FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-12-07 13:23  [Pytanie/opinie]Ju-88 A4 z MM
Don Sebo Maffion   

Witam szanowną brać kartonową;)
Otoż mimo wysiłków udało mi się na forum odnaleźć jedynie wątek ze zdjęciami ww. modelu.
A za jego to właśnie sprawą zakładam temat. Rozpocząłem budowę tegoż samolotu i napotkałem na kłopoty w postaci zbyt dużych oklejek w stosunku do sklejek.
Jakoś na razie sobie radzę(tzn, przycinam długość oklejek do obwodu sklejki)
Czy ktoś was, kto może budował ten model napotkał te kłopoty?
A może w trakcie trafił na jeszcze inne "niespodzianki"?
Proszę o ew. radę i wskazówki. W "kartonie" zaczynam, to dopiero mój drugi model. Pierwszy wyszedł mi tragicznie;)

ps. jeśli szanowne grono Moderatorów spod znaku Skalpela i Żyletki uzna temat za zbędny-proszę o skasowanie wątku.
i jeszcze jedno-jeśli również to możliwe poproszę o info na PW w opisanej powyżej sprawie.

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 
04-12-07 14:23  Odp: [pytanie/opinie]Ju-88 A4 z MM
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

Witam.
Czy jako "sklejkę" rozumiesz tekturową wręgę nadającą kształt poszyciu?
Jeśli tak to zanim przytniesz poszycie sprawdź czy pasuje do kolejnych segmentów jeśli tak to wtedy najlepiej wręgę okleić po obwodzie paskiem papieru.
Nie znam modelu ale może spróbuj napisać maila do autora galerii którą znalazłeś na forum.
P.S.
Moderator nie miał sie czego czepić;) poszukałeś nie znalazłeś, zapytałeś, nawet ładnie watek "zaindeksowałś", normalnie same plusy :)
Dużo frajdy z klejenia

--
Fanatyk Kartonu

 
04-12-07 16:24  Odp: [Pytanie/opinie]Ju-88 A4 z MM
Don Sebo Maffion   

sklejka=wręga a oklejka=arkusz poszycia.:D
Dziękuję za podpowiedź.
Spróbuje tak zrobić.

--
Z odchłani plastiku na kartonowe wody wkroczyłem;)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024