FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
16-12-07 23:19  [Relacja] HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam wszystkich kartonowców jestem tu pierwszy raz budowałałem już wcześniej ale nigdy wspólnie na forum :)
Liczę na waszą pomoc i zdania krytyczne co do mojej "dłubaczki".
Załączam dwie pierwsze fotki narazie po klejeniu na karton szkieletu budowa nie będzie przebiegać zbyt szybko ponieważ mam miesięcznego synka więc proszę o wyrozumiałość :), mam nadzieje że pomożecie mi w pisaniu i relacjonowaniu mojej budowy na forum.
Ostatni model niestety pod wpływem wstrząsów z telewizora na którym stał upadł i uległ zniszczeniu i dlatego wziołem sie za budowe czegoś nowego i większego pozdrawiam i czekam na krytyke pozdrawiam TOMEK

ps fotki jeszcze nie dodane brak aktywacji konta na fotosik.pl ale będą wkrótce pozdrawiam wszystkich GÓRAL TOMEK :)







Już są fotki, narazie tylko dwie ale będzie wkrótce więcej pozdrawiam Tomek :)
To stan na dzień dzisiejszy.

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (23-12-07 17:28)

 
16-12-07 23:50  Odp: BUDOWA HMS VICTORY Z SHIPYARD
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Witamy na forum!
Na początek mam do Ciebie dwie prośby/uwagi. Po pierwsze rejestrując się na forum zaakceptowałeś regulamin. Czwarty punkt mówi między innymi o tym, że: "Na naszym forum piszemy w sposób czytelny dla innych, stosując się do zasad gramatyki i ortografii języka polskiego. Wyjątkiem jest obecność polskich znaków diakrytycznych (ogonków)". W związku z tym bardzo proszę, żebyś poprawił swój wpis i wzbogacił go o kropki i przecinki w odpowiednich miejscach, co by z jednego dłuuugiego zdania zrobiło się kilka krótszych;-)
Po drugie, musisz czytelnie formułować tematy. Ten nie jest zły, ale przydałoby się dodać do niego coś takiego: "[relacja]". W razie potrzeby ułatwi to innym użytkownikom odnalezienie Twojego wątku. Sugeruję również napisanie go "normalnie"(wielkie litery na początku zdania i przy nazwach własnych), pisanie całych wyrazów wielkimi literami oznacza krzyk, tutaj nie trzeba krzyczeć;-)
To by było na tyle. Życzę powodzenia w budowie!:-)

----edit-----
Sugeruję również zastosowanie jednolitego tła do zdjęć, oraz kadrowanie ich w taki sposób, żeby największą część zajmowały elementy modelu, a nie różne inne gadżety. Masz na podłodze fajnego sierściucha, ale chyba nie jego chciałeś pokazywać;-)
--

pozdrawiam
Piotr




Post zmieniony (16-12-07 23:58)

 
17-12-07 00:08  Odp: relacja z budowy HMS Victory
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Wiem nie chciałem pokazywać wszystkiego ale to miał być pogląd na całość, więc jeśli zapodziała się tam gdzieś jakaś "fajna sierść" zresztą to skóra z barana :) to sorrki :)
Następnym razem będę się starał by moje fotki były związane tylko z modelem a nie z innymi przedmiotami :) dzięki za uwagi i pozdrawiam czekam na kolejne uwagi i postaram sie na bierząco poprawiać to co wstukałem :).

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (17-12-07 00:34)

 
17-12-07 00:24  Odp: relacja z budowy HMS Victory
Hook6   

 

To, co na forum można znaleźć o tym (lub wcześniejszym) modelu:

http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=110510&t=110510&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=123608&t=123608&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=16669&t=16669&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=23428&t=23428&filtr=0
http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=37984&t=37984&filtr=0
Dokładniej, niż ja, szukając na forum mozna znaleźć jeszcze więcej. To na zachętę :-)

 
17-12-07 10:13  Odp: relacja z budowy HMS Victory
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Witam
Zgaduję po wielkości elementów, że model za który się wziąłeś to Viktory z Ship Yarda.

--
Pozdrawiam

 
19-12-07 00:25  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Tak dokładnie Wydawnictwo SHIP YARD. Zapomniałem o tym wspomnieć w tytule. Oczywiście błąd już został naprawiony.
Jutro tzn dziś może mi się uda zamieścić fotki szkieletu złożonego (na sucho) narazie :) Dziś kończe wycinanie wręg do jutra powinienem sie uporać z resztą nie zostało zbyt dużo. Powiem szczerze że obawiam sie tego modelu jest trudny ciężki a dawno nic nie kleiłem także trzymacie kciuki i czekam na rady uwagi wszelakiego rodzaju pozdrawiam Tomek.

Tak na marginesie na tej fotce mam równe dwa latka i zamieściłem ją tutaj przez wielki sentyment do tej fotografii.

Nie podoba mi się pokład papierowy mam zamiar go zastąpić fornirem. W związku z tym kieruje pytanie do was jaki fornir wybrać na pokład, jaki kolor i jaki sklep polecacie przede wszystkim. W moim mieście nie dostane czegoś takiego. Najbliższy większy sklep modelarski mam w Krakowie więc wyprawa po fornir mija się z celem koszty przewyższą zakup. :)

Jeszcze jedno pytanko czym zaimpregonować karton? Co polecacie?

Dzięki i pozdrawiam

--

holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.



Post zmieniony (19-12-07 01:43)

 
19-12-07 07:14  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja polecam okleinę bukową , po pocięciu na paski nie ma widocznych słoji( dobrze się też sprawdza buk parzony - nie paczy dzięki czemu paski są nie krzywią sie -ale ma troszkę różowawy odcień). Pomyśl jeszcze jaką grubość okleiny chcesz zastosować. Okleiny mają gr 0,3 ; 0,5 mm natomiast obłogi (zwane fornirami ) maja gr. powyżej 1mm . jeśli chodzi o dostępnoś popytaj lepiej w zakładach stolarskich i u stolarzy oni czasami tego używają i za drobne pieniądze może uda ci się kupić
Pozdrawiam Andrzej

 
19-12-07 07:31  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
Gdaś 

 

witam
a nie ma w okolicy stolarzy meblowych ? da Ci tyle odpadów ze przezrok będziesz ciął paski na pokłady , nie znam sie zbytnio na zaglwcach ale pokłady były chyba dębowe

--
uszanowanko gdaś

 
19-12-07 08:11  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
waldi 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
 

Gdaś pokłady akurat nie są dębowe. Cała reszta tak.

Fornir bukowy ma dwie wady. Nie odpowiedni kolor, faktycznie może być różowawy co całkowicie popsuło by efekt na modelu. A druga wada do błyszcz w drewnie. Jeśli trafi się okleina o dobrej jakości plamki błyszczowe wyglądają jak kreseczki o długości około 2 -3 mm równomiernie rozmieszczone na całej powierzchni liścia. Plamki przecięte prostopadle. Ale okleina może być z plamki błyszczoymi przeciętymi na całej swojej powieżchni (rozcięte na grubość) co będzie powodowało wykruszanie się z powierzchni okleiny w trakcie szlifowania.
Inna sprawa że buku nikt nie używał do budowy liniowców.
Okleiny olchowej też nie używano ale do modelu nadaje się lepiej niż bukowa. Jest wystarczająco miękka. Niema błyszczów, niema wyraźnych słojów.

A ja zadam jeszcze pytanie. Zauważyłem że masa ludzi na tym forum pomimo budowy "kartonowego" modelu używa oklein naturalnych, czyli drewna. To już podpada pod redukcję niż karton.
Holes i tu moje pytanie. Czy zamiast robić deski z okleiny nie możesz robić desek z kartonu? Model mojej Constytution jest dowodem że daje to dobry efekt. Jednak ta technika nie jest popularna. A szkoda bo jest prostsza, szybsza i nie miesza nam w kartonowym modelu.

--

Pozdrawiam

Post zmieniony (19-12-07 08:17)

 
19-12-07 08:44  Odp: [relacja] z budowy HMS Victory SHIPYARD
holes 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Dzięki za porady wszystkim.

Zainteresowało mnie pytanie Waldiego o deskach z kartonu może jakiś link bym mógł zerknąć jak to wygląda.sposób wykonania może się skusze kto wie?

pozdrawiam Tomek

--
holes

Wojna i miłość są dwiema
jedynymi rzeczami,
dla których rodzić się i żyć warto.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024