FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-12-07 20:42  [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Po tym jak kolega Sebb zaprezentował swoje poczynania przy budowie i projektowaniu modelu dość oryginalnej lokomotywy z „cudownej epoki pary”, naszło mnie na zmontowanie takiego parowego „budzika”. Pozostał jeden mały problem: jako dozgonny samolociarz i niedoszły absolwent naszych dęblińskich Orłów, nie miałem kompletnie zapału do dłubania przy tej oryginalnej konstrukcji. Wena twórcza nadeszła z zupełnie nie oczekiwanej strony, czyli pewnej pani architekt, której ta dziwna instalacja do produkcji samogonu na kolkach przypadła do gustu. Po krótkich uzgodnieniach z autorem opracowania przypadł mi zaszczyt klejenia testowego.

Nie będę się rozpisywał o historii powstania i zastosowania pojazdu, gdyż zrobił to chyba wystarczająco sam Sebb.

Co do samego opracowania muszę tu złożyć duży ukłon w stronę autora: model jest naprawdę bardzo dobrze rozrysowany. Niestety, co za tym idzie praktycznie w ogóle nie wybacza błędów, których ja niestety się nie ustrzegłem. Jako instrukcje posiadałem tylko relacje z budowy prototypu, kilka zdjęć oryginału/repliki i wskazówki autora. Model jest bardzo „ciasno” spasowany i jakiekolwiek niezastosowanie się do grubości podklejeń elementów skutkuje niedopasowaniem kolejnego podzespołu. Mimo tego model kleił się bardzo przyjemnie, a wszelkie spostrzeżenia zostały już przekazane projektantowi do ewentualnej korekty czy sprawdzenia. Ja wykonałem go jako wersje nieruchomą, gdyż wykonanie wersji jeżdżącej wymagałoby mocnej ingerencji materiałów ciernych a z założenia miała być to „surówka”.

Reasumując jest to bardzo dobrze opracowany model, chociaż bardzo pracochłonny i wymagający dużej precyzji, zwłaszcza w wersji jeżdżącej. Wydaje mi się tez, ze uzyskanie wersji jeżdżącej w standardzie będzie bardzo trudne. Chyba jednak lepsze efekty uzyskałoby się odpowiednio impregnując i malując cały model.

A tu nasz bohater w całej okazałości:

Z przyczyn technicznych, link do galerii zewnętrznej. Inaczej już galerie nie będą prezentowane prze zemnie.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Post zmieniony (13-06-20 17:58)

 
17-12-07 19:02  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
woy-tek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Brakuje mu tylko sprężyny do nakręcania :-)))))

--
The DOORS Are Open

Wojtek GG 1239442

 
17-12-07 20:09  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hmmm... Ktoś sie lekko rozpędził z przeniesieniem tego na forum główne z testów bo wątek jest niekompletny. Brakuje kilku zdjęć i dlatego znalazł sie w dziale testy :P

--

Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

Post zmieniony (17-12-07 20:13)

 
17-12-07 20:36  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Nie marudź, uzupełniaj ;-)

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
17-12-07 20:56  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Hook6   

 

Chopin to nie ja! Nie mam już takiej mocy - zresztą i tak bym czekał na uzupełnienie (zgodnie z tym, czego się od Ciebie dowiedziałem). To była pewnie Niewidzialna Ręka.

 
18-12-07 18:41  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Obiecałem. I zaktualizowałem :P

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
12-03-16 23:36  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
slakos   

Ale piękne cudo, ja bym to jeszcze pomalował na kolor stali oraz dodatki rdzy.

 
12-03-16 23:53  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

slakos to był test modelu i z góry zakładał niemalowanie. Zresztą ja bardzo lubię (lubiłem. Teraz zdrowie nie pozwala) kleić surówki.

Niestety już nie mam tego modelu. Został przekazany pewnej pani architekt ze Śląska. Jego dalsze losy nie są mi znane.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
13-03-16 08:55  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
slakos   

W każdym razie za samo sklejenie takiego modelu to chylę czoło, nie wspomnę o samym projekcie, ile to pracy wymagało by zaprojektować taki modelik.

Przy okazji zapytam, czym usztywniacie papier do usztywniania konstrukcji ?
Ja od nie dawna sklejam modele, i wykorzystuję do tego klej cianoakrylowy, lecz jak to klej trzeba uważać na palce oraz opary z tego kleju.

Post zmieniony (13-03-16 08:58)

 
13-03-16 09:33  Odp: [Galeria] czajnik na kółkach czyli Lokomotywa Trevithicka z 1802r.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

slakos Ano, jako usztywniacz – jedynie cyjanoakryl. Swoje powąchać trzeba. Na szczęście nie musisz napuszczać tym specyfikiem całego modelu :)

Chopin No i fajnie ci wyszedł wechikuł czasu. A co będzie dalej z modelem? Będzie dostępny do pobrania?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024