 06:10)

 
22-12-07 00:13  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam ponownie! Obserwacja dyskusji na temat kamuflażu modelu nasuwa mi pewien pomysł, który nie jest nowością, ale stawiał by wydawcę Brewstera w pozycji monopolisty. Chodzi o zabieg zastosowany już wcześniej przez MODELIK m.in. w odniesieniu do Fokkera DXXI. Przypominam, model ten ukazał się w dwóch malowaniach - fińskim i holenderskim. Jeśli chodzi o Brewstera w skali 1:33, to poza wydawnictwem A.Halińskiego (holender) i MODELCARD (US NAVY srebrno - żółty) pozostały co najmniej trzy wolne tematy: fiński, brytyjski i wersja US NAVY z Midway. Różnice geometryczne między modelami nie są aż tak wielkie, by nie skorzystać z jednego lekko modyfikowalnego projektu i wydać go potrójnie w zmniejszonym nakładzie. Myślę, że znaleźli by się tacy, którzy kupili by wszystkie wersje. Takie rozwiązanie przyjęto zresztą w wydaniach tego modelu w skali 1:50.

--

 
22-12-07 00:50  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Z tym że Modelik ma własną drukarnię, więc może sobie że tak powiem zaszaleć.

--


Homo homini lupus est.
Qrchak GG:3601204

 
22-12-07 09:39  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Passer Montanus   

Wydaje mi się ,że wydanie 2 wersji tego modelu jest bardzo dobrym pomysłem i absolutnie nie wiąże się z faktem posiadania lub nie drukarni .Trochę mnie dziwi ,że autor opracowania nie wypowiada się w tym temacie ,może uslyszelibyśmy jakieś informacje czy w ogóle jest jakaś szansa na wydanie 2 wersji tego modelu - fińskiej i RAF.

 
22-12-07 22:03  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
miszzal 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Witam
Napisałem maila do Pana Mistewicza z pytaniem kiedy będzie dostępny model. Dzisiaj otrzymałem wiadomość cytuję "Drukarnia wyznaczyła termin przekazania numeru na 7 stycznia." Jest na co czekać te 2 tygodnie.

 
05-01-08 20:21  Odp: [ Zapowiedź ] Brewster ''Buffalo'' Mk I z Kartonowej Kolekcji
Passer Montanus   

NO !! Jakby powiedział klasyk .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 3 z 4Strony:  <=  <-  1  2  3  4  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024